Kwaśniewski o słowach Dudy: Niebezpieczne; PiS wycofuje poparcie kandydatki [WIADOMOŚCI DNIA]

 

Kwaśniewski do Dudy: Pańskie słowa są niebezpieczne

"Wyimaginowana wspólnota, z której dla nas niewiele wynika" - tak Andrzej Duda mówił o Unii Europejskiej. Na te słowa zareagował m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski, który wystosował do Dudy list otwarty. "Pańskie słowa są również niebezpieczne" - pisze Kwaśniewski i podkreśla, jak ważna jest Unia Europejska dla instytucjonalnej i gospodarczej stabilności. Były prezydent uważa, że wypowiedź Dudy była "wbrew polskiej racji stanu".

Kontrowersyjna kandydatka bez poparcia PiS

Kandydatura Sabiny Zalewskiej, do niedawna rekomendowanej przez PiS na Rzecznika Praw Dziecka, nie uzyskała pozytywnej opinii Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Poparcia nie wyraziła również partia rządząca. Zalewska jest posądzana o plagiaty w pracach naukowych. Kontrowersje wzbudzają też m.in. jej poglądy na temat bicia dzieci.

Wasserman zapowiedziała sankcje wobec Tuska

Małgorzata Wassermann zapowiedziała, że 5 listopada to ostateczny termin przesłuchania Donalda Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Co jeśli były premier się nie stawi? Przewodnicząca komisji zapowiedziała sankcje - grzywnę, kolejną grzywnę, a w końcu doprowadzenie przed komisję. 

Unia uruchamia procedurę wobec Węgrów

Europosłowie zdecydowali o uruchomieniu wobec Węgier procedury artykułu siódmego Traktatu o Unii Europejskiej. Węgierski rząd nazwał tę decyzję "małostkową zemstą nastawionych proimigracyjnie polityków" europejskich za nieprzyjmowanie przez Węgry uchodźców. Zdaniem szefa MSZ "decyzja została podjęta w oszukańczy sposób i sprzecznie z zasadami zapisanymi w traktatach europejskich". Strona węgierska będzie szukać sposobów prawnych na podważenie orzeczenia.

Prezydent odsyła sędziów na emeryturę

Do siedziby Sądu Najwyższego dotarła przesyłka z Kancelarii Prezydenta - podpisane przez Andrzeja Dudę pisma z informacją o przejście w stan spoczynku siedmiu sędziów SN. "Zawiadamiam, że datą przejścia Pana Sędziego w stan spoczynku jest dzień 12 września 2018 r." - czytamy w piśmie adresowanym do sędziego Stanisława Zabłockiego. Pisma zostały podpisane osobiście przez Andrzeja Dudę.

Komentarze (72)
Kwaśniewski o słowach Dudy: Niebezpieczne; PiS wycofuje poparcie kandydatki [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 25 razy 15

  Panie Duda, to już jest szczyt kompromitacji. Mówić, że UE nic Polsce nie daje na tle dworku wyremontowanego z pieniędzy unijnych? Czysty bareizm. Klasyczny.'
  zbigniew czerwiński/twitter

 • damtek

  Oceniono 21 razy 11

  Trzy lata temu Kaczyński i Duda oczywiście nam tego nie powiedzieli. Ale teraz sprawa jest jasna. Każdy głos na PiS, to głos ma zdrajców narodu oraz głos za Polską wychodzącą z Unii Europejskiej i idącą na Wschód.
  T.Lis/twitter

 • portowiec73

  Oceniono 12 razy 10

  Jeszcze nie dawno "Miłościwie Panującemu Wszystko Podpisującemu Długopisowi" nie śmierdziała realna kasa, którą pobierał z tej Wyimaginowanej Wspónoty.

 • cynamon_10

  Oceniono 12 razy 8

  Panie Kwaśniewski, zbyt dyplomatycznie się Pan wypowiada, a z chamami trzeba po chamsku !

 • alima.zgali451

  Oceniono 15 razy 7

  Adrian jest tak niebezpieczny jak Stefek Burczymucha. Dzieci z trzeciej klasy zjedzą go śmiechem.

 • damtek

  Oceniono 17 razy 7

  Wiele dziś smsów od kolegów - dyplomatów, którzy nadal są w służbie. Takich jak ten:
  "Po słowach Prezydenta nie da się już prowadzić polityki zagranicznej. Po prostu nie da.
  Chyba, że chcemy być Białorusią."
  No właśnie, chyba że PiS chce, byśmy byli Białorusią...
  M.Bosacki/twitter

 • damtek

  Oceniono 19 razy 7

  Panie Duda Polska to nie pan,Polska to nie pis,Polska to miliony Polaków którzy chcą być w Europie.Pan ma strach w oczach,ogarnęła pana panika,przed odpowiedzialnością za łamanie Konstytucji i prawa,a TS zajmie się panem a tak dla uczciwości oddaj kasę którą zarobiłeś w UE.
  Polska w ruinie twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX