Wybory parlamentarne 2019. PKW opublikowała częściowe wyniki do Sejmu z 42,22 proc. komisji

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała częściowe wyniki wyborów parlamentarnych 2019 do Sejmu z 42,22 proc. obwodowych komisji wyborczych.

Według cząstkowych wyników wyborów parlamentarnych 2019 do Sejmu, opublikowanych przez PKW, Prawo i Sprawiedliwość prowadzi, gromadząc 49,30 proc. głosów przed Koalicją Obywatelską, na którą głosowało 22,27 proc. obywateli. Państwowa Komisja Wyborcza podała dane z 42,22 proc. obwodów do głosowania.

Wybory parlamentarne 2019. PKW opublikowała wyniki z 42,22 proc. komisji

Według nich na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej, na który oddało głos 10,88 proc., a na czwartym Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 9,75 proc. Wynik powyżej progu wyborczego uzyskała również Konfederacja Wolność i Niepodległość, na którą głosowało 6,62 proc. wyborców.

Dane ze wszystkich obwodów do głosowania spodziewane są najwcześniej w poniedziałek wieczorem lub we wtorek.

Więcej o:
Komentarze (417)
Wybory parlamentarne 2019. PKW opublikowała częściowe wyniki do Sejmu z 42,22 proc. komisji
Zaloguj się
 • Oceniono 48 razy 28

  Do niedawna można było się tłumaczyć, że komunizm został u nas wprowadzony siłą przez ZSRR i Polacy wcale takiego ustroju nie chcieli. Nie do końca było to prawdą bo Rosjanie raczej w organizacjach takich jak ZSMP się nie udzielali. Mieliśmy swoich "oddanych" partii i "woli narodu" (coś jak dzisiejsze trole). Niestety zarówno te wybory jak i ostatnie cztery lata "sprawowania władzy" przez PiS są niezbitym dowodem na to, że Rosjanie Polakom do niczego nie byli potrzebni przy tworzeniu komuny. My chyba bardziej lubimy pławić się w rzeczywistości wirtualnej niż zmierzyć się na poważnie z tą nas otaczającą. Odliczanie do nowego '89 czas zacząć...

 • mozart

  Oceniono 28 razy 22

  Wasze matki i wasi ojcowie biorą śluby kościelne nie dlatego, że są wierzącymi katolikami. Tylko
  dlatego, iż zgodnie z tradycją wymagają tego od was wasze rodziny. Jesteście od kołyski uczeni
  posłuszeństwa wobec instytucjonalnego kościoła katolickiego i w takim duchu wychowujecie
  własne dzieci. Posyłacie je na lekcje religii, chodzicie z nimi do kościołów, dajecie na tacę, by
  pokazać dzieciom kogo należy się słuchać i kto jest waszym panem dobrodziejem. Tak
  wytresowane społeczeństwo wybiera swych przedstawicieli. Śmieć wchodzi, śmieć wychodzi. Zapomnijcie o politykach. Politycy są wam dani abyście mieli wrażenie wolnego wyboru. Ale go nie macie. Niezależnie od rządu, karty w każdym rozdaniu kontrolować będzie instytucjonalny kościół katolicki, zaś wybór miedzy poszczególnymi partiami sprowadza się jedynie do formy w jakiej zostaniecie wykiwani. Tak czy inaczej zawsze będziecie na przegranej pozycji.
  Możecie sobie organizować te facebookowe protesty do woli. Skrzykniecie się, polajkujecie, poskaczecie, pokrzyczycie sobie, po czym rozejdziecie się do domów. Myślicie, że 20.000 "Czarnych Parasolek" coś zmieni? Rozczaruje was, nie zmieni się nic, bo niezależnie od polityków nie macie własnych liderów, którzy mogliby przekuć wasz bunt na polityczny wymiar. Nie ma wśród was tych, którzy łączyliby interesy rożnych grup zawodowych. Na marszach "Czarnych Parasolek" jakoś nie widać nauczycieli, górników, mundurowych czy rolników, bo tak naprawdę nikogo ten problem nie interesuje, a każda grupa walczy tylko o swoją dolę. Bo cóż znaczy protest 20.000 ludzi wobec milionów osób dorosłych w tym kraju? Takich "tłumów" władza się nie wystraszy. Wręcz przeciwnie, PiS rozegra was wedle własnego uznania. Wystarczy że istniejące ustawy doprowadzi do awykonalności - dobrym tutaj przykładem jest klauzula sumienia. Niby aborcja jest dozwolona pod pewnymi warunkami. Lekarz możne was odsyłać od Annasza do Kajfasza. Komfort PiS polega na tym, że nie musi nic robić i ma was w garści. A jeśli zechce coś zrobić, to zrobi z wami co będzie chciał. W myśl barejowskiej zasady - "Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?"

 • andywoo

  Oceniono 35 razy 19

  Wszystkim durniom głosującym na pisod3bili życzę jak najszybszego odczucia w porfelach i pustych łbach efektów rozwału Państwa!

 • komercyjny02

  Oceniono 19 razy 15

  Hasło na kolejne cztery lata: totalna BEZKARNOŚĆ!
  Nie ma już komu kontrolować ani ścigać nadużycia władzy. Hulaj dusza, piekła nie ma!

 • felusiak1

  Oceniono 13 razy 13

  1. To sa wyniki cząstkowe i nie podano z jakich terenów. Jesli ze wschodu Polski to wynik ulegnie zmianie na niekorzyść PiSu ale jesli z zachodu to drżyjcie narody.

 • oloros11

  Oceniono 15 razy 13

  Polacy ciężko pracują na swój los no i będą mieli to co chcieli
  A później wszyscy jak mogliśmy do tego dopuścić ale będzie za pozno

 • 333a3

  Oceniono 27 razy 13

  Prezio niezadowolony wczoraj zadzwonił gdzie trzeba i proszę PKW zaraz poda wyniki gdzie PiS bedzie miało 60 %

 • year68

  Oceniono 23 razy 11

  Zastanawia mnie wynik głosowania na PiS w poszczególnych grupach wiekowych. Grupa 30-40 lat głosowała bo dostała 500 zł, ale najwięcej procentowo zagłosowali ci z grup 40-60 lat którzy nie dostali nic oprócz podwyżek w sklepach.

 • albacor

  Oceniono 14 razy 10

  Następne 4 lata z kretynami u steru. Cytujac Greka Zorbe: "Jaka piekna katastrofa"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX