Wybory 2019. Grzegorz Schetyna ostrzega: Nikt nie wie, czy będą wolne. Nie mam zaufania do tej ekipy

- Te patologie, które obserwujemy dziś w wykonaniu ekipy Kaczyńskiego, są niczym w porównaniu z tym, do czego PiS jest zdolny i co będzie budować w kolejnej kadencji, jeśli wygra - mówi Grzegorz Schetyna w wywiadzie dla "Polski the Times". Jak dodaje, nie ma zaufania to instytucji, które będą legalizować wyniki i głosy oddane 13 października. - Nikt nie wie, czy to będą wolne wybory - zaznacza.

Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna w wywiadzie udzielonym "Polsce The Times" przyznaje, że w nadchodzących wyborach parlamentarnych najważniejsze jest, by "pokazać dobrą współpracę partii opozycyjnych i zrobić wszystko, żeby nie dać większości PiS". Przyznaje także, że jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory i odsunie PiS od władzy, to fotel premiera z pewnością obejmie Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wybory 2019. Schetyna: Nikt nie wie, czy będą wolne

Schetyna ostrzega, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość dojdzie ponownie do władzy, to posunie się znacznie dalej, niż przez ostatnie cztery lata rządzenia. - Te patologie, które obserwujemy dziś w wykonaniu ekipy Kaczyńskiego, są niczym w porównaniu z tym, do czego PiS jest zdolny i co będzie budować w kolejnej kadencji, jeśli wygra - mówi.  - Kolejne fale nienawiści propagandy PiS, głównie telewizji państwowej. Po straszeniu uchodźcami, LGBT, nagonkach na lekarzy, sędziów, nauczycieli i niepełnosprawnych na pewno coś wymyślą nowego - dodaje. Na pytanie czy partia Jarosława Kaczyńskiego w razie wygranej "pójdzie po bandzie?", szef PO odpowiada:

Jestem o tym przekonany. Wiem, że nie ma dziś w Polsce większości, która chce tego słuchać, ale moim obowiązkiem jest to mówić.

Podkreśla też, że "Polacy są dziś zadowoleni z transferów socjalnych i dlatego akceptują PiS".  - Z twardymi zwolennikami PiS rozmowy raczej nie ma. Są inwektywy, krzyki i zaciśnięte zęby. Rzadko zdarza się ktoś, kto głosuje na PiS i mówił mi o tym z uśmiechem. Raczej towarzyszy temu podniesiony głos i agresywna komunikacja - dodaje Schetyna.

Szef PO wyraził też obawę, że wybory, które odbędą się 13 października, mogą nie być wolne wolne. 

Tego akurat nikt nie wie [czy będą wolne - red.]. Na pewno już dziś boisko wyborcze nie jest równe - choćby dlatego, że państwowa telewizja to nieustająca reklamówka partii rządzącej albo młot na opozycję. 24 godziny na dobę

Obawiam się tylko, że wtedy zaczną się igrzyska, odwracanie uwagi od tych najważniejszych spraw.

Ja nie mam zaufania ani do tej ekipy, ani do Sądu Najwyższego, ani do instytucji, które będą legalizować wynik wyborów. Władza wykorzystywana przez ludzi, którzy mają złe intencje, jest władzą groźną

- dodał Grzegorz Schetyna.

Na pytanie, na jaki wynik liczy 13 października, odpowiedział: - Chciałbym, żeby PiS zdobył mniej niż 231 głosów, potrzebnych do samodzielnej większości.

Więcej o:
Komentarze (108)
Wybory 2019. Grzegorz Schetyna ostrzega: Nikt nie wie, czy będą wolne. Nie mam zaufania do tej ekipy
Zaloguj się
 • kloszu

  Oceniono 3 razy 1

  "jeśli Koalicja Obywatelska wygra wybory i odsunie PiS od władzy, to fotel premiera z pewnością obejmie Małgorzata Kidawa-Błońska."
  Dzielenie skóry na niedźwiedziu. Zakładając że PIS nie będzie miał większości już widzę Bosaka z Biedroniem jak wspólnie głosują za Kidawą a potem siedzą obok siebie jako ministrowie :)))))

 • adam1967r

  Oceniono 7 razy 1

  Sorry- Schetyna- gdzie jest obywatelski ruch kontroli wyborów ? Co robiliście cały rok ??!!!

 • januszgrazyna

  Oceniono 9 razy 1

  Wybory, wyborami ale władza musi być po naszej PiSowskiej stronie, nie po to przejeliśmy sądy, kontrolujemy prokuratury, i inne organa władzy aby przegrać wybory. Wybory i tak są nasze czy to się opozycji podoba czy nie. My w PiS wiemy jak to zrobić, wybory wyborami a władza i tak w naszych PiS rękach.

 • biesczad1

  Oceniono 7 razy 1

  Jeśli przewodniczącym komisji wyborczej jest radny PiS, który w biały dzień zrywa plakaty kandydata KO, to możemy mieć wątpliwości co do bezstronności Komisji...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 4 razy 0

  Putinizm i Stalinizm to zaprzeczenie wolnych wyborów :-)
  Komuchy z PZPR/PiS fałszerstwa wyborcze wyssali z brudnych onuc :-)

 • rusham

  Oceniono 6 razy 0

  Wybory parlamentarne 2019. Grzegorz Schetyna odmówił wywiadu. Nie spodobały mu się pytania
  Wybory już za dwa dni, politycy pokonują ostatnią prostą kampanii. W dzisiejszym "Super Expressie" miały ukazać się dwa wywiady z liderami największych partii - Jarosławem Kaczyńskim i Grzegorzem Schetyną. Ostatecznie przeczytać można rozmowę jedynie z szefem PiS. Przewodniczący PO nie udzielił odpowiedzi "SE", gdyż... nie spodobały mu się pytania.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 0

  Wybory nie będą wolne. PiS już je sfałszował.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 6 razy 0

  >Grzegorz Schetyna ostrzega: Nikt nie wie, czy będą wolne.

  Teraz Schetyna cały Kaczor, cały on!

 • stanislaw.sk

  Oceniono 4 razy 0

  @teraz1
  UWAGA, [teraz] jeden świr PiSze bez sensu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX