Milion dla ofiary pedofilii w Kościele; nowy sondaż zły dla PO [WIADOMOŚCI DNIA]

Sąd przyznał milion ofierze księdza pedofila. Zakonnicy protestują

Milion złotych zadośćuczynienia i dożywotnią rentę w wysokości 800 zł miesięcznie przyznał sąd ofierze księdza pedofila. Zapłacić miałoby zgromadzenie, w ramach którego pedofil sprawował opiekę duszpasterską nad dziećmi. Ale to nie koniec sprawy. Zakonnicy zaskarżyli wyrok. Wydali też oświadczenie. Bronią się, że nie mogą odpowiadać za księdza.

 

PiS zyskuje, Platforma traci aż 7 pp. poparcia - [SONDAŻ]

Z nowego sondażu Kantar Millward Brown dla TVN i TVN24 wynika, że wybory wygrałoby Prawo i Sprawiedliwość z 38 proc. poparcia. Druga PO mogłaby liczyć z kolei na 21 proc. głosów (spadek o 7 punktów procentowych względem poprzedniego badania), a do Sejmu weszłaby jeszcze: Nowoczesna, partia Wolność i SLD. Poza Sejmem znalazłyby się z kolei Kukiz'15 i PSL.

Dariusz Michalczewski skazany. Były bokser zaprzecza, że uderzył żonę

Dariusz Michalczewski został skazany na 3 tys. zł grzywny. Były bokser był oskarżony o naruszenie nietykalności cielesnej żony i znieważenie jej. Michalczewski zaprzecza tym zarzutom, tłumaczył też, że owszem, w jego domu doszło do kłótni i po niej pojawiła się policja, jednak nie bił żony.

KRS zawieszona w ENCJ. "Za" było 100 głosów

Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ), która zrzesza niezależne rady sądownictwa państw członkowskich UE, zdecydowała o zawieszeniu polskiej Krajowej Rady Sądownictwa. Wśród zarzutów wobec KRS znalazło się stwierdzenie, że ta nie spełnia wymogu ENCJ, jakim jest "bycie niezależnym od władzy wykonawczej i ustawodawczej". Przewodniczący KRS Leszek Mazur przekazał, że za zawieszeniem opowiedziało się 100 członków ENCJ, przeciw było 6, a 9 wstrzymało się od głosu.

Supertajfun Mangkhut przeszedł przez Chiny. Tak zdewastował Hongkong

Tajfun Mangkhut od kilku dni niesie ze sobą niszczycielskie wichury i powodzie w południowej Azji. W Hongkongu wiatr wiał z prędkością ponad 200 km/h. Tajfun wprost sparaliżował życie. Zostały zamknięte szkoły, nie działała komunikacja publiczna. Z powodu tajfunu odwołano też ok. 900 lotów. Skalę zniszczeń dobrze obrazują zdjęcia i nagrania z Hongkongu, jedno z nich przedstawia, jak przez wiatr runął dźwig na budowie wieżowca.

Więcej o:
Komentarze (85)
Milion dla ofiary pedofilii w Kościele; nowy sondaż zły dla PO [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • harari

  Oceniono 77 razy 23

  .
  PO chce wprowadzić cenzurę i kneblować ludziom mordy a potem zdziwienie, że tracą w sondażach.

 • qznia

  Oceniono 62 razy 14

  21% ludzi głosujących na złodziei - to nieprawdopodobnie dobry wynik, wręcz genialny
  oni zasługują na rozpad i unicestwienie a na gruzach postanie partia miłości Roberta Biedronia.

 • yacie

  Oceniono 20 razy 8

  Jaka na te głupoty co klepią ci z PO to i tak mają za duże poparcie...

 • janamalin

  Oceniono 38 razy 8

  Ten sondaż nie jest fatalny dla PO, on jest, nie wiedzieć czemu, bardzo łaskawy. Poparcie dla PO nie powinno przekraczać 10% i spadać.

 • amandos

  Oceniono 8 razy 4

  Wspaniała wiadomość dla RP

 • morgenroth

  Oceniono 26 razy 4

  Już od dawna twierdzę, że tak naprawdę w PO trwa podziemny sabotaż, żeby pozbyć się Schetyny przed wyborami parlamentarnymi - klęska w wyborach samorządowych jest ku temu wręcz wymarzoną okazją.
  Dlatego GW wyskakuje raz po raz z jakimiś Zandbergami albo Biedroniami - wiedzą, że PO to kompletnie skompromitowana marka, która nawet z tymi sierotami po Petru nie dojedzie do 30%

 • poppers68

  Oceniono 9 razy 3

  PIS powinno wygrać najbliższe wybory do samorządów !!!!!!
  Polacy mają niezbywalne prawo do Janowa Podlaskiego w swoim domu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX