Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński krytycznie o Unii Europejskiej

Jarosław Kaczyński ostatni dzień kampanii przed wyborami 2019 rozpoczął w radiowej Jedynce. - Nie jest organizacją, która jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo w wymiarze militarnym, a i w innych wymiarach ma z tym pewne kłopoty - powiedział o Unii Europejskiej prezes PiS.

Piątek to ostatni dzień przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi. W nocy z piątku na sobotę o północy rozpocznie się cisza wyborcza. Wszystkie ugrupowania robią więc co mogą, by na finiszu kampanii przekonać nieprzekonanych i zdobyć jeszcze choć kilka głosów. Gościem "Sygnałów Dnia" na antenie radiowej Jedynki był Jarosław Kaczyński. Prezes PiS mówił m.in. o służbie zdrowia, Januszu Wojciechowskim, a także zachęcał do wzięcia udziału w wyborach.

Wybory 2019. Jarosław Kaczyński o polskiej wsi i Januszu Wojciechowskim

Jarosław Kaczyński zapewnił, że Prawo i Sprawiedliwość w przypadku wygranej w wyborach będzie w dalszym ciągu wspierać polską wieś. Prezes PiS w radiowej Jedynce wyraził przekonanie, że wybór Janusza Wojciechowskiego na europejskiego komisarza ds. rolnictwa przyspieszy proces wyrównywania poziomu dopłat.

Mamy nowego komisarza - pana Janusza Wojciechowskiego. Rozmawiałem z nim wczoraj długo. Jest pewne, że my osiągniemy to, co jest w tej chwili najbardziej oczekiwane na wsi, to znaczy, że będziemy mieli takie same dopłaty, jak np. w Niemczech, to znaczy tę dobrą średnią europejską około 1200 złotych za hektar

- stwierdził Kaczyński. Przypomnijmy, że kandydatura Janusza Wojciechowskiego została zaakceptowana przez komisję rolną Parlamentu Europejskiego we wtorek, dopiero na drugim przesłuchaniu.

Podczas środowej konwencji poświęconej rolnictwu Jarosław Kaczyński powiedział, że wybór Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza ds. rolnictwa to "największy dotychczas sukces Polski w strukturach Wspólnoty". Były premier najwyraźniej zapomniał o przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldzie Tusku oraz byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzku, a także o Januszu Lewandowskim, który był komisarzem UE ds. budżetu i programowania finansowego czy Elżbiecie Bieńkowskiej, która wciąż jest komisarzem ds. rynku wewnętrznego i usług.

Jednocześnie na antenie radiowej Jedynki Kaczyński skrytykował UE. - Przy całym szacunku i naszym poczuciu przynależności do Unii Europejskiej. Przy całym szacunku do tego, co dzięki temu osiągnęliśmy, bo osiągnęliśmy naprawdę bardzo dużo, no ona nie jest organizacją, która jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo w tym wymiarze militarnym, a i w innych wymiarach ma z tym pewne kłopoty - stwierdził.

Jarosław Kaczyński o służbie zdrowia i finansach

Prezes PiS na antenie Polskiego Radia zapewnił, że w przypadku wygranej Prawa i Sprawiedliwości wydatki na służbę zdrowia będą stale wzrastać i że zaplanowana skala nakładów na służbę zdrowia wkrótce podwoi się w porównaniu do sytuacji w 2015 roku.

- Robimy postępy wbrew temu, co mówią nasi przeciwnicy, także jeśli chodzi o służbę zdrowia. Ilość pieniędzy będzie rosła, już rośnie i jest to przeszło 100 mld zł, w przyszłym roku będzie to 120 mld, dwa-trzy lata i dojdziemy do 160 miliardów złotych, czyli do przeszło podwojenia tej sumy, od której żeśmy zaczynali - stwierdził Jarosław Kaczyński. Podwojenie wydatków na opiekę zdrowotną wobec wydatków z czasów rządu PO-PSL to jeden z punktów tak zwanej "Piątki dla Zdrowia". Przedstawił ją pod koniec września minister Łukasz Szumowski.

Kaczyński w radiowej Jedynce powiedział, że "odpowiedzialna polityka finansowa rządu Prawa i Sprawiedliwości gwarantuje zachowanie jego programu socjalnego również w przypadku kryzysu".

Zdaniem prezesa PiS najbliższe wybory to wybór między "Polską plus" a "Polską minus".

- "Polska plus" to jest państwo wolności słowa, przekonań, religijnej, nauki. "Polska minus" to jest państwo, które na wzór innych państw i społeczeństw te wolności likwiduje. Myśmy przez wiele lat, dziesięcioleci, stuleci marzyli o wolności. Wolności, która jest fundamentem polskiej kultury, no i tę wolność w końcu żeśmy zdobyli, a teraz się chce tę wolność po prostu likwidować - stwierdził prezes PiS.

Co ciekawe, zdaniem Jarosława Kaczyńskiego zwycięstwo opozycji w niedzielnych wyborach będzie oznaczało ograniczenie wolności, ale również demokracji i praworządności. Przypomnijmy jednak, że to za czasów rządów PiS Unia Europejska ma poważne wątpliwości co do stanu praworządności w Polsce:

Komisja Europejska podejmuje kolejny krok wobec Polski. Rząd ma czas do 14 września

Parlament Europejski zaniepokojony hejtem na sędziów i osoby LGBT+ w Polsce. Chce wyjaśnień

Następca Timmermansa z zielonym światłem od PE. Chce, by procedury wobec Polski trwały dalej

Prezes PiS odniósł się też do oponentów politycznych.

- Oni tę politykę (politykę PiS - red.) krytykują, atakują, niemal od czci i wiary odsądzają. Krótko mówiąc (jeśli wygra opozycja - red.), będziemy mieli odejście od tego wszystkiego, odejście od wiarygodności, a wtedy, jeżeli jakaś partia czy grupa partii, bo w tej chwili to mamy w gruncie rzeczy jedną partię, już nawet nie w trzech, a w czterech wydaniach. TVN-u nie licząc, więc mówię tylko o tych partiach sensu stricto, Konfederacja jakby dołącza do tej grupy, to będziemy mieli po prostu sytuację taką, która z jednej strony wprowadzi ogromny chaos, bo taki rząd będzie rządem chaosu, ale z drugiej strony po prostu cofnie Polskę wstecz i to bardzo mocno wstecz i doda jeszcze inne elementy. To będą także elementy dla przyszłości Polski bardzo niebezpieczne - stwierdził.

Kaczyński zaapelował też o udział w wyborach. - Nie sondaże wygrywają wybory. Wybory wygrywa się przy urnach. Trzeba do tych urn pójść. I to jest gorący apel - każdy, kto chce nas poprzeć, powinien pójść do urny i powinien starać się do ostatniej chwili mobilizować innych - począwszy od rodziny, a skończywszy nawet na osobach przygodnie gdzieś spotkanych, co do których można mieć przypuszczenie, że byłyby gotowe poprzeć listę nr 2. To jest naprawdę dzisiaj niezmiernie ważne - zachęcał.

- Demokracja łączy się z wiarygodnością, okazaliśmy się w ciągu 4 lat wiarygodni, to znaczy, zrobiliśmy wszystko, co zapowiedzieliśmy, a nawet więcej. Pojawiały się kolejne zapowiedzi i też zostały zrealizowane. Każdy, kto o tym wie, może wobec tego zakładać, że zrealizujemy także to, co zapowiadamy na kolejne 4 lata - podsumował.

Więcej o:
Komentarze (125)
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński: PiS prowadzi odpowiedzialną politykę finansową
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 45 razy 39

  jarosław kaczyński "kanalia, zdradziecka morda, najgorszy sort, element najbardziej zdemoralizowany, podły i animalny" obiecuje nam, że jak wygra wybory to dalej rządzić będą sutenerzy, agenci, komunistyczni prokuratorzy, kryminaliści, złodzieje, łapówkarze, oszuści, kłamcy, obrońcy kościelnych pedofilów, półgłówki, szoferzy pani goss oraz sama pani goss itp., a on będzie na tym wszystkie trzymał łapę bez żadnego trybu i żadnej odpowiedzialności !!!

 • batura3

  Oceniono 32 razy 26

  Tchórz nie znający świata, języków - ale kasę z Unii to bierze chętnie.

 • jurek4491

  Oceniono 28 razy 20

  Nie ma w tym nic dziwnego , cel PiS-u to wyprowadzić nasz kraj z UE .

 • annas11

  Oceniono 23 razy 19

  Nie wiem gdzie opozycja ma nas cofnac - skoro aktualnie tkwimy w dziewietnastym wieku -

  proponuje moze oswiecenie . . . . . . pozytywizm . . . . tylko nie wyobrazam sobie

  NARODOWEGO SOCJALIZMU - a wydaje sie ze do tego zmierz PiS

 • def11

  Oceniono 23 razy 19

  Tak wiemy już panie prezesie od prezydenta Dudy, że to "wyimaginowana wspólnota" i generalnie nie po drodze wam z UE, co zapewne będziecie, w przypadku kontynuacji waszych rządów, chcieli urzeczywistnić.

 • jerz1444

  Oceniono 21 razy 17

  Mam nadzieję, że nie zdąży wyprowadzić polski z UE, bo ostatnio coś licho wygląda.

 • k.gembiec

  Oceniono 19 razy 15

  to jest chory człowiek.

 • chi-neng

  Oceniono 23 razy 15

  Boski Jaro wkracza w role NOWEGO LIDERA EU!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX