Bukaresztańska Dziewiątka w Warszawie. Ważne rozmowy w ramach NATO [SKRÓT DNIA]

 1. Przywódcy dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO będą rozmawiać w Warszawie o bezpieczeństwie w regionie. Bukaresztańską Dziewiątkę tworzą Polska, Rumunia, Węgry, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Litwa, Łotwa i Estonia. Współgospodarzami będą prezydenci Polski i Rumunii: Andrzej Duda i Klaus Iohannis.
 2. Współpraca z Unią Europejską i sytuacja w Afganistanie - takie będą główne tematy rozmów drugiego dnia spotkania ministrów obrony krajów NATO w Brukseli. To ostatnie spotkanie przed lipcowym szczytem Paktu.
  Ministrowie mają rozmawiać o tym, jak zwiększyć dotychczasową współpracę NATO z Unią Europejską.
 3. W Charlevoix w Kanadzie rozpoczyna się dwudniowy szczyt państw G7- siedmiu najbardziej wpływowych krajów świata. W spotkaniu biorą udział Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Japonia, Francja, Niemcy i Włochy, a także przedstawiciele Unii Europejskiej. Głównymi tematami będą: sprawy handlu i ceł amerykańskich na import metali oraz umowa nuklearna z Iranem.
 4. Na południu Polski spodziewane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia najniższego - pierwszego stopnia - dla pięciu województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.
 5. W Opolu rozpoczyna się 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej. Zainauguruje go o 20.00 koncert "Przebój na Mundial". Jutro na opolskiej scenie koncert Premiery. Wieczorem zabrzmią też piosenki kabaretowe oraz literackie. W niedzielę "Od Opola do Opola", czyli muzyczne podsumowanie roku, a później "Piosenka Ci nie da zapomnieć. Koncert przebojów stulecia".

Czym właściwie zajmuje się Beata Szydło?

Więcej o:
Komentarze (20)
Bukaresztańska Dziewiątka w Warszawie. Rozmowy NATO
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 8 razy 2

  Spotkanie w Polsce ale konferencji przewodniczy rumuński prezydent. Trudno o lepszy przykład udupienia.

 • marty25

  Oceniono 5 razy 1

  Tzn. łączą się ze szpitalem na Szaserów? Bo przecież Adrian ani bogobojny Mateusz żadnych decyzji podejmować samodzielnie nie mogą. No, może mogą zaproponować godzinę lunchu.

 • lubat

  Oceniono 9 razy 1

  Przywódcy dziewięciu krajów wschodniej flanki NATO będą rozmawiać w Warszawie nie o bezpieczeństwie w regionie, lecz o rozłożeniu pomiędzy swoje kraje kosztów przebudowy dróg i mostów wiodących z Niemiec w kierunku granic Rosji.
  Prasa niemiecka już przed kilkoma dniami pisała, że NATO (czytaj: USA) zarządziły wydanie 6,5 miliardów dolców na modernizację i przebudowę dróg, mostów i wiaduktów tak, by amerykańskie czołgi mogły przez nie przejeżdżać nie zawalając mostów i zmieścić się pod wiaduktami.
  Zapewne w tym "programie" jest też plan Morawieckiego budowy mostów, tylko suwerenowi mydli się oczy jakimiś plusami a nie poleceniem Wuja Sama.

 • genocidezionism

  Oceniono 2 razy 0

  Polska jest i była Liderem tego regionu Europu , Należymy do Trójkąta Weimarskiego , Wydaliśmy Jana Pawła II , To nasi ludzie informowali wielkich tego świata o Shoa polskiego narodu a zgienęło w Polsce prawie 5 mln polskich obywateli w obozach zagłady. To o Polakach piszą kotórzy rozpracowali Enigmę i skrócili IIWS o 2 lata oszędzili wiele ludzkich żyć, To w Polsce panował terror zydo-komuny a nie w Rumunii . To w Polsce Wiesenthal i polscy kurierzy wydali Manifest potepiający syjonizm i jego patologie w relacjach Polacy - Syjoniści.
  T z polski uciekła kanalia Jakub Beria bliski ziomal pana emeryta Borowskiego .To Polska wydała naświat genialnego szpiega Generała Brygady WP i płk US Army ryszarda Kuklińskiego no i polska należy do Śródmorza a także wielki Gandalf jest z Nami a Tolkien był polakiem i katolikiem piusarz Verne to Polak a Einstein to był niemiecki obywatel i nauki pobierał w Nazistowskich Niemczech i dlatego Polska jest wielka i niezaprzeczlnym jest LIDEREM Śródziemia.

 • ad2009

  Oceniono 2 razy 0

  Zaprosili macierewicza czy nie? bez niego zadne takie spotkania nie maja sensu.
  Poteżne państwa wschodniej flanki ...

 • zigzaur

  Oceniono 10 razy 0

  Trudno o bardziej wymowny dowód, że liderem tego regionu Europy jest nie Polska ale Rumunia. Trochę wyjaśnień:
  1. Największym miastem regionu jest Bukareszt (o ile nie liczyć Stambułu i Kijowa).
  2. Rumunia wkrótce przegoni Polskę pod względem siły gospodarki i liczby ludności. Podziękowania dla pisuaru.
  3. Rumunia jest uważana przez USA za solidniejszego sojusznika niż Polska. W Rumunii są amerykańskie bazy wojskowe i czynna tarcza antyrakietowa.
  4. Aż trudno uwierzyć, ale Rumunia jest mniej skłócona z sąsiadami niż pisuarska Polska.

 • waldek55

  Oceniono 1 raz -1

  myszki, odwet polskiego pospolitego ruszenia będzie straszliwy, pierwsze uderzenie – skrzydlata husaria spod znaku Chrystusa Króla, potem kosynierzy z Maryją polską żydówką na ustach, kibole groźni niezwykle maczeteros...no i oczywiście modlitwa, broń groźna i niedoceniana a powalająca wrogów jak grom z jasnego nieba.…modlitwa w ustach polskich dziewic konsekrowanych szczególnie jest zabójcza..

 • waldek55

  Oceniono 1 raz -1

  myszki, niedługo dowiemy się że Władymir Władymirowicz Putin uwiódł i zgwałcił brutalnie słodką Myszkę Miki...zbudź się Ameryko, wstań Europo niech ognisty nuklearny armagedon odpowie za tę ohydną zniewagę.…

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX