Wybory parlamentarne 2019. Koalicja Obywatelska po exit poll. Schetyna: To nie była równa walka, tu nie było zasad

- To nie była równa walka, tu nie było zasad. Nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody. (...). Chcę przekazać wszystkim, że nie będzie Budapesztu w Warszawie - mówił w sztabie wyborczym KO Grzegorz Schetyna. Małgorzata Kidawa-Błońska apelowała z kolei o to, by poczekać na pełne wyniki wyborów.

Grzegorz Schetyna na konferencji KO podziękował wszystkim przedstawicielom partii, które wchodzą w skład Koalicji Obywatelskiej. Mówił też: - Chcę przekazać tym wszystkim, którzy marzyli o wielkim zwycięstwie i dominacji: nie będzie Budapesztu w Warszawie.

To była wielka praca, to była trudna kampania, to były trudne cztery lata. To nie była równa walka, tu nie było zasad. Nie mieliśmy poczucia, że startujemy w uczciwej walce, że przeciwnik stosuje uczciwe metody

- mówił lider Platformy Obywatelskiej. Dodał, że "wyniki są ciągle przed nimi" i pozostaje jeszcze kwestia Senatu, który może przejąć opozycja. - Wierząc w zwycięstwo w Senacie, chcę powiedzieć, że to jest jedyna droga, dalsza współpraca i integracja partii opozycyjnych - zaznaczył. Obiecał też, że opozycja wygra wybory prezydenckie w 2020 roku. Podziękował też Małgorzacie Kidawie-Błońskiej, kandydatce KO na premiera.

Gdy polityk KO zabrała głos na konferencji, podkreśliła, że także czeka jeszcze na finalny wynik wyborów.

Wierzę, że będą bardzo dobre, a Senat będzie przez nas zdobyty. To jest wynik tego, co robiliśmy, jako opozycja. Ludzie chcą współpracy, nie chcą Polski pękniętej na pół. (...) Wierzę w nasze zwycięstwo i że nie przestaniemy pracować

- mówiła Kidawa-Błońska. 

Jutro od rana bierzemy się do pracy. Dziękuję wszystkim Polakom, niezależnie od tego, na kogo głosowali. Ale musimy wziąć odpowiedzialność za wszystkich Polaków. Chcemy, żeby Polska była jedną, wielką wspólnotą

- dodała później.

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki exit poll dają zwycięstwo PiS

Według wyników sondażu exit poll zrealizowanego przez IPSOS dla TVN24 wybory parlamentarne wygrało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 43,6 proc. Drugie miejsce dla Koalicji Obywatelskiej - 27,4 proc. Podium zamyka Lewica z wynikiem 11,9 proc.

Do Sejmu wchodzą - według exit poll - także PSL i Kukiz'15 (9,6 proc.) oraz Konfederacja (6,4 proc.). IPSOS oszacował frekwencję na 61,1 proc. Taki wynik daje 239 mandatów PiS i dalsze samodzielne rządy.

Więcej o:
Komentarze (152)
Wybory parlamentarne 2019. Koalicja Obywatelska po ogłoszeniu wyników exit poll
Zaloguj się
 • urian

  Oceniono 28 razy 16

  Schetyna - to twoja wina ! Gdybyś był w koalicji z Lewicą i PSL to byście wygrali. Nie nadajesz się na lidera. zamiast łączyć to po eurowyborach podzieliłeś opozycję. Mam nadzieję, że cię z PO wyniosą na butach.

 • urian

  Oceniono 17 razy 13

  Schetyna - czekamy na twoja dymisję !

 • crazysweet

  Oceniono 22 razy 12

  Grzesiu do widzenia

 • 0roman0

  Oceniono 13 razy 9

  Grzegorz - jutro z samego rana idź do sklepu, kup walizkę i zacznij się pakować. Posłem pewnie będziesz ale to jedyna funkcja jaką powinieneś pełnić w najbliższej przyszłości. Jesteś jednym z grabarzy PO i najwyższy czas iść na polityczną emeryturę.

 • layla666

  Oceniono 11 razy 9

  Człowieku zniknij wreszcie, czego się nie tkniesz wszystko spieprzysz. Z ciebie żaden lider niemoto skończona.

 • anzimonek

  Oceniono 12 razy 8

  Schetyna, ty już odejdź... nieudolny byłeś w każdym z podjętych działań.

 • latozradiem

  Oceniono 9 razy 7

  Schetyna ma rację mówiąc, ze to była bardzo nierówna walka. PIs prowadził nieustajaca kampanię wyborcza za nasze pieniądze, nie licząc się z kosztami.
  Inna sprawa ze z Grzesia taki lider jak z koziej …. trąba.

 • lun2000

  Oceniono 11 razy 7

  Szetyno odejdz juz nie nadajesz sie, po co sie tak trzymałes stołka?

 • misiur

  Oceniono 11 razy 7

  Nie Grześ. Po prostu nie miałeś nic do zaoferowania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX