Wypadek na Słowacji. Kierowcy z Polski poczekają na proces w areszcie [WIADOMOŚCI DNIA]

Słowacja. Areszt dla trzech kierowców z Polski

Sąd na Słowacji wydał decyzję o areszcie dla kolejnego kierowcy z Polski, który brał udział w śmiertelnym wypadku w Dolnym Kubinie. Chodzi o Adama S., który pędził żółtym ferrari. Wcześniej tego dnia zapadła decyzja o areszcie dla 26-letniego Łukasza K. - mężczyzna czarnym mercedesem jechał na czele pędzącej kolumny. W ubiegłym tygodniu aresztowany został z kolei Marcina L.

Andrzej Duda powołał sędziów do Sądu Najwyższego

Prezydent Andrzej Duda powołał w środę sędziów do Izb: Cywilnej, Karnej oraz Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego. Łącznie powołał 27 sędziów do SN - wstępnie miało ich być 28.  Kandydatury na nowych sędziów SN Krajowa Rada Sądownictwa skierowała wbrew tymczasowemu zakazowi, jaki wydał w tej sprawie Naczelny Sąd Administracyjny.

Raport nt. niezależności sądownictwa w Polsce

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" przedstawiło w środę raport "Stan niezależnego sądownictwa w Polsce". Zdaniem ponad 90 proc. sędziów, którzy odpowiedzieli na ankiety, niezależność polskiego sądownictwa jest zagrożona. 30 proc. badanych sędziów słyszało o naciskach politycznych w swoim środowisku, a 15 proc. doświadczyło tego osobiście.

Marsz Równości w Lublinie zakazany

W Lublinie nie odbędzie się pierwszy w historii tego miasta Marsz Równości. Marsz, podobnie jak kontrmanifestacja, został wczoraj zakazany przez prezydenta Krzysztofa Żuka. Organizatorzy decyzję tę zaskarżyli w sądzie. Dzisiaj Sąd Okręgowy w Lublinie postanowił nie uwzględnić odwołania organizatorów Marszu Równości od zakazu. Sąd podtrzymał też zakaz wydany dla kontrmanifestacji.

Jerzy Urban skazany na 120 tys. zł grzywny za obrazę uczuć religijnych

Redaktor naczelny tygodnika "Nie" Jerzy Urban został skazany na 120 tys. grzywny za obrazę uczuć religijnych. Chodzi o opublikowaną 6 lat temu na łamach jego pisma karykaturę Jezusa Chrystusa. Oprócz grzywny Urban ma pokryć koszty procesowe. Wyrok nie jest prawomocny, rzecznik rządu PRL już zapowiedział apelację.Więcej o:
Komentarze (58)
Wypadek na Słowacji. Kierowcy z Polski trafią do aresztu [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • iarna

  Oceniono 31 razy 17

  Drodzy Słowacy, bracia Słowianie. Niektórzy Polacy są normalni, normalnie jeżdżą samochodami i w ogóle sa obyczajni.
  Przepraszamy was za imbecyli, których czasami musicie spotkać na swojej drodze. Strarmy się ich izolowac ale nie zawsze nam to wychodzi. także jakbyście byli tak uprzejmi i zamknęli ich w jakimś swoim pudle na kilka lat, to my oczywiście nie mamy nic na przeciw. nawet wprost przeciwnie - nie jesteśmy przeciwni.

 • milleniusz

  Oceniono 14 razy 10

  Czy tylko ja się zastanawiam, jak to prosię się zmieściło w Ferrari? Luknijcie sobie na słowackie portale, wszędzie są zdjęcia i filmy z tymi debilami.

 • sztucznypolak

  Oceniono 22 razy 10

  TVP (ktore z koniecznosci ogladam) podalo, ze zmieniono kwalifikacje i bandycie z Porsche grozi 20 lat. Mam nadzieje, ze dostanie max.

 • cmochall

  Oceniono 12 razy 8

  Tylko przyklasnac! Pal licho szybkosc ale zeby wyprzedzac na lini ciaglej to igranie ze smiercia.

 • jack_flash

  Oceniono 14 razy 8

  Przynajmniej beda mieli sprawiedlwy proces. Bez "telefonow" z Ministerstwa, interwencji poza trybem, naciskow po linii partyjnej.

 • 6drabin

  Oceniono 5 razy 3

  Skomentuj:

  Co tu komentować?

 • nessuno

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo czeska policja oraz prokuratura. Usadzić tych pa rchów na długie lata.
  i jeszcze jedno, cóż za wiedzę o motoryzacji może mieć 26-cio letni szczyl zwany dziennikarzem motoryzacyjnym/
  przecież taki głąb może się jedynie wypowiadać w sprawie doboru najlepszej kamerki, mptrójki czy mocniejszego subwoofera. oby tych trzech patałachów spędziło długie lata w pierdlu.

 • marywil2012

  Oceniono 2 razy 2

  a, i żeby było jasne, skur... może być każdy, niezależnie od narodowości ale dziwnym trafem jednak to Polska niechlubnie przoduje w wypadkach śmiertelnych na 1000 mieszkańców. Każdy ma okazję oglądać styl jazdy rodaków codziennie. Mordercy na słowacji to wykwit tej "cywilizacji śmierci", którą tu co poniektórzy bronią jakby co najmniej bronili Szydło za "należy nam się."

 • demetria11

  Oceniono 6 razy 2

  I bardzo dobrze. Niech sobie posiedzą, może najdą ich jakieś refleksje. Chociaż raczej przemyślenia nie są ich mocną stroną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX