Kukiz mówi, że głosowanie na PiS to "głos na dyktaturę". Zamieścił też know-how z listą, kogo warto poprzeć

Głosowanie na Koalicję Polską, to głosowanie na demokrację. Głosowanie na PiS, to głos na dyktaturę - w takim tonie na ostatniej prostej kampanii wypowiada się Paweł Kukiz. Choć wspiera wspólny projekt PSL i Kukiz'15, to na swoim Facebooku zamieścił mały "poradnik wyborczy" dla swoich zwolenników.

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, startujący z list PSL - Koalicja Polska w wyborach parlamentarnych, w TVN24 zadeklarował, że "ma stuprocentową pewność, że PiS nie spełni jego postulatów". W kontekście możliwej koalicji z PiS oznajmił natomiast, że "jakikolwiek sojusz od razu odpada". Jednocześnie stwierdził, że 13 października Polacy przy urnach staną przed następującym wyborem:

Głosowanie na Koalicję Polską to dokonanie wyboru, czy głosujesz na demokrację (...), czy głosujesz na dyktaturę, czyli na PiS.

Tegoroczne wybory to "być albo nie być" zarówno dla formacji Kukiz'15, jak i PSL. Ludowcy i ludzie skupieni wokół Kukiza (Kukiz'15 nie jest partią) zdecydowali się razem powalczyć o mandaty w Sejmie, choć nie jest to porozumienie, jakie mogły wymarzyć sobie obydwie strony.

Wybory parlamentarne. Kukiz zamieszcza "poradnik" dla wyborców

Na Pawła Kukiza sypały się zresztą gromy, także od niedawnych kolegów z klubu poselskiego i sympatyków, za to, że w przeszłości często krytykował PSL i szeroko pojęte "partyjniactwo", tymczasem idzie na listach ludowców do wyborów.

Jednak i ten kompromis z ludowcami ma swoją cenę. Przetrzebione szeregi Kukiz'15 dają się we znaki, dlatego też jeszcze przed wizytą w telewizji, nad ranem, na Facebooku Pawła Kukiza można było znaleźć mały "poradnik wyborczy". Wszystko wygląda trochę jak apel, by zwolennicy Kukiz'15 przypadkiem nie oddali głosu na jakiegoś polityka z PSL, których na próżno szukać w jego rozpisce.

Na liście znaleźć można natomiast jeszcze obecnych posłów klubu Kukiz'15 (Agnieszka Ścigaj, Jarosław Sachajko, wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka), a także samego Kukiza.

Więcej o:
Komentarze (145)
Wybory parlamentarne 2019. Paweł Kukiz: Głosowanie na PiS to głos na dyktaturę
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 41

  Zmarnowałeś chłopie cztery lata. Czasu nie da się cofnąć. Kto mądry to wiedział co się będzie działo pod rządami Kaczyńskiego. Jak tam twoi nominaci w neo-KRS, dobrze się bawią?

 • czarna_zoska

  Oceniono 21 razy 21

  Kva Paweł... wyhodowałeś tą dyktature

 • andrew1507

  Oceniono 17 razy 17

  Polki, Polacy i Ty Ciemny Ludzie za 500+ nie da się uratować zdrowia i wykształcić dzieci przy ruinie szpitali i szkól,
  to jest klęska kaczyzmu a jej rezultaty będziecie odczuwać przez dziesięciolecia włącznie z wymieraniem seniorów i dzieci.
  Trzeba odsunąć pis od władzy, to ostatnia możliwość w w yborach 13.X.
  Ratujcie Waszych Seniorów, Dzieci i Wnuki....

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 23 razy 17

  Co innego gada a co innego by zrobił. Za dużo płynów stanowczo za dużo.

 • ryslew2061

  Oceniono 16 razy 16

  Kukiz o dyktaturze PiS-u, który popierał przez 4 lata. A potem wyśmiany i pogoniony, odarty na rzecz PiS-u ze śmieciarzy, których sam wprowadził do Sejmu, wykrzykuje teraz inwektywy. i koleguje się serdecznie z ZSL-em, który obsrywał obelgami, w czasie kolegowania się z PiS-em. Bazarowy, żałosny politykier.

 • andrew1507

  Oceniono 18 razy 14

  MAMO, TATO!
  Nie sprzedawajcie Polski za 500+ (teraz warte może 300 zł),
  TO JA BĘDĘ OFIARĄ KACZYZMU

 • fakiba

  Oceniono 18 razy 14

  No proszę jak się "zmienił" , a do tej pory to było cacy ?

 • ostatni_polski_patriota

  Oceniono 15 razy 13

  Zasxaniec jeden, przez 4 lata rączka w rączkę głosował z Kaczym xójem a teraz kontrasty znalazł daltonista zasmarkany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX