Wysłuchanie Polski przez unijnych ministrów ws. artykułu 7 [WIADOMOŚCI DNIA]

Pierwsze wysłuchanie Polski ws. artykułu 7.

Dziś formalne wysłuchanie Polski na spotkaniu unijnych ministrów do spraw europejskich w Luksemburgu. Takie wysłuchanie w ramach procedury związanej z artykułem 7 unijnego traktatu odbędzie się po raz pierwszy w historii. Na pytania unijnych ministrów będzie odpowiadał wiceszef MSZ Konrad Szymański, któremu towarzyszyć będą eksperci. 

Rząd zajmie się problemem odpadów

Dziś zbiera się rząd. Ministrowie zajmą się między innymi przygotowanym przez resort przedsiębiorczości i technologii projektem ustawy o tak zwanym małym ZUS-ie.Rząd ma się też zająć regulacjami dotyczącymi gospodarki odpadami. 

Oficjalne wyniki wyborów w Turcji - potężna władza dla Erdogana

Według tureckiej komisji wyborczej, po przeliczeniu 99 procent głosów Recep Erdogan uzyskał 52,5 procent poparcia, a jego najgroźniejszy rywal, kandydat republikanów Muharrem Ince 30,5 procent. Erdogan będzie najpotężniejszym człowiekiem w Turcji od czasów Ataturka. Będzie stał na czele rządu i będzie mógł powoływać i odwoływać ministrów i urzędników oraz uchwalać niektóre przepisy. 

Senat zajmie się kandydatami na ławników do SN

Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji w Senacie wyrazi opinie w sprawie kandydatów na ławników Sądu Najwyższego. Komisja wysłucha ich i zbada wnioski. Do 3 lipca Senat musi wybrać ławników zgodnie z nową ustawą o Sądzie Najwyższym. Na podstawie nowego prawa będą oni uczestniczyć w rozpoznawaniu skarg nadzwyczajnych oraz spraw dyscyplinarnych.

Andrzej Duda na Łotwie

Prezydent Andrzej Duda z małżonką udadzą się dziś po południu na Łotwę, jutro rozpoczną oficjalną wizytę w tym kraju. Dziś zaplanowano prywatną kolację z łotewską parą prezydencką. Jutro odbędzie się oficjalne powitanie, a także rozmowy. Wizyta związana jest między innymi ze świętem stulecia niepodległości Łotwy. 

Pogoda we wtorek 26.06: Ostrzeżenia przed burzami z gradem

Więcej o:
Komentarze (21)
[WIADOMOŚCI DNIA] Wysłuchanie Polski przez unijnych ministrów ws. artykułu 7
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 8 razy 6

  Wykarczujemy pis w kazdych wyborach do dna, Dude też…
  Wygramy z konstytucyjną przewagą i rozliczymy pismafie.

 • oloros11

  Oceniono 8 razy 6

  dla pis i kosciola wyjscie z Unii to kluczowy warunek zachowania wladzy i wplywow

 • andrew1507

  Oceniono 4 razy 4

  w zniewolonym kraju przez faszystowsko-komunistyczna pismafie, skasowanym trojpodziale wladzy, Trybunale Konstytucyjnym, zgwalconej Konstytucji, wprowadzonym Zamachu Stanu i jednowladztwie zwyklego posla, nie ma co rozwazac o jakichkolwiek sukcesach w czymkolwiek a juz najmniej w dyscyplinach naukowych, sportowych,........
  To nam zafundowal oglupiony przez Plebana Ciemny Lud.

 • andrew1507

  Oceniono 6 razy 4

  Projekt pismafii ustawy o warunkach glosowania do Parlamentu Europejskiego nie spełnia zasady proporcjonalności.
  W związku z powyższym powinien być zaskarżony do Trybunału Unii Europejskiej natychmiast po jego uchwaleniu. Należy się spodziewać, że podzieli on los prawa „lexus Szyszko”.
  Projekt ten nie spełnia zasady proporcjonalności, która jest podstawą prawa Unii Europejskiej i jakichkolwiek wolnych i demokratycznych wyborow.
  Ta propozycja pismafii to uzurpacja i próba narzucenia ustroju totalitarnego a zatem jest to coś co obowiązywało za okupacji sowieckiej.
  Podsumowując zasadne jest pytanie, czy pis to agentura postsowiecka?

 • andrew1507

  Oceniono 6 razy 4

  przed nami zasadnicze wybory, glosujac na pis to faktycznie glosujesz za polexitem i ponownym
  dostaniem sie pod moskiewski batog

 • tilow3

  Oceniono 6 razy 4

  Pytam ludzi co zrobią z tym wszystkim? czy obchodzi ich łamanie praworządności? 2/3 głosów to mniej więcej taki styl - "a za PO było lepiej? nie mam nic lepszego do roboty od polityki? wakacje muszę planować, dzieci z przedszkola odebrać! chłopie, ja mam kredyt hipoteczny! płacę co miesiąc 2 tys. bankowi, myślisz, że nie mam problemów, co mnie obchodzi prawo?". Skoro Polacy się tak cudownie wypieli na sytuację w Polsce, skoro suweren w połowie popiera siły anty unijne (PiS + Kukiz) to nie bardzo rozumiem, dlaczego ma nas bronić przed nami samymi jakaś instytucja unijna? Wyspiański napisał kiedyś prawdę o Polakach "miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur" - dlaczego po raz setny nie dać szansy Polakom, żeby złoto zamienili w sznur?

 • realistas

  Oceniono 6 razy 4

  Następnym krokiem powinno być usunięcie z UE i strefy Schengen. Wtedy Kaczor mógłby wreszcie zacząć kłaniać się Putinowi.

 • remo29

  Oceniono 3 razy 3

  Będą jak zwykle łgać i pierydolić nie na temat. Nie, żeby myśleli, że UE to łyknie, oni wiedzą, że w te bzdety nikt tam nie uwierzy, to ma ładnie wyglądać później po obróbce u Kurskiego. Parę kadrów, okraszonych propagandową papką dla tumanów plus paski chwały, żeby pisi lud przed TV nie musiał myśleć, tylko złożyć parę okrągłych zdań o silnej Polsce, z którą wszyscy muszą się liczyć.
  #RespectUsKurłaaa!

 • 12saurom

  Oceniono 1 raz 1

  kłamstw lemingów ciąg dalszy lemingi twierdzą niby to że Polską rządzą faszyści z PIS.

  Może choć raz mówią prawdę przekonajmy się.

  1) Pierwsze co zrobił Hitler po przejęciu władzy to likwidacja partii politycznych innych niż NSDAP.

  A jak jest w Polsce po wyborach 2015 roku czy tzw. totalna opozycja została zlikwidowana.

  Nie te partie nadal działają.

  2) Kolejne działania podjęte przez Hitlera to było utworzenie obozów koncentracyjnych i aresztowania przeciwników politycznych,.

  Jak jest w Polsce po wyborach 2015 roku przemysł pogardy i nienawiści głosił, że pierwsze co zrobi PIS to utworzenie obozów koncentracyjnych. Żaden taki obóz nie działa jeżeli zaś jakiś działacz PO jak Gawliński trafia do więzienia to z powodu popełnionych przestępstw.

  3) Dla faszystów charakterystyczne było mordowanie przeciwników politycznych pobicia.

  Jak jest w Polsce po wyborach 2015 roku lemingi i przemysł pogardy nienawiści próbował na siłę znaleźć rzekome ofiary faszystowskiego reżimu PIS. Tylko za każdym razem prawda wychodziła na jaw.

  Jak to więc było zacznijmy od niejakiego Kijowskiego, który miał być rzekomo pobity na dworcu centralnym w Warszawie a policja miała nie reagować. Jak się okazało wyżej wymieniony dostał z liścia przez chorego psychicznie człowieka co więcej obiekt był monitorowany i policja zjawiła się natychmiast a osobnik ten został wylegitymowany.

  Kolejna rzekoma ofiara reżimu PIS niejaki Szumełda, który miał być pobity przez narodowców w Gdańsku w czasie pogrzebu Inki. Mieli rzekomo złamać mu rękę.

  A jak było naprawdę okazało się, że kamera telewizyjna uchwyciła Szumełdę jak wchodził żeby robić rozróbę już z obandażowaną ręką. Czyżby kolejna prowokacja PO?

  Kolejna rzekoma ofiara faszystowskiego reżimu PIS niejaki Wojciech Diduszko rzekomo zagazowany przez policję w czasie puczu 16 grudnia 2016 roku. Jak było naprawdę otóż po raz kolejny kamera uchwyciła jak rzekoma ofiara Diduszko położył się UWAGA LEMINGI ODDZIAŁ POLICJI ODSZEDŁ I BYLI DALEKO>

  Kolejna ofiara faszystowskiego reżimu PIS niejaki Igor Stachowiak. Rzekomo niewinny obywatel Igor Stachowiak miał być pobity przez policję w czasie przesłuchania. A jak było naprawdę rzekomo niewinny obywatel Igor Stachowiak był przestępcą handlarzem narkotyków poszukiwanym przez policję. Co wiecej jak wynika z ostatnich doniesień rzekome obrażenia mające przyczynić się do jego śmierci były skutkiem jego uzależnienia od amfetaminy i heroiny, którą brał.

  Kolejna rzekoma ofiara reżimu faszystowskiego PIS niejaki Piotr S., który podpalił się w proteście przeciwko rzekomemu łamaniu konstytucji i prawa przez PIS.

  Jak było naprawdę. Niejaki Piotr S okazał się być chorym psychicznie, który zaginął dwa dni przed podpaleniem się.

  3) Za rządów Hitlera nie było żadnej swobody wypowiedzi oraz wolności zgromadzeń.

  A jak to jest za rządów tego faszystowskiego PIS żadne medium przemysłu pogardy i nienawiści nie zostało zamknięte co więcej lemingi mają zupełną swobodę organizowania tych po żal się boże ich spędów ich organizacji Komitetu Obrony Alimenciarza oraz Obywateli.pl inaczej.

  Jedynie gdy uczestnicy tych spędów łamia prawo wtedy maja nieprzyjemne kontakty z policją.

  Podsumowując lemingi po raz kolejny kłamią w żywe oczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX