KO uderza spotem w Kaczyńskiego. Są słowa o "wrogach" i "napiętnowaniu". W tle PRL-owscy klakierzy

Koalicja Obywatelska pod koniec kampanii wyborczej uderza w Jarosława Kaczyńskiego jego ostatnią wypowiedzią o "wrogach" i "napiętnowaniu". Słowa prezesa PiS i oklaski zestawiono z nagraniem z czasów słusznie minionych.

Na finiszu kampanii wyborczej Koalicja Obywatelska wyemitowała spot uderzający w prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Składa się z nagrania w sepii z wystąpienia lidera Prawa i Sprawiedliwości z Sosnowca, gdy mówi:

Zmieniliśmy sytuację w tym sensie, że ta nowa polska elita władzy i - mam nadzieję - coraz większa część elity kulturalnej i innych elit już nie pracuje dla naszych wrogów. A ci, którzy pracują, są napiętnowani. I będą, proszę państwa, piętnowani dalej.

Później KO dołącza jedynie archiwalne nagrania z czasów PRL, gdy tłum przyklaskuje, a w tle gra niepokojąca muzyka. Gdy padają słowa Kaczyńskiego o tym, że takie osoby będą "piętnowane dalej", wyświetla się napis: "Takiej Polski chce PiS", a wypowiedź prezesa zapętla się.

"Obudź się, głosuj!" - apeluje w spocie Koalicja Obywatelska.

Więcej o:
Komentarze (119)
Wybory parlamentarne 2019. Nowy spot Koalicji Obywatelskiej: Takiej Polski chce PiS! Obudź się, głosuj!
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 55 razy 47

  Ludzie idźcie na wybory , nie pozwólcie na to żeby w kraju rodził się faszyzm .

 • viaac

  Oceniono 35 razy 31

  Te "nowe elity" to gwiazdy disco-polo, profesorowie teologii i kto jeszcze?
  Może Lisicki? On, podobnie jak Olga Tokarczuk, napisał nawet książkę. Będzie i dla niego nobel?

 • taka_sprawa1

  Oceniono 30 razy 30

  niech żyje nasz umiłowany sekretarz ... uppsss sorry, prezes Jarosław ! niech żyje ! niech żyje... no PRL jako żywo, Qrwa się doczekaliśmy czasów, tyle krwi przelanej w milicyjnych celach, żeby po kilkudziesięciu latach, wróciło komunistyczne cholerstwo... i to przez was suwerenie... dumni jesteście z siebie sprzedawczyki 500+ ??

 • goldberg

  Oceniono 29 razy 29

  Wzorem uczciwości jest facet który wynajmuje pokoje na godziny w celach modlitewnych. Katolickie wartości reprezentuje poseł korzystający z usług prostytutek i jak przypuszczam z antykoncepcji ( zgodnie z nauką kościoła ) - czasem panience płaci a jak nie ma kasy to nie płaci. Oczywiście pieniążki wydaje nie w szarej strefie tylko w legalnym obiegu gospodarczym z paragonem. Jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi a jeśliś biedny to zmień kanał w TV bo może cię okłamują lub przynajmniej wyjdź z domu i zobacz jak jest na zewnątrz. Może problemem jest nie cygaro za 12 zł i ośmiorniczki po 30 zł kilogram lub to, że ktoś lubi przeklinać ? Może problemem jest transport krawatu samolotem za bgatela 60 000 zł etaty dla dwórek po 80 000 miesiąc i tysiące podobnych sytuacji - może dając się kupić za 500 zł na dziecko jesteś zwykłym frajerem dającym głos praktycznie za nic ?

 • lisamonika

  Oceniono 26 razy 24

  Kaczynski podburza ludzi przeciwko sobie. Nie glosujcie na PiS.!!!

 • lisamonika

  Oceniono 26 razy 22

  Jesli chcecie spokojnej przyszlosci dla waszych dzieci to nie glosujcie na pis!!

 • pyss_na_pis

  Oceniono 21 razy 21

  Te kacze brednie żywcem wyrwane z czasów stalinowskich, szkoda, że większość popierających rządzącą bandę nie pamięta tamtych czasów.... i właśnie dlatego w niedzielę głosujemy na demokratyczną opozycję, jak w r. 89!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX