Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki g這sowania, frekwencja woj. podlaskie

Wybory parlamentarne 2019. G這sowanie w wyborach parlamentarnych zako鎍zy這 si w niedziel (13 pa寮ziernika) o godz. 21:00. Zgodnie z sonda瞠m exit poll (IPSOS dla TVN24) najwi瘯sze poparcie w skali kraju (43,6 proc.) uzyska這 Prawo i Sprawiedliwo嗆. Poznali鄉y r闚nie wst瘼ne wyniki wybor闚 w konkretnych wojew鏚ztwach. Kto uzyska najlepszy wynik w wojew鏚ztwie podlaskim?

Głosowanie w wyborach do Sejmu zostało przeprowadzone w 41 wielomandatowych okręgach wyborczych. Według sondażu exit poll (IPSOS dla TVN24) najlepszy wynik - 43,6 proc. - uzyskało w nich Prawo i Sprawiedliwość. Za plecami partii Jaros豉wa Kaczyńskiego znalazła się Koalicja Obywatelska (27,4 proc.), a z trzecim najwyższym poparciem może cieszyć się SLD (11,9 proc.) W izbie niższej parlamentu zasiądą też posłowie z ramienia: PSL-KP (9,6 procent, 34 mandaty) oraz Konfederacji (6,4 proc., 13 mandatów). Frekwencja w tegorocznych wyborach parlamentach wyniosła 61,1 proc.

Sondaż exit poll daje też wgląd w to, jak kształtowało się poparcie dla komitetów wyborczych w województwie podlaskim 

Wybory parlamentarne 2019. Województwo podlaskie. Wyniki, podział mandatów, frekwencja, incydenty

Mieszkańcy województwa podlaskiego głosowali w wyborach do Sejmu w okręgu numer 24. Kandydaci ubiegali się na tym obszarze kraju o 14 poselskich mandatów. 

Wyniki wyborów do Sejmu w woj. podlaskim:

PiS - 52,5 proc.,

KO - 19,1 proc.,

PSL-KP - 12,6 proc.,

SLD - 7,9 proc.,

Konfederacja - 6,4 proc.

Inne - 1,5 proc.

Frekwencja w woj. podlaskim wyniosła 54,4 proc. 

Wi璚ej o:
Komentarze (3)
Wybory parlamentarne 2019. Exit poll. Wyniki g這sowania, frekwencja woj. podlaskie
Zaloguj si
  • nietyp

    Oceniono 1 raz 1

    I tak b璠zie do czasu, a jakie egzaminy o otaczaj帷ym ich 鈍iecie wprowadz dla tych wschodnich wojew鏚ztw... Nie zaliczenie egzaminy odbierze prawo do g這sowanie. I to musi by egzamin bez temat闚 religijnych!!!

Aby oceni zaloguj si lub zarejestrujX