Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki: Ostatnie 4 lata to droga pod górę z plecakiem kamieni

W wyborach parlamentarnych 2019 zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. - Już dzisiaj możemy pełni radości powiedzieć, że ten wynik, który osiągnęliśmy, daje nam ogromny społeczny mandat mimo wielu przeciwności, wiatr nam wiał w oczy przez 4 lata, droga z plecakiem kamieni pod górę, a jednak pokazaliśmy znaczący, ogromny przyrost zaufania społecznego - skomentował premier Mateusz Morawiecki.

Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w tegorocznych wyborów parlamentarnych - wynika z sondażu exit poll Ipsos dla TVN24. Na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 43,6 proc. badanych. W Sejmie także Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), Lewica (11,9 proc.), PSL (9,6 proc.) i Konfederacja (6,4 proc.).

Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki o wyborach parlamentarnych

- Żadna partia w wyborach parlamentarnych, jeśli się potwierdzi ten wynik, nie miała nigdy procentowo takiego wyniku. To wielka wasza praca, wielka zasługa. Jeśli się potwierdzi, też ta bardzo wysoka frekwencja, pewnie ok. 57-58 proc., będzie to oznaczało, że ten nasz procent głosów przełoży się na 8 mln wyborców, 8 mln Polaków. Te dane muszą się jeszcze oczywiście potwierdzić

- mówił po ogłoszeniu wyników premier Mateusz Morawiecki.

- Nawet te 7,5-8 mln rodaków, które nam zaufały, są wielkim zobowiązaniem do spełnienia ich nadziei na kolejne 4 lata, żeby był to kluczowy etap na drodze do Polski jako państwa dobrobytu dla wszystkich. Polska jest jedna - dodał szef rządu.

- Już dzisiaj możemy pełni radości powiedzieć, że ten wynik, który osiągnęliśmy, daje nam ogromny społeczny mandat mimo wielu przeciwności, wiatr nam wiał w oczy przez 4 lata, droga z plecakiem kamieni pod górę, a jednak pokazaliśmy znaczący, ogromny przyrost zaufania społecznego - mówił Mateusz Morawiecki.

Więcej o:
Komentarze (47)
Wybory parlamentarne 2019. Mateusz Morawiecki: Ostatnie 4 lata to droga pod górę z plecakiem kamieni
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 27 razy 19

  Ten wynik daje ci, drogi kłamczuszku, niezwykłą możliwość zmierzenia się z nadchodzącym kryzysem, którego skutków za ch...a pana nie dasz rady zwalić na Tuska.

 • goldberg

  Oceniono 24 razy 18

  Czego jeszcze nie rozumiecie w kraju w którym wzór rodziny stanowi facet z kotem oglądający rodeo lub kobieta mająca troję dzieci z trzema różnymi facetami. Wzorem uczciwości jest facet który wynajmuje pokoje na godziny w celach modlitewnych. Katolickie wartości reprezentuje poseł korzystający z usług prostytutek i jak przypuszczam z antykoncepcji ( zgodnie z nauką kościoła ) - czasem panience płaci a jak nie ma kasy to nie płaci. Oczywiście pieniążki wydaje nie w szarej strefie tylko w legalnym obiegu gospodarczym z paragonem. Jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi a jeśliś biedny to zmień kanał w TV bo może cię okłamują lub przynajmniej wyjdź z domu i zobacz jak jest na zewnątrz. Może problemem jest nie cygaro za 12 zł i ośmiorniczki po 30 zł kilogram lub to, że ktoś lubi przeklinać ? Może problemem jest transport krawatu samolotem za bgatela 60 000 zł etaty dla dwórek po 80 000 miesiąc i tysiące podobnych sytuacji - może dając się kupić za 500 zł na dziecko jesteś zwykłym frajerem dającym głos praktycznie za nic ?

 • viaac

  Oceniono 25 razy 15

  "mimo wielu przeciwności, wiatr nam wiał w oczy przez 4 lata, droga z plecakiem kamieni pod górę"

  Brednie. Dobra koniunktura, pełnia władzy (sejm, senat, prezydent) i opłacana z budżetu nieustająca kampania (w tym partyjna TVP należąca w pełni do PiS). Warunki, rzeczywiście, cholernie trudne. Mhm.

 • Gambit szachowy

  Oceniono 23 razy 15

  Z plecakiem kamieni?! Z plecakiem afer członków PiS ale to dopiero początek Teraz dopiero zacznie się grabież i samowola

 • bogusa51

  Oceniono 17 razy 13

  Wiatr w oczy? Bo miałeś ok. 60% społeczeństwa przeciw waszej głupocie. Wykorzystując cały aparat Państwa do celów partyjnych, przy rozdawnictwie wspólnych pieniędzy dla wyborców, powinniście osiągnąć wyniki jak partia Gierka. Ponad 90. z 43 % jesteście nieudacznikami. A kamienie do plecaka sami sobie nakładliście. I pamiętaj Mateusz, ponad 12 milionów NIE głosowało na was. To tez są Obywatele NASZEGO Kraju!

 • udet1124

  Oceniono 19 razy 11

  4 lata bumu gospodarczego na swiecie. Zobaczymy jak sobie poradzą podczas kryzysu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX