Debata o Polsce w Parlamencie Europejskim; wycofane kandydatury z KRS [WIADOMOŚCI DNIA]

Debata o Polsce i reformie sądownictwa w Parlamencie Europejskim

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się kolejna debata o Polsce, praworządności i reformach sądownictwa. Komisję Europejską reprezentował jej wiceprzewodniczący Frans Timmermans. - Jest gotowość po stronie władz polskich do poprawy ustaw o sądownictwie. Z żalem muszę powiedzieć, że mimo zmian ustawodawczych, główne obawy przedstawione przez Komisję Europejską nie zostały uwzględnione - mówił Timmermans. Wiceszef KE podczas przemówienia popełnił drobną wpadkę.

Fundacja Rydzyka dostanie 100 mln z resortu?

Tygodnik "Nie" dotarł do umowy między Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego i fundacją Tadeusza Rydzyka. Z umowy wynika, że resort przeznaczy 100 mln zł na budowę i utrzymanie Muzeum "Pamięć i Tożsamość" im. św. Jana Pawła II. Resort w odpowiedzi na nasze pytanie stwierdził, że publikacja tygodnika zawiera nieprawdziwe informacje. 

KRS. 21 osób wycofało swoje kandydatury

Aż 21 osób wycofało swoje kandydatury na stanowiska sędziowskie w KRS. W rozmowie z Gazeta.pl rzecznik KRS dr Maciej Mitera wyjaśnia, że wspomniani kandydaci, to "najpewniej" osoby, które wcześniej zgłaszały swoje kandydatury. -Najpewniej za tzw. wcześniejszej Rady zgłosiły swoje kandydatury - mówi i dodaje, że to jeszcze KRS w poprzednim składzie (przed skróceniem przez Sejm kadencji części członków Rady) rozpoczęła rozpoznawanie ich spraw.

Mateusz Morawiecki spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim

Według informacji "Super Expressu" w poniedziałek Mateusz Morawiecki odwiedził na Żoliborzu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Tematem rozmów miała być niewielka rekonstrukcja rządu. Mateusz Morawiecki ma się bowiem domagać wyrzucenia ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego i ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela. Rozmówca z PiS powiedział tabloidowi, że "dymisji pewna może być też wicepremier Beata Szydło".

Marsz Niepodległości. Policja odpowiada na list Adama Bodnara

Policja odpowiedziała na list Rzecznika Praw Obywatelskich  Adama Bodnara, w którym zarzucał policji, że nie reagowała odpowiedni na agresywnych uczestników Marszu Niepodległości. Komendant główny policji stwierdził w odpowiedzi, że policja reagowała zgodnie z "taktyką"

Więcej o:
Komentarze (103)
WIADOMOŚCI DNIA: debata o Polsce w Parlamencie Europejskim
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 15

  Chwila, chwilunia, gdzie raport w temacie co zjadł i..wydalił pan prezes. Suwereny się niepokoją..

 • tlen69

  Oceniono 24 razy 12

  Chcieliśmy być w UE i Polska potwierdzała, że jest praworządność i demokracja. Obecna władza złamała ten zapis. .SEN NOCY LETNIEJ/WRZĄCEJ ? Prezes SN Gersdorf (konstytucja) powołana jest do 2020 r. - bez dodatkowej prośby do wybranego w 2015 r. Prezydenta. Wygląda na to, że PiS nie rozumie KONSTYTUCJI ?!
  Władze PiS, m.in. rękoma "wyciągniętymi" przez ministra Ziobro dokonały "hybrydowej aneksji Władzy sądowniczej. Włążą ta stała się ATRAPĄ !
  . Niezawisłe sądy zostały opanowane przez ministra i generalnego prokuratora, KRS został UPOLITYCZNIONY, a SN ma być "wyrzucony NA BRUK" z powodu durnego zapisu dotyczącego wieku ?!! PARANOJA sięgająca DNA bezprawia. Niedawno opublikowane orzeczenie TK po 818 dni OPÓŹNIENIA dot. niewypełnienia niezwłocznego obowiązku publikacji przez KPRM - premier B.Szydło (B.Kempę) obecnie mają kuriozalny dopisek, że nie mają znaczenia prawnego, a... historyczny, czy histeryczny -p PYTAM ?! CHYBA projektodawca P. AZT i s-ka ustawodawca sam siebie tu określił, że jest BEZ ŻADNEGO TRYBU I BEZ ZNACZENIA?!
  Niebywała rzecz - Polska, kraj europejski i demokratyczny , a władze niby ILUZJONIŚCI, czy iluminaci, robią co innego, a co innego mówią.
  NIE WIE prawica co robi PRAWICA ?! To co dzieje się po wyborach od 2015 r. to podobnie, jak przejęcie HYBRYDOWE (aneksja) w 2014 r. przez Rosję Krymu, a w Polsce zmiana USTROJU poprzez zaanektowanie WŁADZY SĄDOWNICZEJ przez władze: ustawodawczą i wykonawczą !? Nikt nie potrzebuje orzeczenia TK, bo jest KONSTYTUCJA mówiąca o trójpodziale władzy niezależnej (Art. 4 -10) Sejm od listopada 2015 r. w trybie "ŁAPANIA PCHEŁ", nocami procedował w trybie przyspieszonym wiele ustaw dot. TK, KRS i SN, łamiących konstytucję! Obecnie jest ZASTÓJ prac w sejmie !
  Inne ważne ustawy nie są w ogóle procedowane np. autorstwa OPOZYCJI!!!!
  Do 40 dniowego protestu niepełnosprawnych w sejmie od 18 kwietnia br. wicepremier B.Szydło nie zainteresowała się PROBLEMEM,..bo spływała Dunajcem i... czy aktualnie za pieniądze z budżetu wicepremiera ciężko pracuje w kampanii wyborczej razem z Szefernakerem.. i innymi?

 • mazzini890

  Oceniono 15 razy 11

  Kwiki pisowców jak to UE się rozpada, nic im nie pomoże.Nawet jeżeli UE się rozpadnie , w takim kształcie w jakim jest,To kraje Europy Zachodniej stworzą sobie nową lub stworzą neo ewg.I nawet tam Kaczor, Rydzyk polskie ONR i Fidesz z Orbanem nie będą traktowani jakby chcieli. Zachód nie jest idealny ale Polska i Węgry poza handlem nie mają mu nic do zaoferowania.Ani silnej armii, ani gospodarki, a niż demograficzny także jest.Godne szacunku tradycje militarne są przebrzmiałe, a rydzykowy katolicyzm nie jest tu alternatywą.A gospodarczo Dalekiego Wschodu obydwa kraje nie naśladują.Jeżeli Europa Zachodnia zechce wrócić do przeszłości popatrzy na swoją. Popatrzy w kwestii reform na Australię,USA, Daleki Wschód.Kaczor i Oban , nic tu po nich w tych kwestiach.Jak byli słabi, tacy pozostaną.A gdy niestety minie koniunktura, jeszcze słabsi.

 • damtek

  Oceniono 12 razy 10

  Premier Holandii: mylą się ci, którzy twierdzą, że praworządność to narodowa sprawa państw

 • damtek

  Oceniono 7 razy 7

  Prezydenci.@PresidentWalesa , Kwaśniewski, Komorowski, premierzy, szefowie MSZ, bohaterowie podziemia Bujak, Frasyniuk, Lis, Wujec, wzywają #UE - we wspólnym oświadczeniu, do obrony praworządności w PL!
  Jarosław Kurski

 • cmochall

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo! .Panie Timmermans w Panu nadzieja ,ze praworzadnosc zwyciezy.

 • viaac

  Oceniono 21 razy 7

  Brakuje mi informacji, czy premier Morawiecki wyspowiadał się z kłamstw, które naopowiadał od poniedziałku? Być może chce od razu odpokutować za te, które naopowiada do piątku, ale dobrze byłoby wiedzieć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX