Tajne posiedzenie komisji weryfikacyjnej; będzie lista pasażerów na lot w kosmos [WIADOMOŚCI DNIA]

Co po decyzji Sądy Najwyższego?

Wczoraj Sąd Najwyższy poinformował, że "zawiesił stosowanie" części przepisów ustawy o SN w związku ze skierowaniem pięciu pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Pytania dotyczą zgodności ustawy z prawem europejskim. Pojawiają się kolejne komentarze do sytuacji. Głos zabrała m.in. prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska. 

Tajne posiedzenie komisji weryfikacyjnej

Komisja weryfikacyjna, zajmująca się nieprawidłowościami w reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie, dziś zbiera się na kolejnym niejawnym posiedzeniu. Ma się zająć kwestią odszkodowań dla lokatorów zwracanych przedwojennych kamienic. Spotkanie zaplanowano w siedzibie resortu sprawiedliwości o 10.00. W komunikacie zapowiadającym posiedzenie nie podano adresów gruntów, których mają dotyczyć odszkodowania.

NASA ujawni, kto będzie testował loty w kosmos

Amerykańska rządowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przedstawi listy jej załóg, które będą uczestniczyć w pierwszych doświadczalnych oraz użytkowych lotach komercyjnych statków orbitalnych firm Boeing i SpaceX.

Mnangagwa nowym prezydentem Zimbabwe

Emmerson Mnangagwa wygrał wybory prezydenckie w Zimbabwe. Zdobył 50,8 procent głosów, pokonując Nelsona Chamisę który wywalczył 44,3 procentowe poparcie - poinformowała tamtejsza komisja wyborcza. Opozycja zarzuca władzom sfałszowanie wyborów. Rzecznik partii MDC Morgan Komichi w rozmowie z AFP, zapowiedział zaskarżenie wyników wyborów prezydenckich do sądu. W oczekiwaniu na wyniki wyborów doszło do protestów i zamieszek, krwawo stłumionych przez wojsko.

Szczyt w Singapurze 

W Singapurze odbywają się rozmowy ministrów spraw zagranicznych z państw Azji Południowo-Wschodniej z szefami dyplomacji Australii, Indii, Kanady, Unii Europejskiej, Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych

Pogoda w piątek. Końca upałów nie widać. Ostrzeżenia dla całego kraju

Komentarze (18)
[WIADOMOŚCI DNIA] Tajne posiedzenie komisji weryfikacyjnej
Zaloguj się
 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 23 razy 5

  A już myślałem że ta komisja weryfikacyjna będzie wysyłać działaczy PiS w kosmos.

 • saammm

  Oceniono 10 razy 4

  W sprawie SN głos zabrali wszyscy PiS-owcy którzy tylko mieli okazję, prezentując przekaz dnia, czyli prezesową interpretację Konstytucji i innych przepisów prawa. Bo przecież on jest w tej dziedzinie wyrocznią...dla PiS-u i PiSlamu.

 • sil.m

  Oceniono 16 razy 4

  A co z falą zatruć dopalaczami?
  Zamiast skutecznie penetrować środowisko dealerów dopalaczy deficyt intelektu [za 82100 zł] skierował specjalistów do penetracji pogaduszek z Hołdysem a "JO-JO" kolekcjoner adidaów w tvn twierdzi, że jest słuszne i groźne dla społeczeństwa. Śmierć młodych ludzi jest mało znacząca -marginalna.

 • zritah49

  Oceniono 2 razy 2

  „W komunikacie zapowiadającym posiedzenie nie podano adresów gruntów, których mają dotyczyć odszkodowania.”
  No bo dopiero będą szukać.
  Nawet spodziewam się, gdzie i u kogo znajdą !

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 13 razy -1

  "Tajne posiedzenie komisji weryfikacyjnej"
  "Komisja weryfikacyjna ... zbiera się na kolejnym niejawnym posiedzeniu"
  Panie 'past' - jeśli dla Pana zbyt trudnym jest pojęcie różnicy między "tajny" a "niejawny", to może dobrze byłoby od września wrócić do szkoły i nie wystawiać się więcej na pośmiewisko?

 • mamlas_q

  Oceniono 18 razy -16

  A nie można by tak posłać tam 'redaktorów' i zarządu Agory? W ten Kosmos mianowicie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX