Spotkanie Pawła Adamowicza z wojskowymi ws. Westerplatte [WIADOMOŚCI DNIA]

Spotkanie Adamowicza z przedstawicielami wojska

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ma się dziś spotkać z przedstawicielami armii w związku z organizacją uroczystości 1 września na Westerplatte. W ubiegłym tygodniu szef MON Mariusz Błaszczak poinformował, że prezydent odmówił wojsku udziału w obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej. 

GUS o zatrudnionych w przedsiębiorstwach

Główny Urząd Statystyczny poinformuje dziś o sytuacji osób zatrudnionych w sektorze przedsiębiorstw. Dowiemy się, o ile w lipcu wzrosło zatrudnienie i przeciętne wynagrodzenie w firmach zatrudniających powyżej 9 osób. Ekonomista Banku Zachodniego WBK Grzegorz Ogonek przypomina, że w czerwcu zatrudnienie wzrosło o 3,7 procent, licząc rok do roku. Ekspert uważa, że odczyt za lipiec będzie na zbliżonym poziomie, choć może być nieco niższy ze względu na trudności z pozyskaniem pracowników w niektórych zawodach.

Premiera filmu "303. Bitwa o Anglię"

Dziś na ekrany polskich kin wchodzi film Davida Blaira "303. Bitwa o Anglię". Przedstawia on historię Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki - legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej.

USA odwołuje paradę

Stany Zjednoczone odwołały paradę wojskową z okazji Dnia Weterana. Miała się ona odbyć 10 listopada, ale prawdopodobnie zostanie zorganizowana w 2019 r. Pentagon poinformował, że za zmianą stoją kwestie finansowe. W czwartek amerykańskie media informowały, że dotarły do kosztorysu, wedle którego parada miała kosztować 93 mln dolarów, czyli 80 mln dolarów więcej, niż początkowo planowano.

Pogoda

Pogoda we wtorek: będzie ciepło i słonecznie. Przelotne opady mogą pojawić się w woj. lubelskim i podkarpackim.

Prezydent wręczył 11 nominacji generalskich. Odznaczył też amerykańskiego dowódcę

Więcej o:
Komentarze (18)
Spotkanie Pawła Adamowicza z wojskowymi ws. Westerplatte [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 14 razy 6

  USA odwołują paradę. Pewnie mają kraj w ruinie, nie to co PiSlandia. Tu konie zdechły, to husarze szli na piechotę. Można? Można.

 • rpa2

  Oceniono 12 razy 6

  adrian nie chciał jak się dowiedział ze amerykanie po tym co zobaczyli to chcą częśc naszego uzbrojenia wpisac na swiatową listę dziedzictwa UNESCO:):):)

 • Oceniono 6 razy 4

  Ludzie!!! Modły, rocznice, uroczystości i te hamerykanie-hamerykanie to, hamerykanie tamto! Czyż już nie ma w naszym kraju innych poważniejszych spraw?!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 10 razy 4

  ...Pentagon poinformował, że za zmianą stoją kwestie finansowe...
  Wystarczyło się zwrócić do paru ekspertów od defilad. Ci doradzili by jak można urządzić je tanio i zabawnie...

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 3 razy 3

  PISOWSKIE JEŁOPY WSZĘDZIE SWOJE G Ó W N O WSADZAJĄ!

 • Jozef Lewin

  Oceniono 2 razy 2

  U Amerykanów parada wojskowa to KOSZT u Ruskichto propagandowy pokaz siły . A u nas??? Sodomici przelicieli na 4 helikopterach typu Antek i wyświetlili SWASTYKI. na placu Piłsudskiego!!!
  Teraz jest jasne po co Wojewoda Mazowiecki przejął płac Piłsudskiego od władz Warszawy...

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 2 razy 2

  BEZ ANTKOWEGO APELU SMOLEŃSKIEGO=skutki GŁUPOTY obu kaczyńskich, TO CO TO ZA UROCZYSTOŚCI?A HARCERZY?POGONIĆ

 • lukki69

  Oceniono 6 razy 0

  Widzę ,że ze wstydu czerscy zaczęli podpisywać artykuły inicjałami....rozumiem....dzieci chodzą do szkoły a współmałżonkowie do pracy....
  Swoja drogą niezły mamy
  Bangladesz,jak lokalny kacyk decyduje o sprawach ogólnokrajowych i dewaluuje dokonania WP w czasie II wojny światowej dla celów politycznych...

 • tad-tad

  Oceniono 4 razy 0

  Smutny ten kraj i durny, Czego by nie tknęli ci z bezprawia inieuczciwości , to zaraz śmierdzi, dobrazmiana jednak jest, potrafią każdemu {ale nie wszystkim} bez zbędnej krygacji wejść w d ,,,,, bez mydła dziś ten zaszczyt spotkał dowódcę Amerykańskich wojsk, nic jeszce nie zrobił a już odznaczony , może Wirtuti, mu wykombinowali , za odwagę na polu chwały ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX