PiS weźmie sejmiki? Dobre wyniki sondażu dla partii Jarosława Kaczyńskiego [WIADOMOŚCI DNIA]

Sondaż: PiS wygrywa w większości województw, w połowie ma większość

Z sondażu IBRIS wynika, że podczas wyborów samorządowych to Prawo i Sprawiedliwość weźmie władzę w sejmikach wojewódzkich.

Koalicja Obywatelska (PO+Nowoczesna) zdobyły największe poparcie wśród respondentów w województwach: pomorskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. W pozostałych 12 na pierwszym miejscu jest PiS.

Gądek: Sejmiki województw - o nie stoczy się walka w wyborach

"Walka w dużych miastach, która elektryzuje media, dla PiS nie jest najważniejsza. Celem jest odbicie kilku sejmików wojewódzkich - tu są pieniądze i bastiony PSL-u, który dziś jest wrogiem nr 1 obozu rządzącego" - pisze dziennikarz Gazeta.pl Jacek Gądek i opisuje, że to właśnie sejmiki są najważniejsze w nadchodzących wyborach.

Trzęsienie ziemi wokół Donalda Trumpa. Anonimowy urzędnik "odpala" bombę

"New York Times" opublikował anonimowy - co, jak podkreślono we wstępie, jest wyjątkową sytuacją - komentarz pozaredakcyjny, który wywołał w USA poruszenie. Jego autor ma być "wysoko postawionym urzędnikiem w rządzie Donalda Trumpa".

"Wielu wysoko postawionych urzędników w jego własnej administracji pracuje od wewnątrz, by udaremnić część jego planów i ograniczyć najgorsze skłonności" - czytamy w artykule.

Georgette Mosbacher ambasadorem USA w Polsce

Georgette Mosbacher w czwartek złożyła listy uwierzytelniające prezydentowi Andrzejowi Dudzie i oficjalnie rozpoczęła urzędowanie w Polsce.

Mosbacher to postać nietuzinkowa: miliarderka, znajoma Donalda Trumpa, która jeszcze przed objęciem nowego stanowiska "podpadła" polskiej władzy.

Prognoza pogody na najbliższy tydzień. Lato będzie trwać w najlepsze

Pogoda w nadchodzącym tygodniu będzie dalej bliższa latu niż jesieni. Najchłodniej będzie nad Bałtykiem, od 17 stopni Celsjusza, natomiast w Wielkopolsce i na Śląsku będzie nawet do 25 stopni.

Więcej o:
Komentarze (102)
Wybory samorządowe 2018. Sondaż daje zwycięstwo PiS. Mosbacher ambasadorem [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • babette666

  Oceniono 17 razy 7

  Chyba nikt zdrowy na rozsądku w ten sondaż nie wierzy....

 • alima.zgali451

  Oceniono 13 razy 5

  Z ziemi polskiej do Wolski
  Za twoim przewodem
  Pacynki pójdą przodem.

 • ernst-lemingway

  Oceniono 19 razy 5

  E, tam pewnie pod kościołem robili te sondaże, po sumie wyszła sama patologia kato-faszo pobierająca 500+ i 300+. Przecież ro niemożliwe żeby naród nie wybrał demokratycznej i POstępowej koalicji Nowoczesnych i odpowiedzialnie mądrych i tolerancyjnych europejczyków!

 • aaaby86

  Oceniono 12 razy 4

  Wystarczy iść na wybory i można zmienić rządzących. Innej możliwość nie ma w demokratycznym kraju:)

 • janamalin

  Oceniono 17 razy 3

  A gazecie cały czas spada sprzedaż, już grubo poniżej 100 tys. Szampan już się chłodzi!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX