Wyniki wyborów. Bernadeta Krynicka najprawdopodobniej poza Sejmem [WYBORY PARLAMENTARNE 2019]

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała pełne dane z obwodowych komisji wyborczych do Sejmu z okręgu numer 24. Wynika z nich, że Bernadeta Krynicka nie zdobędzie mandatu. Posłanka PiS w maju 2018 roku uciekała przed protestującymi niepełnosprawnymi w Sejmie.

W okręgu nr 24 (Białystok) PKW podliczyła 100 proc. danych z komisji obwodowych. Wszystko wskazuje na to, że posłanka PiS Bernadeta Krynicka raczej nie obejmie mandatu posła IX kadencji Sejmu. Aby można było to oficjalnie ogłosić, potrzebne jest jeszcze stanowisko PKW.

Wybory parlamentarne 2019. Bernadeta Krynicka najprawdopodobniej poza Sejmem

Krynicka ma 9. najlepszy wynik z list PiS w tym okręgu, a jak wskazują przewidywania, Prawo i Sprawiedliwość uzyska w nim 8 mandatów. Bernadeta Krynicka zgodnie z danymi ze 100 proc. obwodowych komisji wyborczych zdobyła 9. miejsce, zdobywając 9 328 głosów.

Przypomnijmy, że Bernadeta Krynicka zasłynęła tym, że w maju 2018 roku uciekała przed protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych w Sejmie. Media obiegło wtedy słynne zdjęcie, jak parlamentarzystka PiS w niebieskiej sukience ucieka korytarzem sejmowym przed goniącymi ją uczestnikami protestów. Wśród nich była m.in. Iwona Hartwich, jedna z liderek protestów, która w tegorocznych wyborach parlamentarnych kandydowała do Sejmu z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej okręgu toruńsko-włocławskiego. Hartwich w przeciwieństwie do Krynickiej dostała się do Sejmu.

Przypomnijmy, że w wyborczym spocie Bernadeta Krynicka przekonywała, że "bycie posłem to więcej niż praca, to służba i pomoc. Wiem, jak ważne są potrzeby samorządowców, służby zdrowia, osób niepełnosprawnych".

Więcej o:
Komentarze (199)
Wyniki wyborów. Bernadeta Krynicka najprawdopodobniej poza Sejmem [WYBORY PARLAMENTARNE 2019]
Zaloguj się
 • tomasz0111

  Oceniono 116 razy 106

  Brak tego babsztyla w sejmie jest jedną z niewielu dobrych informacji dzisiejszego dnia.

 • jurek4491

  Oceniono 95 razy 89

  BUJAJ się Bernadeta , Piotrowicz też będzie się bujał , możecie bujać się oboje .

 • czechy11

  Oceniono 71 razy 63

  Żegnamy cię chamsko teraz będziesz kradła w jakiejś spółce skarbu państwa gdxie Balbina powpycha chamów i odpady z Dejmu

 • czechy11

  Oceniono 35 razy 35

  Może jakiś kibelki sprzątania w spółce skarbu państwa. Prezes zmiłuj się nad jedna z większy h swoich kanali.

 • halirod

  Oceniono 31 razy 31

  Najbardziej mnie cieszy że tacy ludzie jak pani Krynicka, Terlecki czy Piotrowicz nie wejdą. I po co było z siebie głupka robić przez 4 lata a teraz wstyd będzie w lustro spojrzeć. Dobrze wam tak. Do roboty.

 • kocurko

  Oceniono 27 razy 27

  Krynicka była beznadziejna i jako taka musiała polec. Nawet ludzie niezbyt piśmienni to zauważyli

 • misiaszm1

  Oceniono 27 razy 27

  To komornik moze juz jej licytowac majatek na pokrycie milionow ktore wisi zwyklym ludziom?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX