Episkopat oburzony strajkiem kobiet. "Czarna Ewangelia", "niemy krzyk" [SKRÓT DNIA]

 1. Dziesiątki tysięcy osób w całej Polsce wzięły udział w czarnym proteście - strajku przeciwko zaostrzeniu przepisów dot. aborcji. Warszawski plac Zamkowy, gdzie odbyła się główna manifestacja, okazał się za mały - w demonstracji wzięło udział nawet 30 tys. uczestników. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
 2. Episkopat odpowiedział na Ogólnopolski Strajk Kobiet, zapraszając do wzięcia udziału w specjalnych modlitwach. W ich trakcie padły m.in. słowa o głoszeniu "czarnej Ewangelii". - Te czarne marsze są przerażającą, współczesną manifestacją cywilizacji śmierci - mówił abp Łodzi Marek Jędraszewski. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
 3. Parlament Europejski zajmie się sytuacją kobiet w Polsce - przepadł wniosek PiS o odwołanie debaty. To oznacza, że dyskusja o prawach kobiet w naszym kraju odbędzie się w środę wieczorem - czyli zgodnie z planem. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
 4. Prokuratura zatrzymała kardiologa, który wydał opinię ws. ojca Zbigniewa Ziobry. Dom lubelskiego profesora przeszukano w sprawie zawyżenia kosztów opinii wykonanej przez biegłych sądowych. W mieszkaniu znaleziono jednak broń i amunicję - i dlatego zatrzymano lekarza. CZYTAJ WIĘCEJ >>>
 5. Prokuratura umorzyła śledztwo ws. Tomasza Kaczmarka. Byłego agenta CBA podejrzewano o przekroczenie uprawnień podczas słynnej akcji służb ws. willi w Kazimierzu Dolnym (należącej rzekomo do Jolanty i Aleksandra Kwaśniewskich). Śledczy uznali jednak, że działania "agenta Tomka" "nie noszą znamion czynu zabronionego". CZYTAJ WIĘCEJ >>>
Więcej o:
Komentarze (60)
Episkopat oburzony strajkiem kobiet. "Czarna Ewangelia", "niemy krzyk" [SKRÓT DNIA]
Zaloguj się
 • mariuszdd

  Oceniono 15 razy 11

  urzedniczki wyszły z pracy ,PiS juz wie ,ile jest tam niepotrzebnych osób

 • Irx

  Oceniono 31 razy 11

  Jestem za tym żeby KODziary zabijały swoje dzieci,a nawet żeby KOD miał prawo do zbiorowej eutanazji

 • intransigent

  Oceniono 12 razy 8

  Organizatorzy podają 20 tysięcy, policja - 17. Więc tym razem w ratuszu musiał liczyć ktoś inny, bo Jóźwiak mnoży przez 6, a nie przez 2.

 • mgr.nauk

  Oceniono 10 razy 8

  Ręce precz od naszych penisów!

 • kasia.kate

  Oceniono 4 razy 4

  W Polsce władze kościoła jakoś nie bardzo garną się do pomagania rodzicom ( czy też samotnym matką) z niepełnosprawnymi dziećmi. Potępiać jest łatwo, trudniej jest żyć. Słowo Boże mimo, że ma wielką moc nie wystarczy. Dlatego popieram strajk kobiet i nie boję się potępienia ze strony kleru.

 • rabi_ltd

  Oceniono 13 razy 3

  Kara śmierci została znesiona w Polsce 1998 roku, a od 2013 roku, nawet w czasie wojny sądy wojskowe nie mogą jej orzekać. I jest to Dobre rozwiązanie.
  Dlaczego więc żądacie aby karę główną dokonywano na dzieciach poczętych w wyniku gwałtu? Jakie przesłanki są aby "niewinne dziecko" ukarać tak surowo?

  Macie usta pełne frazesów o tolerancji, niedyskryminacji, równouprawnieniu a chcecie dokonywać segregacji dzieci na "zdrowe" i "chore". 90% dokonywanych aborcji (wyroków śmierci) ze wskazań medycznych wynika na PODEJRZENIE wady płodu (zespół Downa).
  PODEJRZENIE wystarczy za powód uśmiercenia dziecka.

  Co do ratowania życia kobiet to odsyłam do lektury projektu "stop aborcji"
  Propozycja zmiany art 152
  "§4. Nie popełnia przestępstwa określonego w §1 i §2, lekarz, jeżeli śmierć dziecka poczętego jest następstwem działań leczniczych, koniecznych dla uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla życia matki dziecka poczętego"

  Bądźcie samodzielni to nie kosztuje. Przeczytaj jeden/a z drugim/ą.
  Nie licz na żetelną informację na GW czy w Faktach TVN.

  Sam/a sobie odpowiedz.
  1) Czy dziecko poczęte w wyniku gwałtu jest winne tragedii matki?
  2) Czy z powodu tragedii matki możemy ukarać najwyższą karą dziecko?
  3) Czy śmierć tego dziecka "ukoi" ból kobiety? Czy będzie zadośćuczynieniem za tragedię?
  4) Czy choroba jest wystarczającą przesłanką do uśmiercenia kogokolwiek?
  5) Czy warto wierzyć autorytetom, które "kłamią" o brzmieniu zapisów projektu ustawy (odnośnie ratowania życia kobiety)?
  6) Czy jeżeli autorytety (lekarze, dziennikarze,publicyści) kłamią/zatajają w aspekcie ratowania życia kobiety to czy nie kłamią/zatajają w innych aspektach?

  Masz rozum? Umiesz czytać? Dokonaj własnego rozeznania.
  Śmierć bezbronnych i niewinnych jest ludobujstwem.
  W jaki sposób oceniać aborcję dzieci w łonie matek?
  Ktoś powie, że to zygota, płód ect. - zgoda, tak ten etap rozwoju człowieka się nazywa i każdy z nas przez ten etap "przechodził", każdy z tego "wyrósł" tak jak z "trądziku młodzieńczego".
  Z połączenia dwóch komórek rozrodczych człowieka nie powstanie słoń lecz człowiek. Apeluję o minimum uczciwości w dyskusji i minimum samodzielności w myśleniu - to nie kosztuje.

  Pozdrawiam samodzielnie myślących
  RaBi

  "Na ziemi od milona lat
  Dobro walczy ze Złem
  Mimo wysiłku obu stron wicąż remis jest.
  Ty czujny bądź
  i swoje miejsce w bitwie znajdź
  Lecz nie żyj tak jak matoł
  co nie wie kto w co gra.

  Zważ byś sam się w czasie opamiętał
  Z życia swego sprawę zdał
  Tak byś w chwil własnej śmierci
  Jasność miał, godność miał"

 • stefan-ku11

  Oceniono 4 razy 2

  Wśród tych tysięcy kobiet i mężczyzn, którzy manifestowali dziś w całym kraju wiele jest takich, które być może jeszcze wczoraj były w kościele. Ale w najbliższą niedzielę na pewno już się tam nie pojawią. Ani w żadną następną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX