Wybory parlamentarne 2019. Wiceprezes PiS Adam Lipiński nie wyklucza współpracy z Konfederacją

Z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24 wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w niedzielnych wyborach parlamentarnych zyskało samodzielną większość i wprowadzi do Sejmu 239 posłów. Wiceprezes PiS Adam Lipiński zasugerował, że w przypadku braku większości (po ogłoszeniu oficjalnych danych przez PKW) partia może nawiązać kontakty z Konfederacją.

Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największe poparcie w wyborach parlamentarnych - tak wynika z sondażu IPSOS dla TVN24. Komitet Wyborczy PiS zdobył według tego badania 43,6 procent. Drugie miejsce zajmuje Koalicja Obywatelska - 27,4 procent, a trzecie Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - 11,9 procent. Próg wyborczy przekroczyły także komitety Polskie Stronnictwo Ludowe oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość- odpowiednio 9,6 i 6,4 procent głosów.

Zgodnie z obliczeniami pracowni Ipsos, jeśli wyniki sondażu potwierdzą się, Prawo i Sprawiedliwość zdobędzie 239 mandatów w Sejmie, Koalicja Obywatelska będzie miała 130 posłów, komitet SLD - 43 mandaty, PSL - 34 mandaty, a Konfederacja - 13 mandatów.

Wybory parlamentarne 2019. Prawo i Sprawiedliwość z Konfederacją?

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Adam Lipiński nie wykluczył, że w przypadku braku większości (po ogłoszeniu oficjalnych danych przez Państwową Komisję Wyborczą) partia nawiąże kontakty z Konfederacją, jeśli ta wprowadzi do Sejmu swoich parlamentarzystów.

- Jakby to panu powiedzieć delikatnie, jak będzie trzeba z kimś rozmawiać, to będziemy rozmawiać, aczkolwiek wolałbym, żeby to nie była Konfederacja. Na razie nic nie zapowiada, że będziemy musieli z kimś rozmawiać - powiedział Lipiński reporterowi TOK FM Rochowi Kowalskiemu.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin stwierdził, że Konfederacja nie jest partnerem dla Prawa i Sprawiedliwości.

Więcej o:
Komentarze (30)
Wybory parlamentarne 2019. Wiceprezes PiS Adam Lipiński nie wyklucza współpracy z Konfederacją
Zaloguj się
 • Na glowie postawione

  Oceniono 10 razy 6

  Z radością PiSs wspolnie z Konfederacja stworzy Sowiecka Republikę Pisslandii wyprowadzając Polskę z UE.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 9 razy 5

  Szorstka miłość?
  "Kto w etoj liubwi budiet kawo jebat'?"

 • wlodwoz

  Oceniono 4 razy 4

  Czy to ten mafijny handlarz stanowiskami? Czy ci co na niego głosowali, godzą się na oszustwa? To cały PiS-dzielski "elektorat"!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 12 razy 4

  To od początku było jasne,że korwinowcy narodowcy z Pisiakami uoża się.,bo to takie szamo szambo polityczne.

 • hipo krater

  Oceniono 3 razy 3

  Ha ha. Gowin przed chwilą mówił, ze Konfederacja, to pierwsza Rosyjska partia w parlamencie . No to jak to? Przyznajecie się, ze gracie w gałę z Putinem i będziecie strzelać z nim do jednej bramki ?

 • bogucjusz

  Oceniono 7 razy 3

  Pytanie - kto się sqrvi pierwszy z PiS. Konfederacja czy PSL? Pytanie trudne, bo (jak historia uczy) obaj kandydaci robią łaskę, aż prześcieradło z drugiej strony w dudę wchodzi...

 • jac_l_w

  Oceniono 3 razy 1

  Konfederacja jakoby chciała PiS rozliczać wieszając go na latarniach, więc niechęć jest zrozumiała. Zresztą jakby co, zawsze można kupić peezel - ku... mamonie nie odmówi.

 • Jacek D

  Oceniono 7 razy 1

  wyciągną od nich posłów i kukizów też, ale może nie dobiją do 307.. to większość konstytucyjna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX