Sejm przegłosował, prezydent podpisał. 12 listopada wolne [WIADOMOŚCI DNIA]

12 listopada dniem wolnym od pracy. To już pewne

Posłowie zajęli się dziś poprawkami Senatu do ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Zgodnie z nią, 12 listopada bieżącego roku ma być dniem wolnym od pracy. Senatorowie wprowadzili do ustawy trzy poprawki. Najważniejsza z nich mówi o tym, że dwunasty listopada będzie take dniem wolnym od handlu. Po głosowaniu w Sejmie ustawę podpisał prezydent. Została ona też opublikowana w Dzienniku Ustaw. 

Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazała Marszu Niepodległości

Prezydent Warszawy ogłosiła dzisiaj, że zakazuje Marszu Niepodległości. - Warszawa dość już się wycierpiała przez agresywny nacjonalizm - powiedziała i przyznała, że decyzję dotyczącą marszu 11 listopada konsultowała z Rafałem Trzaskowskim. Organizatorzy marszu już zapowiedzieli, że jutro zaskarżą decyzję Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Będzie marsz pod patronatem Andrzeja Dudy

Andrzej Duda spotkał się z Mateuszem Morawieckim w związku z decyzją o zakazie marszu. Po spotkaniu, rzecznik prezydenta ogłosił, że będzie zorganizowany państwowy marsz pod patronatem Andrzeja Dudy. Pochód przejdzie tą samą trasą, co marsz narodowców. - Marsz będzie miał charakter uroczystości państwowych, w związku z tym wszystkie inne marsze, które ewentualnie mogłyby przebiegać tą samą trasą nie mogą mieć miejsca - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

Coraz więcej policjantów na zwolnieniu lekarskim

Coraz więcej policjantów jest na zwolnieniach lekarskich. W Dywitach (woj. warmińsko-mazurskie) posterunek policji jest nieczynny do odwołania. Dziennikarz RMF FM zamieścił zresztą zdjęcie ogłoszenia, na którym funkcjonariusze piszą: W przypadkach niecierpiących zwłoki proszę o kontakt pod numerem alarmowym 112. Nieoficjalnie,  najgorzej sytuacja ma wyglądać w Małopolsce, gdzie w niektórych miejscowościach czy dzielnicach miast czasowo zamykane są posterunki.

Wybory USA. Demokraci zdobywają Izbę Reprezentantów

Amerykańscy Demokraci wygrali wybory do Izby Reprezentantów, ale Senat pozostaje w rękach Republikanów. Choć głosy w amerykańskich wyborach parlamentarnych są nadal liczone, już wiadomo, że Demokraci odebrali Republikanom co najmniej 23 miejsca w Izbie Reprezentantów.

Więcej o:
Komentarze (22)
Ustawa o wolnym 12 listopada z podpisem prezydenta [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • zwolay

  Oceniono 15 razy 11

  Przebierał nogami i długopisami żeby jak najszybciej podpisać

 • kantrzyn

  Oceniono 10 razy 8

  A co tak szybko? Ja bym się jeszcze zastanowił, w końcu są jeszcze 4 dni do namysłu.

 • junk92508

  Oceniono 11 razy 7

  Ja p.. co się będzie wyrabiało w sobotę w sklepach....

  Dwa dni z zamkniętymi sklepami...

 • rozterka47

  Oceniono 7 razy 5

  To nie jest państwo tylko parodia.

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 7 razy 5

  W ten oto sposób powołano do życia TRZECI SORT, czyli ochronę zdrowia.

 • rasta-mw

  Oceniono 4 razy 4

  amatorzy, rząd Psycholi i Socjopatów

 • Mieczyslaw Kornowski

  Oceniono 6 razy 4

  12-ty musi być wolny bo przecież mogą być w nocy zadymy a przecież prawdziwi patrioci do pracy nie będą szli z pampersami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX