Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski przed sądem; Erdogan szuka "terrorystów" [WIADOMOŚCI DNIA]

Rusza proces prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i Jana Burego

O godzinie 10.00 w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocznie się proces, w którym na ławie oskarżonych zasiądą między innymi prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz były szef klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Bury.

Katowicka prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk w Izbie w 2013 roku. Na ławie oskarżonych zasiądzie również były wicedyrektor rzeszowskiej delegatury NIK Paweł A. W ocenie prokuratury zarówno on, jak i Krzysztof Kwiatkowski oraz Jan Bury mieli działać na szkodę interesu publicznego i prywatnego, za co grozi im do 3 lat więzienia.

Obchody święta Wojska Polskiego

Dzisiaj rozpoczną się zaplanowane na dwa dni obchody święta Wojska Polskiego. O 14.00 w siedzibie MON przy ulicy Klonowej minister Mariusz Błaszczak wręczy odznaczenia resortowe i wyróżnienia z okazji jutrzejszego święta.

Obchody Święta Wojska Polskiego zaplanowane na 14 sierpnia zakończy wieczorny apel pamięci. O 20.00, jak co roku, kierownictwo MON i kadra dowódcza armii spotkają się przy Pomniku Poległych w 1920 roku na Wojskowych Powązkach.

Prezydent Turcji oskarża "terrorystów" o spisek wobec gospodarki

Prezydent Turcji dalej poszukuje winnych obecnej sytuacji w kraju. Recep Tayyip Erdogan oskarża bliżej niezidentyfikowanych "terrorystów" o spisek na jego państwo.

Ostro krytykuje też Stany Zjednoczone za ostatnie sankcje ekonomiczne. Wszystko to dzieje się w czasie, gdy mimo starań banku centralnego, nadal spada wartość tureckiej waluty, a gospodarka pogrąża się w coraz większym kryzysie.

Iran nie chce zbrojnego starcia z USA

Iran wyklucza konfrontację zbrojną ze Stanami Zjednoczonymi. Mówił o tym Najwyższy Przywódca Iranu Ali Chamenei. Wykluczył on równocześnie negocjacje z Waszyngtonem, a winą za narastający kryzys ekonomiczny obarczył prezydenta kraju.

- Jeśli okoliczności złożyłyby się, że byłaby możliwość rozmów irańskiego rządu z amerykańskimi władzami, to my nigdy nie będziemy negocjować z obecnym rządem USA - mówił Chamenei.

GUS poda dane za lipiec

Dziś dowiemy się, jak szybko rozwijała się polska gospodarka w drugim kwartale tego roku. Główny Urząd Statystyczny opublikuje tak zwany szybki szacunek dynamiki Produktu Krajowego Brutto.

Oprócz tego GUS przekaże, jak w lipcu rosły ceny towarów i usług konsumpcyjnych. Według wstępnego szacunku inflacja w lipcu wyniosła 2 procent.

Pogoda we wtorek: nadal upalnie, ale w kilku miejscach w Polsce zagrzmi.

Więcej o:
Komentarze (19)
Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski i Jan Bury przed sądem [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • Dana Nowak

  Oceniono 19 razy 9

  Tak ma ciemny lud popierający dyktatury. Bieda dotknęła Turków. Lira spadła o 40 procent. W Polsce też goni inflacja, a dojna zmiana i rozdawnictwo korupcyjne trwają.

 • Zb Ryski

  Oceniono 21 razy 7

  Znowu się okaże że z wielkiej chmury mały deszcz. Proces Kwiatkowskiego to wielki szum przed wyborami. Potem będzie jak zwykle. PiS nie udowodni ich winy. Chyba że sędziowie....?

 • stachkaz47

  Oceniono 25 razy 7

  Właśnie czytam ,że "mały Erdoganek " szuka też terrorystów.

 • polakadam

  Oceniono 23 razy 7

  Obecny kryzys w Turcji może oznaczać upadek tego czubka erdogana. To dobra wiadomość. Dwa cytaty : wzywamy wszystkich patriotów tureckich do kupowania liry za dolary i inne waluty..
  . Oni mają swojego dolara a my mamy swojego boga.

 • jerry224

  Oceniono 10 razy 6

  To teraz cały rząd bez sądu winien iść na 3 lata razem z prezesem

 • polakadam

  Oceniono 15 razy 5

  Jarosław Kaczyński w 2014 roku, rok przed objęciem władzy, mówił:

  Trzeba czynić wszystko, by Polska była tym, czym jest dziś Turcja. O niej mówi się, że to poważne państwo. Mój śp. brat mówił wielokrotnie, że chciałby, żeby o Polsce tak mówiono. Ten rodzaj wielkości jest do zdobycia. To wymaga najpierw zmiany władzy, a potem przebudowy polskich elit.

 • antekpociecha

  Oceniono 21 razy 5

  "prokuratura oskarżyła ich o nadużycie uprawnień przy obsadzaniu stanowisk"
  To naprawdę bardzo maleńki pikuś przy tym co robi pis ale kto mieczem wojuje...

 • ewulka987

  Oceniono 8 razy 2

  PiS-komuniści i PiS-złodzieje chcą uczcić święto 15 sierpnia, pokazaniem ,że PO może odpowiadać za "NIC" a oni mogą DOIĆ Polskę bezkarnie i obsadzać swoimi miernymi ale wiernymi ,bo wcześniej zmienili prawo ,które pozwala bez konkurów obsadzać "RODZINĘ na swoim". Może "ciemny lud" to kupi, ale drugi sort Polaków zna prawdę.

 • dert4

  Oceniono 9 razy -1

  a Janek się śmieje z tych wszystkich sądów.
  Ma więcej złota niż sam waży. Złodzieje z Brukseli mu pomogą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX