Wybory 2019. Poseł PiS twierdzi, że szantażuje go prostytutka, z którą się regularnie spotykał

Poseł Prawa i Sprawiedliwości z Gdańska złożył zawiadomienie na prokuraturę dotyczące próby wyłudzenia od niego pieniędzy. Grzegorz Raczak twierdzi, ze szantażuje go młodsza o 30-40 lat prostytutka, z którą się regularnie spotykał.

Jak podaje "Wyborcza" Grzegorz Raczak zgłosił do prokuratury w Gdańsku zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Polityk ma być szantażowany przez prostytutkę, z którą się regularnie spotykał.

Poseł PiS Grzegorz Raczak szantażowany przez prostytutkę: Zrobiłem to, co w takiej sytuacji może zrobić prawy obywatel

Doniesienia informatora zostały potwierdzone przez samego posła. - Zrobiłem to, co w takiej sytuacji może zrobić prawy obywatel. Jak to do mnie dotarło (szantaż), byłem na kongresie kardiologicznym w Paryżu. Osobę, która miała "coś" na mnie, uprzedziłem, że będę musiał powiadomić organy ścigania - powiedział dziennikarzom poseł PiS z Gdańska. Później Grzegorz Raczak dodał:

Prywatnie jestem mężczyzną po przejściach. (...) Niczego złego nie robiłem. Przyznaję, płaciłem za spotkania z tą kobietą. Uiszczałem opłatę, bo ja nie chcę nikogo krzywdzić. Nie chcę się żenić, nikomu nie obiecywałem małżeństwa. Nie dam się szantażować, niczego złego nie zrobiłem.

Poseł nie chce jednak ujawniać dodatkowych szczegółów, w sprawie nie wypowiada się także gdańska prokuratura. Według informatora "Wyborczej" podejrzewaną przez polityka szantażystką jest "kobieta, która żądała od niego pieniędzy, grożąc ujawnieniem fotografii ze wspólnych spotkań". Ma być nią młodsza o 30-40 lat prostytutka, która m.in. wspierała Grzegorza Raczaka podczas kampanii wyborczej w 2015 roku. Mężczyzna, który miał być już przesłuchany w tej sprawie twierdzi, że jest znajomym kobiety i przekazał, że miała ona otrzymywać nawet tysiąc złotych za spotkanie z posłem. Ich relacje popsuły się wtedy, kiedy poseł miał nie zapłacić jej za spotkanie, na które przyjechała z Warszawy do Gdańska (w tym czasie miał być na posiedzeniu Sejmu). Z nieoficjalnych informacji "Wyborczej" wynika, że kobieta została już zatrzymana w stolicy.

Grzegorz Raczak startuje z list PiS

Grzegorz Raczak z wykształcenia jest kardiologiem oraz profesorem nauk medycznych. Ślubowanie na posła złożył w 2016 roku, stając się jednym z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie. Pracował zwłaszcza w sejmowej komisji zdrowia, edukacji, nauki i młodzieży. W wyborach parlamentarnych w 2019 roku startuje z list PiS z okręgu 24 przypisanego dla części województwa pomorskiego. Od 2008 roku jest wiceprezesem stowarzyszenia "Serca na ratunek". Jest także członkiem między innymi Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2005 roku został odznaczony Srebrnym, a w 2013 roku Złotym Krzyżem Zasługi. Grzegorz Raczak jest wdowcem, ma dwie córki oraz syna. 

Więcej o:
Komentarze (507)
Wybory 2019. Poseł PiS twierdzi, że szantażuje go prostytutka, z którą się regularnie spotykał
Zaloguj się
 • samezrp

  Oceniono 113 razy 99

  Powiem tak: niech sobie robi co chce, byle za swoje. Pod jednym warunkiem:
  niech się wypisze z tej formacji, która na pyskach ma odnowę moralną, inaczej jest zwykłym zdziadziałym hipokrytą, którego utrzymujemy.

 • mmatczuk_g.pl

  Oceniono 101 razy 89

  Nowa definicja prawego obywatela. Prawy obywatel chodzi na prostytutki i od czasu do czasu im płaci. Oczywiście wszystko na legalu z paragonem LOL.

 • krynolinka

  Oceniono 98 razy 82

  Jak wszystkie pisiorki. "Patriotycznie" ciupciał i jakie nieszczęście go za to spotyka..Szantaż.

 • leoncio23

  Oceniono 81 razy 77

  Zaczyna mi się podobać ten PiS.
  Jak będzie jeszcze w programie obietnica: Prostytutka+, to chyba na nich zagłosuję 😂😂
  Oczywiście, dla Pań wersja + z Panem

 • dryfulec

  Oceniono 65 razy 61

  Ja tam nie widzę niczego złego w korzystaniu z usług, ale informacja, że poseł był w 2015 wspierany w kampanii przez prostytutkę jest jednak przezabawna :)

 • pablo_spear

  Oceniono 58 razy 54

  Polityk, siedzac w restauracji, zauwazyl za innym stolikiem samotnie siedzaca atrakcyjna, mloda kobiete wiec zdecydowal podejsc do niej:
  - Czesc. Mam na imie Marek, mam 40 lat, zajmuje sie polityka, naleze do pis i jestem uczciwym czlowiekiem.
  - Czesc skarbie. Mam na imie Sara, mam 35 lat, zajmuje sie prostytucja i nadal jestem dziewica.

 • tomsad

  Oceniono 62 razy 52

  Coś za dużo styku prostytucji i polityków PIS, najpierw Marszałek Sejmu Kuchciński i zeznania agenta o filmach porno z jego udziałem, potem Prezes NIK i agentura w willi, teraz Poseł PIS i oczywista deklaracja. Niby nie ma w tym nic złego, ale jak mawia powiedzenie ryba psuje się od głowy, czyżby przyzwolenie na tego typu rozrywkę płynęło od samej wierchuszki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX