Ponad 400 ofiar trzęsienia w Iranie i Iraku; policja analizuje nagrania z 11.11 [SKRÓT DNIA]

  1. Liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi na granicy irańsko-irackiej wzrosła do ponad 400. Wstrząsy o magnitudzie 7,3 były odczuwane w Turcji, Libanie i Izraelu. Pomocy udzielono ponad 7 tysiącom poszkodowanych.
  2. Prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie można postawić znaku równości między patriotyzmem a nacjonalizmem. Podczas wizyty w Krapkowicach prezydent odniósł się do Marszu Niepodległości, na którym pojawiły się takie hasła jak "Europa biała albo bezludna". Czytaj więcej>>>
  3. Policja analizuje materiały w sprawie ewentualnego złamania prawa w trakcie obchodów Święta Niepodległości. Rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka powiedział IAR, że trwa sprawdzanie zgromadzonych materiałów, w tym wielogodzinnych nagrań wideo z marszy, które odbywały się w całym kraju.
  4. Rosja podpisała z Turcją umowę na sprzedaż rakiet S-400. Poinformował o tym, przed wylotem do Soczi, prezydent Recep Tayyip Erdogan. Turecki przywódca porozmawiał dziś z prezydentem Władimirem Putinem.
  5. Stężenie trującego smogu w stolicy Indii dziesięciokrotnie przekracza dopuszczalne normy. Mimo to władze Nowego Delhi zdecydowały o ponownym otwarciu szkół. W ubiegłym tygodniu przez kilka dni placówki były zamknięte ze względu duże zanieczyszczenie powietrza.