TVP Info ma nowe taśmy. Tusk krytycznie o sytuacji Polski w UE [WIADOMOŚCI DNIA]

KWW Hanny Zdanowskiej złożył wniosek o odwołanie wojewody łódzkiego

W czwartek Komitet Wyborczy Wyborców Hanny Zdanowskiej złożył w urzędzie wojewódzkim wniosek o odwołanie Zbigniewa Raua, wojewody łódzkiego. To reakcja na  jego środowe wezwanie do rezygnacji Hanny Zdanowskiej, która pod koniec września została skazana prawomocnym wyrokiem za poświadczenie nieprawdy. Według członków komitetu łódzkiej prezydent wojewoda zachował się jak "działacz partyjny" i "angażuje się w kampanię wyborczą".

TVP Info publikuje nowe taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele". Nie podaje źródła

Po tym jak Onet.pl opublikował nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele", na których słuchać m.in. wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, również TVP Info ujawniło kolejne taśmy - dziś dwie. Słuchać na nich m.in. byłego premiera i prezesa PSL Waldemara Pawlaka oraz ministra pracy i polityki społecznej w rządzie PO-PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, obecnie lidera ludowców. Krytykują oni członków ich ugrupowania. Część z opublikowanych przez TVP nagrań zostało już opisanych trzy lata temu w trakcie tzw. afery taśmowej. Źródło reszty jest nieznane, bo - jak twierdzi Onet.pl - nie było ich w aktach sprawy. 

Donald Tusk: Polska na "politycznych peryferiach" Europy

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w Brukseli dziennikarzom, że "ma nadzieję że żaden z polskich polityków na poważnie nie myśli o polexicie". Jego jednak zdaniem, Polska znajduje się dziś na "politycznych peryferiach" Europy. Tusk został również zapytany o wniosek prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisu, na mocy którego polskie sądy skierowały do Trybunały Sprawiedliwości UE pytania prejudycjalne. Odpowiedział, że nie analizuje szczegółowo tego wniosku. 

Taksówkarze strajkowali w Warszawie

Ulicami stolicy przejechali strajkujący taksówkarze. Było ich około ok. 1,5 tysiąca. Protestowali przeciwko "nielegalnym przewoźnikom". Powodem, jak mówią, jest "plaga przestępców gospodarczych w transporcie drogowym osób" oraz fakt, że władze państwowe nie podejmują żadnych działań, które mogłyby poprawić sytuację.

Strajkowali pracownicy LOT-u

W czwartek strajkowali nie tylko taksówkarze, ale również część pracowników Polskich Linii Lotniczych LOT. Ich głównym żądaniem było przywrócenie do pracy Moniki Żelazik, przewodniczącej jednego ze związków zawodowych, która została zwolniona kilka miesięcy temu. Uczestnicy domagali się również lepszego traktowania przez pracodawcę. Rzecznik LOT Adam Kubicki poinformował, że strajk jest nielegalny, a wobec uczestników wyciągnięte zostaną konsekwencje. Mimo strajku nie odwołano żadnych lotów.

Rośnie bilans ofiar strzelaniny w szkole na Krymie

20 ofiar śmiertelnych, 60 osób rannych, w tym 10 przebywających na oddziale intensywnej terapii i trzy w śpiączce - taki jest bilans ofiar ataku w technikum w Kerczu na Krymie. W środę doszło tam do wybuchu i strzelaniny. Odpowiedzialny za atak był 18-letni student tej uczelni, który popełnił samobójstwo.

Więcej o:
Komentarze (52)
TVP Info ma nowe taśmy. Tusk krytycznie o sytuacji Polski w UE [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • cleryka

  Oceniono 17 razy 11

  Ten Wojewoda łódzki powinien spojrzeć w lustro, albo zadac pytanie Jarosławowi Kaczyńskiemu,dlaczego skazanego za chuligański rozbój na nielegalnych demonstracjach,mianował w swoim rządzie na wicepremiera IV RP?

 • damtek

  Oceniono 9 razy 9

  UDOSTĘPNIAJMY. W dzisiejszej „Polityce” nowy, wstrząsający artykuł Grzegorza Rzeczkowskiego o aferze taśmowej – czyli o tym, jak Kreml wsparł PiS w 2014 r. …

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 17 razy 9

  nie analizuje szczegółowo tego wniosku...
  trudno analizować wynurzenia idioty, który stara się z całej mocy wyprowadzić Polskę ze struktur UE i przytulic w szeroko otwarte ramiona wiadomego kraju na Wschodzie

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 6 razy 6

  Polexit wymawia się "pouleksyt" a nie "polegzit". Czeka nas częste używanie tego wyrazu.

 • gluteusm

  Oceniono 5 razy 3

  PiS zaczął panicznie strzelać na oślep, bo co ma Tusk do wyborów samorządowych. Dwie dobre wiadomości - robili cały czas dobrą minę do złej gry, ale fasada zaczyna się sypać i za chwilę ze strony PiS będzie słychać tylko klikanie pustego magazynka.

 • jojo148

  Oceniono 7 razy 3

  PiS-owcy pocieszaja nas, ze po "polexicie" zalatwia Polakom, jako obywatelom kraju, ktory byl czlonkiem UE, szczegolne ulatwienia w staraniach o wizy do krajow UE.

 • pysio62

  Oceniono 8 razy 2

  Jesli bedzie druga kadencja Kaczynskiego i PIS-u to Polska i Polacy beda po prostu poza UE, na calkowitych peryferiach zachodniej Europy i cywilizacji, ale za to coraz blizej Rosji i Bialorusi, doslownie i w przenosni.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  TVP Info ma nowe taśmy....
  To są już wyścigi kto ma lepsze taśmy...

 • ktos2014

  Oceniono 1 raz 1

  TO JAK TO JEST PREZESIE JAK MORAWIECKI RZUCA MIĘSEM TO MĘSKI JĘZYK JAK POLITYCY po TO KNAJACKI ?
  jAK TO JEST ŻE JAK PUSZCZONO MORAWIECKIEGO TO SUCHARY A PAWLAKA TO NIE ?

  PIS JES WSTRĘTNY TFU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX