Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński dostał pistolet. "Jest z czekolady"

Podczas konwencji wyborczej w Sosnowcu prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewniał wyborców, że jego partia prowadzi racjonalną politykę, a polska gospodarka potrafi obronić się przed recesją. Pod koniec spotkania otrzymał nietypowy prezent - czekoladowy pistolet.

We wtorek 8 października odbyła się konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w Sosnowcu, gdzie przemawiał prezes PiS Jarosław Kaczyński. W czasie swojego wystąpienia polityk podkreślał, że w czasie ostatnich czterech lat rząd PiS zrobił więcej, niż zapowiadał. Zapewnił także, że Polska może rozwijać się gospodarczo i społecznie, a "Polska dobrze rządzona może się dobrze rozwijać". Prezes PiS powiedział także, że jego partia ma plan, co zrobić, żeby w ciągu kilkunastu lat Polska osiągnęła przeciętną unijną, jeśli chodzi o PKB per capita.

- Chcielibyśmy być na poziomie Niemiec, nie tych dzisiejszych, ale tych na poziomie za ileś lat - mówił Jarosław Kaczyński, przekonując, że gwarancją osiągnięcia tego celu jest "energiczny rząd i wyjątkowo zdolny premier".

Jarosław Kaczyński: Polska nie może być zapleczem rozwiniętej Europy

Prezes PiS powtórzył także obietnicę wzrostu płacy minimalnej. Zapewnił, że jest przeciwny "koncepcji Polski jako taniej siły roboczej, zaplecza rozwiniętej Europy" i zaznaczył, że jego partia wspiera małych przedsiębiorców. Dodał, że Polska ma już "w niemałym stopniu autonomiczną gospodarkę, która potrafi obronić się przed recesją".

- Droga, którą proponujemy, jest inna niż ta, która była drogą wymuszoną przez różnego rodzaju elity, które w Polsce zdołały narzucić swoje panowanie po roku 1989. Zwycięstwo w tych wyborach oznacza, że czas tych elit się ostatecznie skończył - zapowiedział Jarosław Kaczyński.

Konwencja PiS w Sosnowcu. Jarosław Kaczyński otrzymał czekoladowy pistolet

Pod koniec konwencji w Sosnowcu działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości wręczyli Jarosławowi Kaczyńskiemu upominek - wykonany z czekolady pistolet.

- Jeżeli będą chcieli uznać, że to jest symbol tego, co się zbliża, to ja chciałbym odpowiedzieć, że to jest z czekolady - skomentował prezes PiS, mówiąc o swoich politycznych oponentach. 

Więcej o:
Komentarze (56)
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński dostał pistolet. "Jest z czekolady"
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 15 razy 15

  Prezent godny faszystów.

 • jxl82

  Oceniono 18 razy 14

  Niech zagra z Suskim w swoją ulubioną grę -Rosyjską ruletkę.

 • feurig59

  Oceniono 16 razy 14

  Symboliczne. Jak na bossa mafii przystalo.
  "Pasjonat natury" tez dostal prezent. Od natury.

 • batura3

  Oceniono 12 razy 12

  Mały Jareczek dostał czekoladową zabaweczkę....żenujące.

 • topiramax

  Oceniono 11 razy 11

  To jakaś sugestia dla nadprezesa czy zapasy na czarną godzinę, bo kryzys idzie? Chełm strażacki, czako ułańskie i czekoladowy pistolet. Tak to jest na tych jarmarkach. Wódki mu dajcie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX