Szef sztabu Trumpa przyznał się do współpracy z Rosją; MSZ odpowiada Brukseli [WIADOMOŚCI DNIA]

Paul Manafort przyznał się do współpracy z obcym rządem

Były szef sztabu wyborczego prezydenta USA Donalda Trumpa przyznał się do współpracy z obcym rządem. Paul Manafort zawarł ugodę z prokuraturą w sprawie oskarżenia o działanie jako niezarejestrowany zagraniczny agent. Zarzuty wobec Manaforta dotyczą udziału w spisku przeciwko USA i utrudniania działań organom ścigania. Chodzi o jego powiązania z rosyjskimi i ukraińskimi politykami.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odpowiada Komisji Europejskiej

Polska przekazała Komisji Europejskiej odpowiedź na wątpliwości dotyczące przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. MSZ wskazało, że zarzuty Komisji są "bezzasadne". Według polskich władz, organizacja wymiaru sprawiedliwości jest kompetencją wyłączną państw członkowskich, dlatego określenie wieku przejścia sędziów SN w stan spoczynku "nie może być uznane za naruszenie ogólnych przepisów prawa UE".

 

Dymisja wiceministra Pawła Chorążego

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że wiceminister inwestycji i rozwoju Paweł Chorąży został zdymisjonowany. Powodem są wypowiedzi wiceministra dotyczące przyjmowania przez Polskę imigrantów. Chorąży podczas debaty w Warszawie stwierdził m.in., że jedynie przy stałym napływie imigrantów jest możliwe utrzymanie wzrostu gospodarczego na obecnym poziomie.

Huragan Florence dotarł do USA

Huragan Florence dotarł do wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Florence uderzył w rejonie stutysięcznego miasta Wilmington w Karolinie Północnej. Prędkość towarzyszącego mu wiatru wynosi 140 km/h, co oznacza, że jest huraganem pierwszej kategorii - znacznie słabszym niż jeszcze kilka dni temu. Żywioł spowodował jednak już pierwsze zniszczenia.

ONZ: Znaleziono ciała 21 imigrantów

W tym miesiącu u wybrzeży Morza Śródziemnego wyłowiono ciała 21 imigrantów, którzy próbowali dotrzeć do Europy. Poinformowała o tym ONZ-owska Międzynarodowa Organizacja do spraw Imigracji (IOM). W tym roku w Morzu Śródziemnym utonęło 1586 imigrantów, którzy chcieli przedostać się do Europy drogą morską. Według IOM, w tym roku do Europy drogą morską dopłynęło prawie 75 tysięcy imigrantów.

Wiceprezydent Częstochowy odwołany

Mirosław Soborak został odwołany ze stanowiska wiceprezydenta Częstochowy. Jest podejrzewany o potrącenie 10-letniego rowerzysty i ucieczkę z miejsca wypadku. Soborak został zatrzymany w czwartek, dzień po wypadku. W chwili zatrzymania miał promil alkoholu w organizmie. Prezydent miasta podjął decyzję o odwołaniu polityka ze stanowiska.

Więcej o:
Komentarze (12)
Szef sztabu Trumpa przyznał się do współpracy z Rosją; MSZ odpowiada Brukseli [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • kastoripollux

  Oceniono 7 razy 3

  W Ameryce jest taka sama dobra zmiana jak w Wolsce.

 • loneman

  Oceniono 2 razy 2

  Kiedy w koncu ten szkodnik swiatowej polityki zacznie sie pakowac by opuscic na zawsze Bialy Dom??

 • iremus

  Oceniono 9 razy 1

  W czasach świętej inkwizycji podejrzani przyznawali się do gorszych rzeczy.

 • bergg

  Oceniono 15 razy 1

  Ruska pacyna jest prezydentem USA, coś nieprawdopodobnego.

 • 31.februarius

  Oceniono 13 razy -3

  "Szef sztabu Trumpa przyznał się do współpracy z Rosją;"

  no i jak "z dalszego ciągu artykułu" wynika, i z Ukrainą!?
  Z tą ostatnią to bardzo też "współpracował" senator McCain.
  Aktualnie śp.

 • jozbieszczad

  Oceniono 6 razy -4

  Salvini: Za kilka miesięcy będziemy rządzić Europą

  Salvini, który uczestniczył w Wiedniu w konferencji ministrów spraw wewnętrznych UE na temat migracji, powiedział tam w piątek: "Jestem przekonany, że za kilka miesięcy będziemy rządzić Europą razem z Viktorem Orbanem".

  Ugrupowanie Salviniego, Liga, głosowało w środę w Parlamencie Europejskim przeciwko rezolucji wzywającej kraje Unii do uruchomienia artykułu 7 wobec Węgier.

  Odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku, szef włoskiego MSW stwierdził: "W przyszłym roku całkowicie zmienimy Europę, wykluczając socjalistów z jej rządu i umieszczając w centrum prawo do życia, pracy, rodziny, bezpieczeństwa".

  "Pracujemy - dodał - z innymi partiami, narodami i europejskimi rządami, by zmienić historię tego kontynentu w maju przyszłego roku"

  interia

 • jozbieszczad

  Oceniono 15 razy -5

  *****Szef sztabu Trumpa przyznał się do współpracy z Rosją

  Tak ?
  A ,w którym to miejscu ?
  Mnie zaleciało "nadinterpretacją" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX