Lech Wałęsa poparł PSL. Brudziński do Kosiniaka-Kamysza: Proszę przyjąć moje wyrazy współczucia

Wtorkowa deklaracja Lecha Wałęsy sprawiła, że liderowi PSL Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi współczują nawet politycy PiS, a komentatorzy kpią już z "pocałunku śmierci". Były prezydent zdecydował, że już nie popiera KO, a właśnie ludowców.

Lech Wałęsa, były prezydent, ogłosił nieoczekiwanie we wtorek, że chce wesprzeć lidera PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Jeszcze w niedzielę wyrażał poparcie dla Koalicji Obywatelskiej, jednak wpakował KO w niemałe problemy, mówiąc, że Kornel Morawiecki był "zdrajcą".

Proszę publicznie Platformę Obywatelską o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka-Kamysza!

- napisał na Facebooku Wałęsa, swoją decyzję argumentując tym, że ostatnie sondaże wypadają raczej niekorzystnie dla PSL i chce w ten sposób wesprzeć ludowców. Post na ten temat zniknął po kilku godzinach z konta byłego prezydenta.

Wybory parlamentarne. Kukiz o poparciu Wałęsy dla PSL

Taka pomoc - zdaniem komentatorów, dziennikarzy i polityków - bardziej przypomina niedźwiedzią przysługę. Do sprawy odniósł się już koalicjant PSL na te wybory, lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Panie Wałęsa... Głosować pan może na kogo pan chce, ale zastanawiam się, czy ta pańska deklaracja i ogłoszenie 'na kogo' pan będzie głosował, nie jest czasem ostatnią pana misją, o której doskonale wiedział śp. Kornel, za co tak serdecznie pan go znienawidził...

- napisał Kukiz na Facebooku. Z kolei dziennikarze jasno wskazują, że po tym, jak Wałęsa negatywnie wpłynął na postrzeganie konwencji KO, teraz PSL straci na wsparciu byłego prezydenta.

Marcin Makowski z WP i "Do Rzeczy" pisze: "Poparcie Wałęsy jak polityczny pocałunek śmierci. Żal Ludowców, nie zasłużyli". Dziennikarz Łukasz Najder kpi natomiast z całego zajścia:

Zandberg z Czarzastym siedzą pewnie teraz spotniali i przerażeni na myśl, że koło czwartku, to może ich ostatecznie wesprze Lech Wałęsa.

Brudziński do Kosiniaka-Kamysza: Proszę przyjąć moje wyrazy współczucia

Z kolei Wojciech Szacki z "Polityki" wskazywał: "Jeśli już Lech Wałęsa koniecznie chce pomóc opozycji, to niech wesprze PiS".

Dolą - czy też niedolą - PSL po deklaracji Wałęsy zainteresowali się także politycy Prawa i Sprawiedliwości. Były szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się do lidera ludowców tymi słowami:

Szanowny Panie Władysławie Kosiniaku-Kamyszu, proszę przyjąć moje wyrazy współczucia.

Z kolei zastępca ministra koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik poruszył ponownie wątek "pocałunków śmierci":

Czy tylko mi się wydaje, że Lech Wałęsa postanowił w ostatnim tygodniu kampanii rozdać kilka pocałunków śmierci?
Więcej o:
Komentarze (176)
Lech Wałęsa poparł PSL. Brudziński do Kosiniaka-Kamysza: Proszę przyjąć moje wyrazy współczucia
Zaloguj się
 • koperta2018

  Oceniono 61 razy 25

  Nie wierzę, własnym oczom. Po 4 latach gazeta.pI, lansuje pogląd, że Bolek to jednak obciążenie i obciach.
  Wyborcy POKO są zdezorientowani. Nie wiedzą, jakie mają własne zdanie.

 • zdzislaw_dyrman

  Oceniono 34 razy 20

  Podśmiechujki z osób niepełnosprawnych umysłowo jest bardzo homofobiczne, ksenofobiczne a nawet nazistowskie.

 • Jerzy Kołodziej

  Oceniono 26 razy 18

  Jak PSL od niego się odsunie no to Wałęsie pozostanie poprzeć Biedronia. To byłby najskuteczniejszy ruch polityczny Wałęsy pos hasłem ""Wybaczam i Popieram""
  A w następnych marszach LGBT Lechu na czele !

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 19 razy 15

  Wałęsa już się zbliża
  Już puka do ich drzwi
  Kosiniak biegnie witać
  A z lęku serce drży

  Nieszczęście niepojęte
  Sam Lech odwiedza mnie
  Zamknijcie drzwi i okna
  By nie mógł dostać się!

 • alfalfa

  Oceniono 17 razy 11

  Jestem pod wrażeniem umiejętności politycznych PO KO. Zaprosili kolesia o którym wiadomo, że jest nieobliczalny, na konwencję. Ten ich opierniczył, nagadał głupot a kilka dni później stwierdził, że będzie głosował na ich konkurencję. Majstersztyk. No ale miał być taki symboliczny, tak pięknie go wszyscy znają na świecie, chcieli go użyć a później olać a tu d...a :)) I tacy fachowcy polityczni rządzili w Polsce 8 lat!! To jest po prostu jakiś żart.
  A.

 • gaskigaski

  Oceniono 13 razy 11

  Platforma pozbywa sie balastu a okret nadal tonie.....

 • saves

  Oceniono 16 razy 10

  Teraz niech Kosiniak da mu mikrofon.

 • piotr.ryka

  Oceniono 13 razy 9

  A ja w dalszym ciągu uważam, że gdyby Kosiniak z Kukizem zamienili się spodniami, to byłoby wprawdzie równie głupio, ale przynajmniej weselej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX