Dziś weto Dudy? Prezydent ogłosi decyzję ws. ordynacji wyborczej [WIADOMOŚCI DNIA]

Andrzej Duda ogłosi decyzję ws. zmian w ordynacji wyborczej autorstwa PiS

Prezydent Andrzej Duda ogłosi dziś decyzję w sprawie znowelizowanej ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Prezydent kilkukrotnie publicznie skrytykował zapisy ustawy, robili to także przedstawiciele mniejszych ugrupowań jak PSL czy Kukiz'15.

Nowe przepisy autorstwa Prawa i Sprawiedliwości uchwalił pod koniec lipca parlament. Przewidują one, że w każdym z okręgów wybieranych będzie co najmniej trzech europosłów. Do tej pory ta liczba była nieokreślona, a mandaty przechodziły między regionami.

Katastrofa w Genui. Bilans ofiar

14 sierpnia około południa w Genui zawalił się dwustumetrowy odcinek wiaduktu autostrady A10. Dotychczasowy bilans ofiar katastrofy w Genui to 39 osób zabitych i 16 rannych.

W rumowisku na pewno znajdują się dalsze ofiary. Z nieoficjalnych informacji wynika, że chodzi co najmniej o 10 osób. Jednak nocne poszukiwania nie przyniosły rezultatów. Na razie pojawiają się też pierwsze informacje o tożsamości ofiar.

Kolejne spotkania ws. Brexitu, konsultacje o zmianie czasu w Europie

Czwartek zapowiada się pracowicie w Unii Europejskiej. Przedstawicieli wspólnoty czeka kolejna runda negocjacji z Wielką Brytanią w sprawie Brexitu (będą trwać 16-17 sierpnia).

Jednocześnie czwartek to ostatni dzień unijnych konsultacji dotyczących zmiany czasu. Zorganizowała je KE, która zapytała Europejczyków, czy chcą zniesienia zmiany czasu w marcu i październiku.

Finał procesu Paula Manaforta

Prokuratorzy i obrońcy wygłosili mowy końcowe w procesie byłego szefa kampanii wyborczej Donalda Trumpa Paula Manaforta. Jest on oskarżony o malwersacje finansowe i ukrywanie dochodów z doradztwa politycznego na Ukrainie. Decyzje o winie bądź niewinności Manaforta podejmie ława przysięgłych.

Oskarżenie Manaforta to wynik tak zwanego rosyjskiego śledztwa prowadzonego przez prokuratora Roberta Muellera. Proces nie ma jednak bezpośredniego związku ze sprawą domniemanej koordynacji działań sztabu Donalda Trumpa z Rosją podczas kampanii wyborczej w 2016 roku.

Pogoda w czwartek. Duże zachmurzenie i kolejny chłodniejszy dzień

Pogoda w czwartek nie przyniesie rewolucji. Temperatura będzie oscylowała wokół 25-27 stopni Celsjusza. Jednocześnie synoptycy przewidują duże zachmurzenie w całym kraju, możliwe przelotne deszcze na południu i południowym wschodzie.

Więcej o:
Komentarze (14)
Katastrofa w Genui, bilans ofiar. Andrzej Duda ws, ordynacji [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • kromek13

  Oceniono 11 razy 7

  słuszna uwaga.... ogłosi decyzję, no bo chyba nikt nie wierzy że podjął decyzję....

 • a-lfa

  Oceniono 9 razy 7

  Błagam ja wszytko rozumiem ale to naprawdę nie ma sensu podniecać się ustawką. Nikt naprawdę nikt kto umie myśleć nie uwierzy w samodzielność decyzyjną Adriana.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 5 razy 3

  że co? weto dudy?!! cha cha! marionetka nie ma nic do gadania. kaczak ustalił i tyle.

 • palo_ma1

  Oceniono 9 razy 3

  Co się PiSiorom bardziej opłaca, co się bardziej opłaca...

 • drbob20

  Oceniono 9 razy 3

  kogo to tak naprawde obchodzi co ta pacynka podpisze albo i nie podpisze

 • benek231

  Oceniono 15 razy 3

  Wiadomo, ze "weto" Du*y to ustawka do spolki z rzadem i klerem, oraz wielka sciema. Kler doskonale wiedzial, ze ta ordynacja godzi we wszystkie unijne wartosci i ten numer nie mogl przejsc. W Unii musi byc reprezentacja jak najszerszego przekroju spoleczenstw a nie jak najwezszego. To najbardziej istotna roznica pomiedzy reprezentacjami unijnymi a lokalnymi, parlamentarnymi.

  Du*a jak byl pajac tak pajacem pozostanie.

 • tadjan

  Oceniono 5 razy 1

  mam nadzieję że maliniak ogłosi również że jest głupi, bezapelacyjnie!

 • loneman

  Oceniono 5 razy 1

  Weto Kalksteina - po co szerzyc klamstwa pissbolszewii??

 • Marian Tuhajek

  Oceniono 1 raz 1

  Kibicujmy , czy:
  - Prezydent chce naprawić prawo
  - Prezydent nie sprzeciwi się Prezesowi PiS

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX