Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał ze związkowcami o podwyżkach w budżetówce [WIADOMOŚCI DNIA]

Morawiecki spotka się ze związkowcami

O godzinie 14.30 w siedzibie Solidarności w Gdańsku rozpocznie się nadzwyczajne spotkanie Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” z premierem Mateuszem Morawieckim. Zostało ono zorganizowane z inicjatywy szefa Solidarności Piotra Dudy.
Jak powiedział IAR rzecznik związku Marek Lewandowski, rozmowy mają dotyczyć przede wszystkim wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej. Wzrost ten jest zamrożony od 2010 roku i jak zaznaczył rzecznik, nie ma już dzisiaj uzasadnienia, by to zamrożenie dłużej trwało, gdyż sytuacja ekonomiczna kraju jest bardzo dobra.

Jacek Czaputowicz w Gruzji

Dziesięć lat temu rozpoczęła się rosyjsko-gruzińska wojna o Osetię Południową. Dzień przed tą rocznicą do Gruzji przyjechali Jacek Czaputowicz oraz szefowie MSZ Litwy i Łotwy oraz wicepremiera Ukrainy. Chcą przypomnieć o konieczności przestrzegania prawa międzynarodowego. Rano pojadą na linię graniczną między Gruzją a nieuznawaną przez świat republiką Osetii Południowej. To właśnie Osetia oraz Abchazja przy wsparciu Rosji 10 lat temu oderwały się od Gruzji. Ministrowie pojadą też na jeden z cmentarzy i oddadzą hołd żołnierzom, który zginęli w wojnie sprzed dekady.

Prezes Polskiego Radia zawieszony

W nocy z poniedziałku na wtorek rada nadzorcza Polskiego Radia S.A. zawiesiła w czynnościach prezesa zarządu, Jacką Sobalę. Jednocześnie rada, działając na podstawie statutu spółki, delegowała Pana Andrzeja Rogoyskiego, przewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia S.A. do czasowego wykonywania czynności prezesa zarządu. Dalsze decyzje dotyczące władz Polskiego Radia leżą w kompetencjach Rady Mediów Narodowych. Władze spółki nie podają powodu zawieszenia Sobali.

Przywrócenie sankcji wobec Iranu

O północy czasu waszyngtońskiego czyli o 6 rano czasu polskiego wszedł w życie dekret Donalda Trumpa zakazujący sprzedaży Iranowi amerykańskiej waluty, zakupu irańskich obligacji oraz handlu złotem i innymi metalami szlachetnymi. Prezydent USA zabronił importu irańskiej stali i aluminium, perskich dywanów i pistacji. Restrykcje dotyczą także przemysłu motoryzacyjnego. Sankcje zakazujące importu irańskiej ropy naftowej mają wejść w życie w listopadzie.
Donald Trump przywrócił sankcje by zmusić Teheran do większych ustępstw w sprawie programu nuklearnego oraz zaprzestania agresywnych działań na Bliskim Wschodzie.

USA domaga się informacji nt. zatrzymanych w Arabii Saudyjskiej aktywistów

Stany Zjednoczone zwróciły się do saudyjskiego rządu o bardziej szczegółowe informacje na temat zatrzymania działaczy broniących praw człowieka i praw kobiet. Waszyngton wzywa Rijad do przestrzegania prawa do sprawiedliwego procesu - oświadczył przedstawiciel Departamentu Stanu. Przedstawiciel Departamentu Stanu wezwał Arabię Saudyjską również do tego, aby publikowała informacje dotyczące przebiegu spraw sądowych. Wcześniej Arabia Saudyjska wydaliła z kraju ambasadora Kanady, wezwała też na konsultacje swego ambasadora w Ottawie. Władze w Rijadzie zamroziły też wszelkie rozmowy handlowe i inwestycyjne z Kanadą.

Więcej o:
Komentarze (29)
Mateusz Morawiecki spotka się ze związkowcami [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • 2stan13

  Oceniono 15 razy 7

  Zamiast podwyżek w budżetówce, należy najpierw przywrócić konkursy na zatrudnienie w korpusie służby cywilnej, uchwalić ponownie, wzorem prawa przedwojennego, prawo o odpowiedzialności urzędnika administracji państwowej (bez kary śmierci, bo jej już u nas nie ma, zmniejszyć co najmniej o 50%zatrudnienie w budżetówce, a potem ustalić stosowne wysokie wynagrodzenia - bez premii. Zmniejszyć ilość resortów oraz ilość "fuch" politycznych w resortach - jednocześnie wprowadzić obowiązek bezapelacyjnej rezygnacji z mandatu posła przez kandydatów na stołki w resortach, przed objęciem funkcji w rządzie. Zlikwidować zbędną ilość "fuch" w kancelarii prezydenta RP. W samorządach należy też zmniejszyć zatrudnienie i wprowadzić jawną całkowitą obsługę obywatela poprzez tzw. "jedno okienko", zlikwidować również panującą w gminach tytułomanię, na czele każdej gminy miejskiej Burmistrz, a nie prezydent, wzorem NY w USA, zmniejszyć ilość radnych w gminach, też za przykład może służyć NY z USA. No ale się rozmarzyłem... teraz możecie się wyśmiewać i nabijać, bo przecież "dojna zmiana" rzuci kolejną kiełbasę wyborczą by kupić głosy urzędników!

 • krynolinka

  Oceniono 32 razy 6

  Jest tak ekstra koniunktura, że osobom niepełnosprawnym protestującym w sejmie, dostęp do kibla i prysznica odcięli. A i jedzenie wypomniał Kuchciński.
  Micha tylko dla swoich, to fakt pełniutka.

 • 31.februarius

  Oceniono 23 razy 5

  "Rano pojadą na linię graniczną między Gruzją a nieuznawaną przez świat republiką Osetii Południowej.
  To właśnie Osetia oraz Abchazja przy wsparciu Rosji 10 lat temu oderwały się od Gruzji."

  a czemuż to się "oderwały"?!?!

  PS
  a chlopcy niech na tej linii uważają, coby ich przypadkiem nikt nie próbował odstrzelić, jak jednego takiego "świętejpamięci"!

  MONTY PONTON nie śpi ...

 • remo29

  Oceniono 12 razy 4

  Mati, pogadaj z chytrą babą z Brzeszcz, miała taką niebieską teczkę, pełną gotowych ustaw, niech ci da, co się będziesz z tym power pointem męczył.

 • adolfiutin11

  Oceniono 10 razy 4

  Kasa jest, ale dla swojaków z PISu i ich rodzin, ich znajomków oraz rydzykowych muchomorów.....

 • wujekdolf

  Oceniono 24 razy 4

  nie wyjdzie matołuszkowi :) nie można mieć na wszystko - podwyżki w budżetówce, 1000+, lotnisko w szczerym polu - jeszcze jak unia zakręci kurek z gotówką :)))

 • lob1

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Morawiecki!!!! niech pan rozdaje swoje miliony a nie nasze ciężką krwawicą zarobione pieniądze gorszego sortu.Nie długo będzie tak,że nikomu nie będzie się chciało pracować,bo państwa da,tylko jak długo!!!!!!!!

 • adolfiutin11

  Oceniono 9 razy 3

  Przed wyborami PIS obieca wszystko co możliwe :) A po kolejnych wygranych przez PIS wyborach (głupie ludziska wierzą w bajki i głosują na pisiaków) podwyżek i tak nie będzie :)

 • lepiregenre

  Oceniono 15 razy 3

  Co za bzdury. Po co rozmowy do podwyżek? Pieniądze to nie pisowskie słowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX