Wybory parlamentarne 2019. Leszek Miller: Być może to ostatnia kampania SLD

Europoseł Leszek Miller nie wyklucza, że po wyborach SLD, Partia Razem i Wiosna utworzą wspólną partię. Przedstawiciele tych ugrupowań startują pod szyldem SLD w wyborach parlamentarnych.

Były przewodniczący Sojuszu mówił w Polskim Radiu 24, że z wypowiedzi przedstawicieli komitetu można wywnioskować, iż "pojawia się myśl" o stworzeniu jednej partii. Jak mówi, lider SLD Włodzimierz Czarzasty i przewodniczący Wiosny Robert Biedroń są ku temu skłonni, ale lider Partii Razem Adrian Zandberg "wyraża pewną rezerwę".

- Być może ta kampania to jest ostatnia, którą organizuje Sojusz Lewicy Demokratycznej - prognozował gość PR24. Zdaniem Leszka Millera, to czy lewica się zjednoczy, zależy w dużej mierze od tego, kto z jej szeregów dostanie się do Sejmu.

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 października.

Więcej o:
Komentarze (144)
Wybory parlamentarne 2019. Leszek Miller: Być może to ostatnia kampania SLD
Zaloguj się
 • hankawro

  Oceniono 91 razy 71

  Panie Leszku Miller. Kibicuję Zjednoczonej lewicy. Ale to nie będzie pana zasługa, Czas przeprosić za Ogórek.

 • corner11

  Oceniono 33 razy 25

  Mocno kibicuje projektowi Zjednoczona Lewica. Przy dużej słabości, bezjajeczności i zniechęceniu PO-KO to już niedługo może być prawdziwa alternatywa, która odbiję nasz kraj z rąk "jeba*ej dobrej zmiany".
  Teraz wiele, a właściwie wszystko zależy od tego czy wielkie EGO liderów pomieści się w jednym ugrupowaniu. Dla dobra Polski i Polaków tak powinno być. Jak będzie? Czas pokaże...

 • justas32

  Oceniono 28 razy 20

  A "Zemsta Millera" ciągle straszy w TVP ...

 • wpm1

  Oceniono 22 razy 16

  Pa nie Miller, najpierw to pan przeproś lewicę za Ogórkową!

 • dewes

  Oceniono 17 razy 13

  Miller nawarzył ogórkowej a teraz inni muszą ją zjeść.

 • cacadux

  Oceniono 17 razy 11

  Miller, spieprzyłeś wszystko co mogłeś spieprzyć w kwestii SLD.
  Więc teraz spadaj. Do budy, na ryby, na ogórki albo na emeryturę. Twój wybór, ale zejdź już ludziom z oczu.

 • sprawazlewa

  Oceniono 14 razy 10

  Panie Miller dałeś PiS-owi zwycięstwo w wyborach swoją głupawą polityką i chęcią odegrania się na młodych z SLD, których nie wspierałeś a podkładałeś ich nogę. Chciałeś być Kaczorem i się zakiwałeś. Dlatego przypomnę Panu, że "milczenie jest złotem".

 • szybka.konopia

  Oceniono 12 razy 8

  A jak ma nie przychodzić taka myśl? Wyborcy lewicy są bardziej skłoni przełknąć gorycz takiego zjednoczenia, niż ambitni liderzy partii. Gdyby PiSu nie było, sytuacja może byłaby inna. W obecnej sytuacji wyborcy dają jednak premię za próbę stworzenia jakiejkolwiek przeciwwagi dla prawicy, która ma szansę zaistnieć. Jeśli wynik wyraźnie przekroczy 10%, to przeciwnikom zjednoczenia wewnątrz partii nie starczy argumentów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX