Policja użyła gazu podczas protestów. "Ktoś z tłumu zrobił to wcześniej" [WIADOMOŚCI DNIA]

Policja użyła gazu przed Pałacem Prezydenckim

W czasie czwartkowych protestów przed Pałacem Prezydenckim, już po głównej części demonstracji, policja użyła gazu. Funkcjonariusze przekonują, że byli opanowani, mimo iż część protestujących zachowywała się agresywnie. Na dowód pokazują nagrania. Policja tłumaczy, że była to odpowiedź na zagrożenie, a ktoś z tłumu rozpylił gaz jako pierwszy.

Senat za zmianą ordynacji wyborczej do Europarlamentu

Senat przyjął nowelizację kodeksu wyborczego dotyczącą ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Według oceny ekspertów może ona uniemożliwić mniejszym partiom uzyskanie mandatów. Możliwe, że łamie prawo europejskie - wskazywało parlamentarne biuro legislacji. Za ustawą zagłosowało 60 senatorów, przeciwko - 27. Wcześniej wniosek o odrzucenie nowelizacji złożyła Platforma Obywatelska.

Władimir Putin zaprosił Donalda Trumpa do Moskwy

Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zaprosił Donalda Trumpa do Moskwy. Tematami rozmów obydwu przywódców miała by być m.in.: kontrola zbrojeń, międzynarodowe konflikty oraz kwestia Iranu. Kilka dni temu Biały Dom poinformował, że do drugiego spotkania Trump-Putin dojdzie dopiero w 2019 roku, po zakończeniu federalnego śledztwa ws. wpływania przez Moskwę na wynik wyborów prezydenckich w USA.

Wieczorem najdłuższe całkowite zaćmienie Księżyca w XXI wieku

Całkowite zaćmienie Księżyca już dziś. Będzie to najdłuższe takie zjawisko w XXI wieku. Kolejna okazja, by podziwiać to zjawisko tak długo, nadarzy się dopiero w 2123 roku. Do obserwowania zaćmienia Księżyca nie trzeba mieć oprzyrządowania. Faza całkowitego zaćmienia potrwa rekordowo długo - aż 1 godzinę i 43 minuty. Cały Księżyc przybierze czerwony kolor. Kulminacja tej fazy przypada w Polsce około godziny 22.21.

Jarosław Kaczyński zgłoszony na świadka ws. przecieków w procesie Stanisława Gawłowskiego

Jarosław Kaczyński był w czwartek gościem TVP Info. W wywiadzie ogłosił, że we wrześniu poseł Stanisław Gawłowski będzie miał postanowione nowe zarzuty karne. To właśnie po tej wypowiedzi prezesa PiS Roman Giertych, obrońca posła PO, postanowił zgłosić go na świadka ws. przecieków ze śledztwa prowadzonego przeciwko Stanisławowi Gawłowskiemu.

"Będziesz siedział!", "Konstytucja!", "Wolne sądy!". Protesty po podpisie prezydenta pod nowelizacją ustaw o sądownictwie

Więcej o:
Komentarze (39)
Policja użyła gazu podczas protestów. "Ktoś z tłumu zrobił to wcześniej" [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • remo29

  Oceniono 9 razy 5

  Czy pisie trolle już dokonały szpagatu ideologicznego i doszły do wniosku, że strzelanie do robotników na Wujku też było słuszne, bo byli nadpobudliwi i próbowali siłą sforsować garstkę dzielnych i profesjonalnych milicjantów? Pytam, bo nie chce mi się czytać tego ich szamba, ale może ktoś się natknął.

 • 1moja

  Oceniono 4 razy 4

  Anonimowy policjat przestaje byc policjantem a staje sie PiSbolszewickiem Kulsonem bandyta.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegonimy i kaczyste.

 • darek655

  Oceniono 6 razy 4

  Pisie biedne trolki kaczo-rydzolo matołki

 • mer-llink

  Oceniono 33 razy 3

  Jak sie robi , że "ktoś z tłumu zrobił to wczesniej"?
  Prosto.
  - Kowalski, dzis zrzucacie mundyrek, zakładacie prywatne ciuchy i wmieszywacie się w tłum tego gorszego sortu.
  - Po co, panie inspektorze?
  - Na mój znak wyciągacie z kieszeni rozpylacz i rozpylacie gaz pieprzowy.
  - I co potem?
  - Potem jak krzyczę "Prowokacja tych zdradzieckich mord!". Każdy funkcjonariusz wyjmuje z kieszonki swój roplylacz z gazem łzawiącym i kieruje w ten gorszy sort. Jak kto trafi we Frasyniuka albo w tę tam Gersdorf, dostaje 4 dni urlopu!! JAsne?
  - Jasne, panie inspektorze. Byle nie we mnie!
  - Służba Kowalski, służba!
  .

 • tlen69

  Oceniono 2 razy 2

  Rebelia na konstytucji , państwie i społeczeństwie widoczna. Uważajmy na prowokacje!!! Policja i nie tylko, także wkręceni w tłum ,mogą mieć gaz rozpylający - a nie jakiś stary ? lejący jak pokazano w kłamstwie TVPiS. Sytuacja użycia miała miejsce w lutym 2017 - smród i pieczenie - dobrze, że wiatr wywiał, a osoby odsunęły się. Prowokacja minęła bez echa ? wiele osób jednak pamięta.

 • Oceniono 12 razy 2

  Musieli użyć gazu bo na dwa tysiące protestujących Brudziński wystawił tylko trzy tysiące a WOT-u ZOMO-wców i milicjantów

 • 213g

  Oceniono 5 razy 1

  Parę dni temu we Francji żandarmeria potraktowała gazem i użyła środków przymusu bezpośredniego przeciw rolnikom blokującym lokalną drogę w czasie tour de France -tak się załatwia te sprawy w starych demokracjach, szkoda tylko że francuska policja nie jest równie
  stanowcza w zaprowadzaniu porządku w slumsach pod Paryżem choćby na tyle aby można było przez nie bezpiecznie przejechać.

 • siupak1

  0

  ...klasyczna zagrywka policji w takich sytuacjach . Nie trzeba było wysyłać kulsona z gazem w tłum.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX