Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Koalicja Obywatelska - kto ma mandat? Kto zdobył mandat?

14 października poznaliśmy oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Wiemy już, że Koalicja Obywatelska jest drugą siłą w Sejmie nowej kadencji, ale pozostaje w opozycji. Kto z KO otrzymał mandat posła? Reprezentantów tej formacji będzie w Sejmie 134.

Przypomnijmy, że po przeliczeniu wszystkich głosów, jakie w niedzielę 13 października oddali Polacy, Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, że wyniki wyborów parlamentarnych 2019 wyglądają następująco:

  • Prawo i Sprawiedliwość - 43,59 proc. głosów i 235 mandatów,
  • Koalicja Obywatelska - 27,4 proc. głosów i 134 mandaty,
  • Lewica - 12,56 proc. głosów i 49 mandatów,
  • PSL-Koalicja Polska - 8,55 proc. głosów i 30 mandatów,
  • Konfederacja - 6,81 proc. głosów i 11 mandatów
  • Mniejszość Niemiecka - jeden mandat

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Koalicja Obywatelska - kto wchodzi do Sejmu?

Koalicja Obywatelska wprowadzi do Sejmu 134 posłów. Będą to następujący politycy:

  • BORYS Piotr - okręg nr 1 [Legnica]
  • CZERNOW Zofia - okręg nr 1 [Legnica]
  • KROPIWNICKI Robert - okręg nr 1 [Legnica]
  • MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna - okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • SIEMONIAK Tomasz - okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • WIELICHOWSKA Monika - okręg nr 2 [Wałbrzych]
  • JAROS Michał - okręg nr 3 [Wrocław]
  • MIESZKOWSKI Krzysztof - okręg nr 3 [Wrocław]
  • PIECHOTA Sławomir Jan - okręg nr 3 [Wrocław]
  • SCHETYNA Grzegorz Juliusz - okręg nr 3 [Wrocław]
  • TRACZ Małgorzata Elżbieta - okręg nr 3 [Wrocław]
  • KOZŁOWSKA Iwona Maria - okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • ŁOŚKO Magdalena - okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • OLSZEWSKI Paweł Bartosz - okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • ZWIEFKA Tadeusz Antoni - okręg nr 4 [Bydgoszcz]
  • HARTWICH Iwona - okręg nr 5 [Toruń]
  • LENZ Tomasz - okręg nr 5 [Toruń]
  • MYRCHA Arkadiusz - okręg nr 5 [Toruń]
  • SZYMAŃSKI Tomasz Józef - okręg nr 5 [Toruń]
  • KRAWCZYK Michał Mateusz - okręg nr 6 [Lublin]
  • MUCHA Joanna - okręg nr 6 [Lublin]
  • WCISŁO Marta Anna - okręg nr 6 [Lublin]
  • GRABCZUK Krzysztof - okręg nr 7 [Chełm]
  • HAIDAR Riad - okręg nr 7 [Chełm]
  • ANIŚKO Tomasz Witold - okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • OSOS Katarzyna - okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • SIBIŃSKA Krystyna Mieczysława - okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • SŁUGOCKI Waldemar Jan - okręg nr 8 [Zielona Góra]
  • NIEMCZYK Małgorzata Barbara - okręg nr 9 [Łódź]
  • PIĄTKOWSKI Krzysztof Mariusz - okręg nr 9 [Łódź]
  • ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA Iwona Elżbieta - okręg nr 9 [Łódź]
  • ZIMOCH Tomasz Franciszek - okręg nr 9 [Łódź]
  • GRABARCZYK Cezary Stanisław - okręg nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • HANAJCZYK Agnieszka Małgorzata - okręg nr 11 [Sieradz]
  • JOŃSKI Dariusz - okręg nr 11 [Sieradz]
  • TOMCZYK Cezary Józef - okręg nr 11 [Sieradz]
  • NIEDZIELA Dorota - okręg nr 12 [Kraków]
  • SOWA Marek Jan - okręg nr 12 [Kraków]
  • KOWAL Paweł Robert - okręg nr 13 [Kraków]
  • MISZALSKI Aleksander Jan - okręg nr 13 [Kraków]
  • RAŚ Ireneusz Jacek - okręg nr 13 [Kraków]
  • SONIK Bogusław Andrzej - okręg nr 13 [Kraków]
  • MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga - okręg nr 14 [Nowy Sącz]
  • AUGUSTYN Urszula Danuta - okręg nr 15 [Tarnów]
  • GAPIŃSKA Elżbieta Teresa - okręg nr 16 [Płock]
  • KIERWIŃSKI Marcin Piotr - okręg nr 16 [Płock]
  • FRYSZTAK Konrad Mirosław - okręg nr 17 [Radom]
  • KLUZIK-ROSTKOWSKA Joanna Grażyna - okręg nr 17 [Radom]
  • GASIUK-PIHOWICZ Kamila - okręg nr 18 [Siedlce]
  • MROCZEK Czesław - okręg nr 18 [Siedlce]
  • FABISIAK Joanna - okręg nr 19 [Warszawa]
  • GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata - okręg nr 19 [Warszawa]
  • JACHIRA Klaudia Krystyna - okręg nr 19 [Warszawa]
  • KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria - okręg nr 19 [Warszawa]
  • LUBNAUER Katarzyna Anna - okręg nr 19 [Warszawa]
  • PIEKARSKA Katarzyna Maria - okręg nr 19 [Warszawa]
  • ROSATI Dariusz Kajetan - okręg nr 19 [Warszawa]
  • SZCZERBA Michał Roch - okręg nr 19 [Warszawa]
  • ZIELIŃSKA Urszula Sara - okręg nr 19 [Warszawa]
  • GAJEWSKA Kinga Magdalena - okręg nr 20 [Warszawa]
  • GRABIEC Jan Stanisław - okręg nr 20 [Warszawa]
  • LASEK Maciej Grzegorz - okręg nr 20 [Warszawa]
  • ZALEWSKI Paweł Ksawery - okręg nr 20 [Warszawa]
  • KOSTUŚ Tomasz Tadeusz - okręg nr 21 [Opole]
  • MILLER Rajmund Tadeusz - okręg nr 21 [Opole]
  • WILCZYŃSKI Ryszard Jan - okręg nr 21 [Opole]
  • ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej - okręg nr 21 [Opole]
  • FRYDRYCH Joanna Zofia - okręg nr 22 [Krosno]
  • RZĄSA Marek Zdzisław - okręg nr 22 [Krosno]
  • PONCYLJUSZ Paweł Janusz - okręg nr 23 [Rzeszów]
  • SKOWROŃSKA Krystyna - okręg nr 23 [Rzeszów]
  • CZYKWIN Eugeniusz - okręg nr 24 [Białystok]
  • TRUSKOLASKI Krzysztof - okręg nr 24 [Białystok]
  • TYSZKIEWICZ Robert - okręg nr 24 [Białystok]
  • ADAMOWICZ Piotr - okręg nr 25 [Gdańsk]
  • BOROWCZAK Jerzy Stanisław - okręg nr 25 [Gdańsk]
  • CHMIEL Małgorzata - okręg nr 25 [Gdańsk]
  • NEUMANN Sławomir Arkadiusz - okręg nr 25 [Gdańsk]
  • POMASKA Agnieszka Dominika - okręg nr 25 [Gdańsk]
  • WAŁĘSA Jarosław Leszek - okręg nr 25 [Gdańsk]
  • AZIEWICZ Tadeusz - okręg nr 26 [Słupsk]
  • KONWIŃSKI Zbigniew Marek - okręg nr 26 [Słupsk]
  • KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna - okręg nr 26 [Słupsk]
  • NOWACKA Barbara Anna - okręg nr 26 [Słupsk]
  • PLOCKE Kazimierz Florian - okręg nr 26 [Słupsk]
  • NYKIEL Mirosława - okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • PĘPEK Małgorzata Anna - okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • SUCHOŃ Mirosław Tadeusz - okręg nr 27 [Bielsko-Biała]
  • LESZCZYNA Izabela Dorota - okręg nr 28 [Częstochowa]
  • SZEWIŃSKI Andrzej - okręg nr 28 [Częstochowa]
  • GŁOGOWSKI Tomasz Marian - okręg nr 29 [Katowice]
  • GOLBIK Marta Joanna - okręg nr 29 [Katowice]
  • OLICHWER Tomasz Andrzej - okręg nr 29 [Katowice]
  • SZUMILAS Krystyna Maria - okręg nr 29 [Katowice]
  • GADOWSKI Krzysztof Jan - okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • KRZĄKAŁA Marek Grzegorz - okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • LENARTOWICZ Gabriela Teresa - okręg nr 30 [Bielsko-Biała]
  • BUDKA Borys Piotr - okręg nr 31 [Katowice]
  • GRAMATYKA Michał Sebastian - okręg nr 31 [Katowice]
  • KOŁODZIEJ Ewa Edyta - okręg nr 31 [Katowice]
  • KRÓL Wojciech Piotr - okręg nr 31 [Katowice]
  • ROSA Monika Anna - okręg nr 31 [Katowice]
  • BOCHENEK Mateusz Andrzej - okręg nr 32 [Katowice]
  • DOLNIAK Barbara - okręg nr 32 [Katowice]
  • SAŁUGA Wojciech Paweł - okręg nr 32 [Katowice]
  • CYRAŃSKI Adam Zbigniew - okręg nr 33 [Kielce]
  • OKŁA-DREWNOWICZ Marzena Nr 33 [Kielce]
  • SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk - okręg nr 33 [Kielce]
  • GELERT Elżbieta Kazimiera - okręg nr 34 [Elbląg]
  • PROTAS Jacek - okręg nr 34 [Elbląg]
  • CICHOŃ Janusz Władysław - okręg nr 35 [Olsztyn]
  • PAPKE Paweł - okręg nr 35 [Olsztyn]
  • WASILEWSKA Anna - okręg nr 35 [Olsztyn]
  • RUSIECKI Grzegorz Stanisław - okręg nr 36 [Kalisz]
  • URBANIAK Jarosław Piotr - okręg nr 36 [Kalisz]
  • WITCZAK Mariusz Sebastian - okręg nr 36 [Kalisz]
  • HENNIG-KLOSKA Paulina - okręg nr 37 [Konin]
  • NOWAK Tomasz Piotr - okręg nr 37 [Konin]
  • JANYSKA Maria Małgorzata - okręg nr 38 [Piła]
  • MUNYAMA Killion Munzele - okręg nr 38 [Piła]
  • RUTNICKI Jakub Adam - okręg nr 38 [Piła]
  • DZIKOWSKI Waldy - okręg nr 39 [Poznań]
  • GRUPIŃSKI Rafał Szymon - okręg nr 39 [Poznań]
  • JAŚKOWIAK Joanna - okręg nr 39 [Poznań]
  • STERCZEWSKI Franciszek Wojciech - okręg nr 39 [Poznań]
  • SZŁAPKA Adam Stanisław Nr 39 [Poznań]
  • HARDIE-DOUGLAS Jerzy - okręg nr 40 [Koszalin]
  • HOK Marek Tomasz - okręg nr 40 [Koszalin]
  • ZIENTARSKI Piotr Benedykt - okręg nr 40 [Koszalin]
  • FILIKS Magdalena - okręg nr 41 [Szczecin]
  • ŁĄCKI Artur Jarosław - okręg nr 41 [Szczecin]
  • MARCHEWKA Arkadiusz - okręg nr 41 [Szczecin]
  • NAPIERALSKI Grzegorz Bernard - okręg nr 41 [Szczecin]
  • NITRAS Sławomir Witold - okręg nr 41 [Szczecin]
Więcej o:
Komentarze (11)
Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Koalicja Obywatelska - kto ma mandat? Kto zdobył mandat?
Zaloguj się
  • polakadam

    Oceniono 11 razy 5

    Dobrze że Michał Szczerba jest.
    Pamiętam jego słynny zrot do kuchcińskiego - panie marszałku kochany, po którym o mało nie padł rząd kaczora.

  • gazeta-za-10

    Oceniono 1 raz -1

    Dobry artykuł ale nie wyjaśnia czy najbliższa niedziela to handlowa?

  • kaczebrednieonline

    Oceniono 12 razy -8

    No jednak Neuman? Z takimi poglądami nie powinien wejść do Sejmu

  • hirokuni

    Oceniono 11 razy -9

    Pani "to nie jest protest polityczny" też się dostała?? Jak się teraz zajmie synem??

  • Gambit szachowy

    Oceniono 9 razy -9

    Tramwajarka Krzywonos niech żyje na prezydenta ją, ukończyła przecież w 2004 centrum Kształcenia Ustawicznego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX