Wysłuchanie Polski w UE, ruszyło z trzygodzinnym opóźnieniem [WIADOMOŚCI DNIA]

Polska na wysłuchaniu przed UE

Z ponad trzygodzinnym opóźnieniem rozpoczęło się w Luksemburgu wysłuchanie Polski na unijnej naradzie ministerialnej dotyczące reform sądownictwa. Opóźnienie było spowodowane przedłużającym się sporem dotyczącym ewentualnego rozpoczęcia negocjacji członkowskich z Macedonią i Albanią. Jego start zaplanowano wstępnie na 15.00.

"Travel ban" Donalda Trumpa jest legalny

Sąd Najwyższy USA ogłosił, że zakaz wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych Ameryki (tzw. travel ban), wprowadzony przez prezydenta Donalda Trumpa, jest legalny. Zakaz ten dotyczy obywateli ośmiu państw, w tym mieszkańców sześciu krajów muzułmańskich.

Senat przesłuchał przyszłych ławników Sądu Najwyższego

Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji przesłuchała we wtorek 14 osób, które kandydowały na ławników Sądu Najwyższego. Nie zabrakło kuriozalnych odpowiedzi kandydatów, jak np. "mam czas i chęci. Nie wiem, czy mam kwalifikacje, jeśli chodzi o prawo, mogę doczytać".

Nowe pokoje dla posłów za 200 mln zł

Kancelaria Sejmu planuje gruntowne zmiany w Domu Poselskim. W grę wchodzą dwie opcje: wyburzenie budynku i zbudowanie go od nowa lub remont. Pierwsza kosztuje 215 mln zł, druga - 189 mln zł.

Żydowscy prawnicy piszą do Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o IPN

Międzynarodowe Stowarzyszenie Adwokatów i Prawników Żydowskich złożyło do Trybunału Konstytucyjnego pismo z zastrzeżeniami do nowelizacji ustawy o IPN. "Kwestionowane przepisy stanowią jeszcze dalej idącą formę ograniczenia wolności słowa niż wielokrotnie krytykowana regulacja dotycząca przestępstwa zniesławienia" - wskazują autorzy opinii.

Pogoda we wtorek

Zgodnie z przewidywaniami IMGW, pogoda we wtorkowe popołudnie będzie daleka od letniej. Burze z gradem mogą pojawić się nad centralną i południową Polską.

Więcej o:
Komentarze (25)
Wysłuchanie Polski w UE, kuriozum na senackiej komisji [WIADOMOŚCI DNIA]
Zaloguj się
 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 20 razy 10

  Niech Pan Kaczyński wytnie Ziobrę i pogodzi się z KE i PE póki czas.

  Okazuje się że Jackiewicz doradzał GetBack'owi. To jest afera która błyskawicznie może pogrążyć PiS.

  Albo pusty łeb Ziobry na tacy, albo będzie dym z GetBack.

 • wan20_3

  Oceniono 6 razy 4

  Ile się ten biedny Szymański musiał nakłamać ale wygląda na bezjajowca czyli w plugawych kłamstwach pani Beatki nie pobije. Ta to się wygłupiała przez PE. Za takie ześwinienie się to Kaczor musi ją wysłać na fuchę do Parlamentu Europejskiego (tam kobita przynajmniej zarobi).

 • Oceniono 2 razy 0

  Unia dobrze wie,że obecny rząd ma rację w sprawie reformy sądownictwa..ale nie wie,jak wybrnąć z sytuacji kolesiostwa z obecną opozycją.

 • makary_firsztuk

  Oceniono 8 razy -4

  Dobre zdjęcie; "mimo że Frans Timmermans w rzeczywistości jest niższy od premiera Morawieckiego to tak się nadął, że wygląda na "większego"."

 • sparky6

  Oceniono 10 razy -4

  Jedynym zagrożeniem dla praworządności w Polsce jest ponowne dojście do władzy PO, PSL i SLD 😡

 • sparky6

  Oceniono 8 razy -4

  "Dzisiaj zatrzymany przez CBA przebieraniec Jacek C., pociągnie za sobą sporo osob... Oj sporo... W tym pewna młoda kobietę o tym samym nazwisku;)"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX