Przedwyborcza debata kobiet tylko na Gazeta.pl

We wtorek, 8 października o godzinie 19:00 Gazeta.pl zaprasza na wyjątkową debatę przedwyborczą, w której wystąpią kandydatki do Sejmu. W studiu portalu zjawią się polityczki z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL - Koalicji Polskiej i - mamy nadzieję - Zjednoczonej Prawicy. Debatę poprowadzi Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next.Gazeta.pl.

Debatę będzie można oglądać na żywo na stronie głównej portalu oraz na profilu Gazeta.pl na Facebooku dziś, we wtorek 8 października br. o godzinie 19:00. Zaproszenie do rozmowy przyjęły: Joanna Mucha, kandydatka Koalicji Obywatelskiej (nr 1 w okręgu 6.), Marcelina Zawisza, kandydatka Lewicy (nr 1 w okręgu 21.) oraz Agnieszka Ścigaj, kandydatka PSL – Koalicji Polskiej (nr 1 w okręgu 13.). Tuż przed debatą wycofała się z niej kandydatka PiS-Zjednoczonej Prawicy, mimo wcześniejszego potwierdzenia. Partia cały czas nie odpowiada na nasze zaproszenia dla żadnej ze swoich kandydatek.

Transmisja ze studia Gazeta.pl potrwa około godziny.

Wybory parlamentarne 2019. Debata w Gazeta.pl

– Nie zmusimy naszych rozmówczyń do odpowiadania na czas ani milczenia podczas wypowiedzi kontrkandydatek. Liczymy na merytoryczną rozmowę i swobodną wymianę argumentów – mówi Bartosz Raj, szef newsroomu Gazeta.pl. – W naszej debacie każda z polityczek będzie mogła wyrazić opinię o naprawdę najważniejszych dla Polek i Polaków tematach, niekoniecznie tych najczęściej obecnych w kampanii wyborczej. 

Debatę poprowadzi Łukasz Kijek, redaktor naczelny Next.Gazeta.pl. Rozmowa zostanie podzielona na trzy bloki tematyczne: rola kobiet w polityce oraz propozycje programowe skierowane do kobiet; służba zdrowia, edukacja i ekologia; oraz obietnice socjalne i sprawy gospodarcze. Pytania będą kierowane kolejno do wszystkich kandydatek, a na zakończenie debaty każda z nich będzie miała czas na swobodną wypowiedź.  

Debata Gazeta.pl zostanie pokazana na żywo, ale nagranie będzie dostępne także później na stronie głównej portalu.

Więcej o:
Komentarze (28)
Wybory parlamentarne 2019. Przedwyborcza debata kobiet tylko na Gazeta.pl
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 8 razy 4

  fajnie, ale czas skończyć te bajania o tym, że demokrację w Polsce uratują kobiety. Pełno bab głosuje na PiS, a te, które w nim są zabijają wiarę w kobiety.

 • swru

  Oceniono 1 raz 1

  pisiory kobiety mają za śmieci, ale skoro kobiety głosują na pisiorów to mogą sobie na to pozwolić

 • antropoid

  Oceniono 5 razy 1

  Znam nauczycielki - czyli zawód pomiatany przez każdą władzę, a PiS w szczególności - które i tak polecą głosować na partię kaczora. Więc o czym tu gadać.

 • plac.czerwony

  Oceniono 9 razy 1

  Polityczki?! Polityczki?! Nie ma takiego słowa.

 • pawlas1231

  0

  Sekistowska debata

 • amicus888

  0

  Czy przedwyborcza debata mężczyzn też będzie?

 • gramaar

  0

  W TVN24 debata zaczyna się o 19.25. Chcecie im zrobić konkurencję? Jaki to ma sesns?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX