Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. PiS - kto wchodzi do Sejmu? Kto zdobył mandat?

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Wiemy już, że Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 43,59 proc. głosów i 235 mandatów, co oznacza, że będzie rządzić samodzielnie. Jacy politycy PiS zostaną posłami kolejnej kadencji Sejmu?

Przypomnijmy, jak wyglądają wyniki wyborów do Sejmu, które w poniedziałek wieczorem opublikowała Państwowa Komisja Wyborcza:

  • Prawo i Sprawiedliwość otrzymało 43,59 proc. głosów i 235 mandatów,
  • Koalicja Obywatelska - 27,4 proc. głosów i 134 mandaty,
  • Lewica - 12,56 proc. głosów i 49 mandatów,
  • PSL-Koalicja Polska - 8,55 proc. głosów i 30 mandatów,
  • Konfederacja - 6,81 proc. głosów i 11 mandatów
  • Mniejszość Niemiecka otrzymała jeden mandat.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019. Kto z PiS ma mandat?

Kiedy rozpocznie się kolejna kadencja Sejmu, w poselskich ławach zasiądzie 235 reprezentantów Prawa i Sprawiedliwości. Będą to:

  • KUBÓW Krzysztof Jan - Nr 1 [Legnica]
  • LIPIŃSKI Adam Józef Nr 1 [Legnica]
  • MACHAŁEK Marzena Anna Nr 1 [Legnica]
  • SZYMAŃSKA Ewa Zofia Nr 1 [Legnica]
  • WITEK Elżbieta Barbara Nr 1 [Legnica]
  • ZUBOWSKI Wojciech Michał Nr 1 [Legnica]
  • DWORCZYK Michał Paweł Nr 2 [Wałbrzych]
  • GWÓŹDŹ Marcin Piotr Nr 2 [Wałbrzych]
  • MURDZEK Wojciech Piotr Nr 2 [Wałbrzych]
  • ZYSKA Ireneusz Nr 2 [Wałbrzych]
  • CZARNECKI Przemysław Maksymilian Nr 3 [Wrocław]
  • HRENIAK Paweł Marek Nr 3 [Wrocław]
  • SOIN Agnieszka Anna Nr 3 [Wrocław]
  • STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka Nr 3 [Wrocław]
  • ŚWIAT Jacek Nr 3 [Wrocław]
  • KOWNACKI Bartosz Józef Nr 4 [Bydgoszcz]
  • KOZANECKA Ewa Elżbieta Nr 4 [Bydgoszcz]
  • KRÓL Piotr Marek Nr 4 [Bydgoszcz]
  • LATOS Tomasz Edward Nr 4 [Bydgoszcz]
  • SCHREIBER Łukasz Paweł Nr 4 [Bydgoszcz]
  • ARDANOWSKI Jan Krzysztof Nr 5 [Toruń]
  • BOROWIAK Joanna Beata Nr 5 [Toruń]
  • GEMBICKA Anna Urszula Nr 5 [Toruń]
  • GIRZYŃSKI Zbigniew Nr 5 [Toruń]
  • KAŁUŻNY Mariusz Piotr Nr 5 [Toruń]
  • MICHAŁEK Iwona Krystyna Nr 5 [Toruń]
  • BIELECKI Jerzy Feliks Nr 6 [Lublin]
  • CHOMA Kazimierz Bogusław Nr 6 [Lublin]
  • CZARNEK Przemysław Nr 6 [Lublin]
  • KANTHAK Jan Jakub Nr 6 [Lublin]
  • MASŁOWSKA Gabriela Nr 6 [Lublin]
  • SKWAREK Sławomir Nr 6 [Lublin]
  • SOBOŃ Artur Nr 6 [Lublin]
  • SZULOWSKI Krzysztof Nr 6 [Lublin]
  • TUŁAJEW Sylwester Karol Nr 6 [Lublin]
  • DĄBROWSKA-BANASZEK Anna Nr 7 [Chełm]
  • DUSZEK Marcin Kamil Nr 7 [Chełm]
  • HAŁAS Teresa Nr 7 [Chełm]
  • SASIN Jacek Robert Nr 7 [Chełm]
  • STEFANIUK Dariusz Paweł Nr 7 [Chełm]
  • STRZAŁKA Beata Małgorzata Nr 7 [Chełm]
  • ZAWIŚLAK Sławomir Nr 7 [Chełm]
  • ZIELIŃSKI Tomasz Andrzej Nr 7 [Chełm]
  • AST Marek Nr 8 [Zielona Góra]
  • DAJCZAK Władysław Nr 8 [Zielona Góra]
  • MATERNA Jerzy Marian Nr 8 [Zielona Góra]
  • PŁONKA Elżbieta Teresa Nr 8 [Zielona Góra]
  • BUDA Waldemar Grzegorz Nr 9 [Łódź]
  • GLIŃSKI Piotr Tadeusz Nr 9 [Łódź]
  • RAU Zbigniew Włodzimierz Nr 9 [Łódź]
  • TOMASZEWSKI Włodzimierz Nr 9 [Łódź]
  • JANOWSKA Małgorzata Monika Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • LOREK Grzegorz Andrzej Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • MACIEREWICZ Antoni Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • MILCZANOWSKA Anna Maria Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • TELUS Robert Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
  • LICHOCKA Joanna Katarzyna Nr 11 [Sieradz]
  • MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna Nr 11 [Sieradz]
  • MATUSZEWSKI Marek Nr 11 [Sieradz]
  • POLAK Piotr Stanisław Nr 11 [Sieradz]
  • RYCHLIK Paweł Piotr Nr 11 [Sieradz]
  • RZYMKOWSKI Tomasz Piotr Nr 11 [Sieradz]
  • WOŹNIAK Tadeusz Jacek Nr 11 [Sieradz]
  • BOCHENEK Rafał Paweł Nr 12 [Kraków]
  • FILIPIAK Ewa Maria Nr 12 [Kraków]
  • KACZYŃSKI Filip Roman Nr 12 [Kraków]
  • KOZIK Krzysztof Janusz Nr 12 [Kraków]
  • KUROWSKI Władysław Michał Nr 12 [Kraków]
  • POLAK Marek Władysław Nr 12 [Kraków]
  • ADAMCZYK Andrzej Mieczysław Nr 13 [Kraków]
  • DUDA Elżbieta Nr 13 [Kraków]
  • GOWIN Jarosław Adam Nr 13 [Kraków]
  • OSUCH Jacek Piotr Nr 13 [Kraków]
  • TERLECKI Ryszard Iwon Nr 13 [Kraków]
  • WASSERMANN Małgorzata Ewa Nr 13 [Kraków]
  • BARTUŚ Barbara Halina Nr 14 [Nowy Sącz]
  • DUDA Jan Wiesław Nr 14 [Nowy Sącz]
  • GUT-MOSTOWY Andrzej Józef Nr 14 [Nowy Sącz]
  • JANCZYK Wiesław Stanisław Nr 14 [Nowy Sącz]
  • MULARCZYK Arkadiusz Nr 14 [Nowy Sącz]
  • PALUCH Anna Nr 14 [Nowy Sącz]
  • SIARKA Edward Nr 14 [Nowy Sącz]
  • WICHER Patryk Tomasz Nr 14 [Nowy Sącz]
  • BUKOWIEC Stanisław Marcin Nr 15 [Tarnów]
  • KACZMARCZYK Norbert Jakub Nr 15 [Tarnów]
  • KRAJEWSKI Wiesław Nr 15 [Tarnów]
  • PIECZARKA Anna Maria Nr 15 [Tarnów]
  • RUSECKA Urszula Beata Nr 15 [Tarnów]
  • SAK Piotr Paweł Nr 15 [Tarnów]
  • SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa Nr 15 [Tarnów]
  • CICHOLSKA Anna Ewa Nr 16 [Płock]
  • MAŁECKI Maciej Nr 16 [Płock]
  • OPIOŁA Marek Nr 16 [Płock]
  • OZDOBA Jacek Dawid Nr 16 [Płock]
  • SZUMOWSKI Łukasz Jan Nr 16 [Płock]
  • WĄSIK Maciej Roman Nr 16 [Płock]
  • BĄK Dariusz Nr 17 [Radom]
  • FOGIEL Radosław Aleksander Nr 17 [Radom]
  • GÓRSKA Agnieszka Beata Nr 17 [Radom]
  • KOSZTOWNIAK Andrzej Tomasz Nr 17 [Radom]
  • KWIECIEŃ Anna Nr 17 [Radom]
  • SUSKI Marek Nr 17 [Radom]
  • CZARTORYSKI Arkadiusz Nr 18 [Siedlce]
  • GÓRSKI Maciej Nr 18 [Siedlce]
  • KOWALCZYK Henryk Nr 18 [Siedlce]
  • MILEWSKI Daniel George Nr 18 [Siedlce]
  • SIARKOWSKA Anna Maria Nr 18 [Siedlce]
  • TCHÓRZEWSKI Krzysztof Józef Nr 18 [Siedlce]
  • WARGOCKA Teresa Anna Nr 18 [Siedlce]
  • WOŹNIAK Grzegorz Adam Nr 18 [Siedlce]
  • ZAGÓRSKI Marek Tadeusz Nr 18 [Siedlce]
  • GOSIEWSKA Małgorzata Maria Nr 19 [Warszawa]
  • KACZYŃSKI Jarosław Aleksander Nr 19 [Warszawa]
  • KALETA Sebastian Jerzy Nr 19 [Warszawa]
  • KAMIŃSKI Mariusz Nr 19 [Warszawa]
  • KRAJEWSKI Jarosław Karol Nr 19 [Warszawa]
  • LISIECKI Paweł Jacek Nr 19 [Warszawa]
  • BŁASZCZAK Mariusz Nr 20 [Warszawa]
  • CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata Nr 20 [Warszawa]
  • CZERWIŃSKA Anita Nr 20 [Warszawa]
  • OLSZEWSKI Dariusz Nr 20 [Warszawa]
  • SIPIERA Zdzisław Tadeusz Nr 20 [Warszawa]
  • UŚCIŃSKI Piotr Michał Nr 20 [Warszawa]
  • BORTNICZUK Kamil Nr 21 [Opole]
  • CZOCHARA Katarzyna Beata Nr 21 [Opole]
  • KOWALSKI Janusz Marcin Nr 21 [Opole]
  • OCIEPA Marcin Michał Nr 21 [Opole]
  • POROWSKA Violetta Teresa Nr 21 [Opole]
  • BABINETZ Piotr Mieczysław Nr 22 [Krosno]
  • CHRZAN Tadeusz Nr 22 [Krosno]
  • KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz Nr 22 [Krosno]
  • KUROWSKA Maria Stanisława Nr 22 [Krosno]
  • PAMUŁA Teresa Nr 22 [Krosno]
  • SCHMIDT-RODZIEWICZ Anna Katarzyna Nr 22 [Krosno]
  • ŚNIEŻEK Adam Walenty Nr 22 [Krosno]
  • URUSKI Piotr Marcin Nr 22 [Krosno]
  • CHMIELOWIEC Zbigniew Michał Nr 23 [Rzeszów]
  • GOŁOJUCH Kazimierz Edward Nr 23 [Rzeszów]
  • KAPINOS Fryderyk Sylwester Nr 23 [Rzeszów]
  • LENIART Ewa Maria Nr 23 [Rzeszów]
  • MOSKAL Kazimierz Marian Nr 23 [Rzeszów]
  • PAUL Jerzy Stanisław Nr 23 [Rzeszów]
  • SOBOLEWSKI Krzysztof Nr 23 [Rzeszów]
  • WARCHOŁ Marcin Józef Nr 23 [Rzeszów]
  • WARZECHA Jan Marek Nr 23 [Rzeszów]
  • WEBER Rafał Nr 23 [Rzeszów]
  • ANDRUSZKIEWICZ Adam Nr 24 [Białystok]
  • BASZKO Mieczysław Kazimierz Nr 24 [Białystok]
  • GWIAZDOWSKI Kazimierz Nr 24 [Białystok]
  • KOŁAKOWSKI Lech Antoni Nr 24 [Białystok]
  • PIONTKOWSKI Dariusz Nr 24 [Białystok]
  • SZCZUDŁO Aleksandra Nr 24 [Białystok]
  • ZIELIŃSKI Jarosław Nr 24 [Białystok]
  • ŻALEK Jacek Nr 24 [Białystok]
  • CYMAŃSKI Tadeusz Nr 25 [Gdańsk]
  • PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej Nr 25 [Gdańsk]
  • SELLIN Jarosław Daniel Nr 25 [Gdańsk]
  • SMOLIŃSKI Kazimierz Nr 25 [Gdańsk]
  • HORAŁA Marcin Michał Nr 26 [Słupsk]
  • MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj Nr 26 [Słupsk]
  • MÜLLER Piotr Józef Nr 26 [Słupsk]
  • SROKA Magdalena Joanna Nr 26 [Słupsk]
  • ŚNIADEK Janusz Nr 26 [Słupsk]
  • DRABEK Przemysław Mieczysław Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • GAŻA Grzegorz Krzysztof Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • MATUSZNY Kazimierz Władysław Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • PUDA Grzegorz Paweł Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • SZWED Stanisław Nr 27 [Bielsko-Biała]
  • BURZYŃSKA Lidia Ewa Nr 28 [Częstochowa]
  • GAWRON Andrzej Janusz Nr 28 [Częstochowa]
  • GIŻYŃSKI Szymon Stanisław Nr 28 [Częstochowa]
  • TREPKA Mariusz Wiesław Nr 28 [Częstochowa]
  • BORYS-SZOPA Bożena Teresa Nr 29 [Katowice]
  • DZIUK Barbara Anna Nr 29 [Katowice]
  • GONCIARZ Jarosław Włodzimierz Nr 29 [Katowice]
  • SZARAMA Wojciech Piotr Nr 29 [Katowice]
  • GAWĘDA Adam Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • GLENC Teresa Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • MATUSIAK Grzegorz Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • PIECHA Bolesław Grzegorz Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • WOŚ Michał Piotr Nr 30 [Bielsko-Biała]
  • MORAWIECKI Mateusz Jakub Nr 31 [Katowice]
  • POLACZEK Jerzy Jan Nr 31 [Katowice]
  • SOŚNIERZ Andrzej Stanisław Nr 31 [Katowice]
  • WESOŁY Marek Jacek Nr 31 [Katowice]
  • WÓJCIK Michał Marek Nr 31 [Katowice]
  • ANDZEL Waldemar Franciszek Nr 32 [Katowice]
  • MALIK Ewa Danuta Nr 32 [Katowice]
  • NOWICKA Danuta Czesława Nr 32 [Katowice]
  • WARWAS Robert Piotr Nr 32 [Katowice]
  • CIEŚLAK Michał Nr 33 [Kielce]
  • DORYWALSKI Bartłomiej Nr 33 [Kielce]
  • KRUPKA Anna Maria Nr 33 [Kielce]
  • KRYJ Andrzej Michał Nr 33 [Kielce]
  • KWITEK Marek Nr 33 [Kielce]
  • LIPIEC Krzysztof Bogdan Nr 33 [Kielce]
  • TARCZYŃSKI Dominik Nr 33 [Kielce]
  • WAWRZYK Piotr Sylwester Nr 33 [Kielce]
  • WOJTYSZEK Agata Katarzyna Nr 33 [Kielce]
  • ZIOBRO Zbigniew Tadeusz Nr 33 [Kielce]
  • BABALSKI Zbigniew Nr 34 [Elbląg]
  • GONTARZ Robert Nr 34 [Elbląg]
  • KRASULSKI Leonard Seweryn Nr 34 [Elbląg]
  • WILK Jerzy Zbigniew Nr 34 [Elbląg]
  • ARENT Iwona Ewa Nr 35 [Olsztyn]
  • KOSSAKOWSKI Wojciech Nr 35 [Olsztyn]
  • MAKSYMOWICZ Wojciech Stefan Nr 35 [Olsztyn]
  • MAŁECKI Jerzy Wojciech Nr 35 [Olsztyn]
  • WYPIJ Michał Piotr Nr 35 [Olsztyn]
  • DZIEDZICZAK Jan Michał Nr 36 [Kalisz]
  • KALETA Piotr Marek Nr 36 [Kalisz]
  • ŁAWNICZAK Tomasz Nr 36 [Kalisz]
  • MALĄG Marlena Magdalena Nr 36 [Kalisz]
  • MOSIŃSKI Jan Nr 36 [Kalisz]
  • SÓJKA Katarzyna Nr 36 [Kalisz]
  • BARTOSIK Ryszard Nr 37 [Konin]
  • CZARNECKI Witold Wojciech Nr 37 [Konin]
  • DOLATA Zbigniew Nr 37 [Konin]
  • GALEMBA Leszek Ryszard Nr 37 [Konin]
  • HOFFMANN Zbigniew Grzegorz Nr 37 [Konin]
  • CZARNECKI Krzysztof Władysław Nr 38 [Piła]
  • KUBIAK Marta Ryszarda Nr 38 [Piła]
  • PIECHOWIAK Grzegorz Nr 38 [Piła]
  • PORZUCEK Marcin Bartosz Nr 38 [Piła]
  • EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna Nr 39 [Poznań]
  • SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej Nr 39 [Poznań]
  • WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr Nr 39 [Poznań]
  • GOLIŃSKA Małgorzata Joanna Nr 40 [Koszalin]
  • HOC Czesław Nr 40 [Koszalin]
  • SZEFERNAKER Paweł Maciej Nr 40 [Koszalin]
  • DOBRZYŃSKI Leszek Nr 41 [Szczecin]
  • GRÓBARCZYK Marek Józef Nr 41 [Szczecin]
  • JACH Michał Nr 41 [Szczecin]
  • SZAŁABAWKA Artur Lesław Nr 41 [Szczecin
Więcej o:
Komentarze (1)
Oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych 2019. PiS - kto wchodzi do Sejmu? Kto zdobył mandat?
Zaloguj się
  • hiperon59b

    Oceniono 2 razy 2

    To nie są posłowie tylko ręce, które na sali sejmowej będą podnoszone na rozkaz Prezesa, Słońca Żoliborza, Ukochanego Zbawcy Narodu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX