Kolejne pytanie Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości [WIADOMOŚCI DNIA]

Kolejne pytanie Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości

Sąd Najwyższy przesłał w środę do Trybunału Sprawiedliwości UE tzw. pytanie prejudycjalne wydane w sprawie odwołania sędzi Anny Owczarek od uchwały KRS o negatywnym zaopiniowaniu jej oświadczenia dot. woli dalszego orzekania - poinformował dzisiaj w komunikacie SN. Wcześniej Sąd Najwyższy skierował do Luksemburga pięć pytań, dotyczących m.in. przechodzenia sędziów w stan spoczynku. SN zawiesił także przepisy wprowadzone przez PiS.

Rekord upałów padł w Trzebieży

Dzisiaj w Trzebieży (Zachodniopomorskie) padł rekord tego lata jeśli chodzi o temperaturę. Termometry w tej miejscowości pokazały 36,6 st. C. Upały nie ustąpią do piątku, krótkotrwałe ochłodzenie przyjdzie w sobotę.

Pogrzeb Kory na Powązkach

Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie rodzina, artyści i tłumy fanów pożegnali Korę. Ikona polskiego rocka, wieloletnia liderka zespołu Maanam, autorka tekstów piosenek i wierszy spoczęła w kwaterze "K" nieopodal Alei Zasłużonych. - Jako artystka i jako człowiek była diamentem najczystszej wody - powiedział na uroczystości pogrzebowej Wojciech Mann.

Nowa ordynacja utrudni wejście do PE dużym partiom

Według ekspertyz dotyczących przeforsowanego niedawno prawa dotyczącego ordynacji do Parlamentu Europejskiego nawet kandydaci dużych partii mogą mieć problem z dostaniem się do PE. Wszystko przez bardzo wysoki, oscylujący w granicach 21 proc. próg wyborczy. Andrzej Duda ogłosił, że skłania się do zawetowania tych budzących kontrowersje przepisów.

Komisja Europejska pyta o zmianę czasu

Do czwartku 16 sierpnia trwają unijne konsultacje dotyczące zmiany czasu. Opinię można wyrazić na stronie internetowej Komisji Europejskiej. Wypełnienie ankiety nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Użytkownik jest pytany m.in. o osobiste doświadczenia związane z przechodzeniem na czas letni i zimowy, a także o to, czy zmiana czasu powinna zostać utrzymana, a może raczej zniesiona.

Więcej o:
Komentarze (51)
Kolejne pytanie Sądu Najwyższego do Trybunału Sprawiedliwości [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • bob_59

  Oceniono 36 razy 12

  Sąd Najwyższy pozostał w zasadzie jedynym, naczelnym organem władzy państwowej, zachowującym demokratyczną legitymację do jej sprawowania, bo jedynym, nie biorącym udziału w przeprowadzanym przez pis ustrojowym przewrocie.
  I bardzo dobrze, że tą władzę wreszcie demonstruje.
  Bandzie kulawego pozostanie niedługo jedynie wyciągnięcie czołgów na ulicę, inaczej ich zamach stanu będzie skazany na niepowodzenie, ze wszyskimi tego, w tym karnymi, konsekwencjami.
  Zobaczymy, ilu znajdą kandydatów na piętno zdrajcy i więzienie...

 • muzoman

  Oceniono 8 razy 4

  A co pytać nie można ?

 • kenjed

  Oceniono 10 razy 2

  Sezon urlopowy, Polacy we wszystkich zakątkach świata i na facebooku pojawiają się zdjęcia z napisem "Konstytucja" na tle najbardziej znanych turystcznych miejsc : wieża Eifla, piramidy, Golden Bridge, Coloseum, itd. Niezła zabawa !

 • super_hetero_dyna

  Oceniono 9 razy 1

  SN nie „zawiesił”, tylko powiedział, ze zawiesza. Ja tez mogę powiedzieć, ze zawieszam prawo powszechnego ciążenia.

 • onduma

  Oceniono 11 razy 1

  Jesli sad nienajwyzszy ( bo najwyzszy jest dla nich w Unii) zawiesi ustawe antykorupcyjna to czy do czasu rozpatrzenia jej przez UE korupcja bedzie dozwolona ?

 • polakadam

  Oceniono 37 razy 1

  No i niech Europejski Trybunał Sprawiedliwości się wypowie. Bo od kiedy jesteśmy w Unii część swojej suwerenności dobrowolnie oddaliśmy pod władanie Unii. To był nasz wybór bo uznaliśmy że warto. Teraz pisiory udowadniają że kacza wola jest ponad tym. Ględzą coś o suwerennych narodach. A ciasne nacjonalistyczne umysły w to wierzą. Nigdy bym nie pomyślał że prawie sto lat po hitlerze jego retoryka znowu będzie używana. I to przez naród który najwięcej przez niego wycierpiał.

 • javall

  Oceniono 2 razy 0

  Rozpedzic na cztery wiatry.

 • gaciekesikowej

  Oceniono 13 razy -1

  to co oni tam niczego nie wiedzą? to jak to gremium może być najwyższym skoro co tydzień zadaje pytania? według wierzeń najwyższy sędzia to wie wszystko.

 • cichwoda

  Oceniono 11 razy -1

  C&P
  Postawa etyczno-moralna sędzi Anny Owczarek wciąż była „doskonała” w czasie stanu wojennego, ponieważ w październiku 1983 roku sędzia Owczarek otrzymała kolejne odznaczenie - Srebrny Krzyż Zasługi. W uzasadnieniu takiej decyzji można przeczytać między innymi:
  W okresie stanu wojennego w ramach Wydziału Wizytacji uczestniczyła w stałych dyżurach całodobowych a następnie codziennych zapewniając stałą łączność Ministerstwa z sądami. Udzielała pomocy sądom w rozstrzyganiu problemów, które wniósł stan wojenny. Była współautorem codziennej informacji o realizacji przez sądy ustawodawstwa stanu wojennego opracowanej na potrzeby kierownictwa Ministerstwa i przedstawianej zarówno KC PZPR jak i URM

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX