Wybory 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska: w tych wyborach to kobiety zdecydują o wyniku

Małgorzata Kidawa-Błońska w ostatnim wywiadzie wypowiedziała się na temat planów Koalicji Obywatelskiej na ostatnie dni kampanii. Kandydatka KO na premiera zdradziła między innymi, co o nadchodzących wyborach sądzi były premier Donald Tusk.

Małgorzata Kidawa-Błońska była gościem programu "Graffiti" w Polsacie News. Kandydatka na premiera powiedziała, że jej zdaniem kluczowe głosy w wyborach parlamentarnych oddane będą przez kobiety.

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska o znaczeniu głosów kobiet w wyborach

Wicemarszałek Sejmu powiedziała, że to właśnie kobiety będą grupą wyborców najbardziej mobilizowaną przez kandydatów opozycji do udziału w październikowych wyborach. - Polacy decyzję o tym, na kogo zagłosują, podejmują w ostatniej chwili. Mamy plan na ostatnie dni kampanii: będziemy mieli konferencje, będziemy rozmawiali z ludźmi i mobilizowali kobiety. Myślę, że w tych wyborach to kobiety zdecydują o wyniku. (...) Cały czas mówimy do kobiet pokazując, co chcemy dla nich zrobić. Kobiety zawsze bardzo odpowiedzialnie podchodzą do życia, kraju i najbardziej myślą o przyszłości - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska.

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera odniosła się także do swoich rozmów z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Według Kidawy-Błońskiej były premier docenia wagę wyborów parlamentarnych i podkreśla konieczność zachęcania wyborców do pójścia na głosowanie. Posłanka przyznała również, że byłego szefa PO jak i innych kandydatów "sondaże martwią, ale to są sondaże".

Wcześniej Donald Tusk bardzo pozytywnie ocenił kandydaturę Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera. Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział m.in., że posłanka "nie byłaby premierem malowanym i nie potrzebowałaby za plecami prowadzącego". Były premier podkreślał, że jej kandydatura jest nadzieją na zmianę na lepsze w polskiej polityce, która ostatnio nasycona jest agresją.

Więcej o:
Komentarze (51)
Wybory 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska: w tych wyborach to kobiety zdecydują o wyniku
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 9 razy 5

  O wyniku tych wyborów zadecyduje frekwencja. Przy niskiej frekwencji więcej głosów zdobywają partie radykalne o zdyscyplinowanym elektoracie.
  Dotychczas wielu wyborców przyjmowało postawę "Nie będę głosować, bo nie ma na kogo. A wszyscy politycy są tacy sami.".

  Znany niemiecki (choć austriackiego pochodzenia) polityk powiedział:
  - Nie bierna większość zdobywa i trzyma władzę tylko energiczna mniejszość.

 • 1627cd1410

  Oceniono 11 razy 5

  szczyt bezczelności? spytać pisiora o różnicę między ewolucją i owulacją.. :O/

 • 1627cd1410

  Oceniono 9 razy 3

  Miałem tego nie PISać przed wyborami, ale...
  PO bez Tuska stacza się w koleinę wyżłobioną przez Unię Wolności.. Znika z firmamentu. Jeśli znajdzie liberał z jajami to zaorze ich. To grupka gogusiów i matron, towarzystwo wzajemnej adoracji. Nie potrafią robić POLITYKI, kiedy trzeba. Jeśli przeciwnik gra nie fair to nie można chować się w szatni i stamtąd pokrzykiwać 'hańba'. Jak on wyciąga pistolet, to my karabin.. jak on działo to my czołg! Gdzie są wtyczki w organizacji pis?????!!!!!!!!!! gdzie są marsze przed wyborami??? gdzie protesty????? gdzie pikiety?????????????? Tusk je organizował i wygrał! Krytyka do kamery i mikrofonu to ZA MAŁO!! Tam nie ma lidera! Schetyna to porażka! On boi się własnego cienia.

 • jael53

  Oceniono 4 razy 2

  Przykro mi, nie mam zaufania do rozsądku kobiet w Polsce; ani nawet do ich praktycyzmu. Gdyby tak było, PiS nie miałby w ogóle nic do szukania w babskim gronie. Na pewno nie po tym, jak otwarcie romansuje z Ordo Iuris tudzież innymi octopusami. I nie po tym, jak załatwił kobietom głodowe emerytury.

 • t0maszek44

  Oceniono 10 razy 2

  Pamiętam sondę uliczną z 2000r sprzed wyborów prezydenckich. Dziennikarz pytał - na kogo będzie pani głosować? Na pana Olechowskiego. Dlaczego akurat na niego? Bo taki przystojny

 • alef.omega

  Oceniono 1 raz 1

  Z uśrednionych, opublikowanych w tym miesiącu prognoz wyborczych Wielkiej Czwórki (czterech najlepszych sondażowni Indicator, Estymator, IBRiS, Kantar), z uwzględnieniem niezdecydowanych wynika nastepująca prognoza:
  PiS - 47%
  KO - 29%
  Lewica - 13%
  PSL - 6%
  Konfederacja - 5%
  W mandatach oznaczałoby to (przy równym podziale w okręgach):
  PiS - 254
  KO - 147
  Lewica - 50
  PSL - 8
  Konf - 1
  W rzeczywistości PSL uzyska więcej, bo w niektórych okręgach jest silny, zatem bedzie miał jakieś 15 mandatów, a wtedy duzi gracze nieco mniej. Zakładam dla PiS - 248 - 249, KO - 144-145

  Tylko wy, kobiety możecie to trochę zmienić i nie leńcie się!!!

 • bartekgryko

  Oceniono 1 raz 1

  Zawsze decydują wyborcy - niezależnie od płci. Stawianie jednej grupy wyżej od innej już przerabiamy codziennie w wydaniu PISu, teraz PO się włącza ? to żenujące.

 • alef.omega

  Oceniono 7 razy 1

  To akurat święta prawda. Głos na PiS oznacza kontynuację patriarchalnego modelu społecznego z dominacją kościoła, sprzeciwem wobec ustaw chroniących kobiety przed przemocą w rodzinie, zmuszaniem ich do rodzenia za wszelką cenę nawet zdeformowanych płodów, by (jak to ujął Kaczyński) "można było je ochrzcić przed pochówkiem". Nie wyobrażam sobie, by choć trochę świadoma kobieta chciała głosowac na PiS.
  Z ostatniech chwili nt. finansowania in vitro, jakiś pisowski mędrzec wypowiadał się w TV, że finansowanie in vitro z podatków "byłoby niemoralne, bo zmuszałoby także przeciwników tej metody do łożenia na nią."
  Skoro tak, to dlaczego jako przeciwnik rozdawnictwa w postaci np. 500+ muszę łożyć na to z moich podatków? Na to już ów "mundry inaczej" nie odpowiedział.
  Kobiety są w stanie powstrzymać marsz katofaszystowskiej mafii ku władzy i powinny to zrobic!

 • almagus

  Oceniono 11 razy 1

  Więcej TR-wam Maryja i kobietom wybór sprzyja?

  Z Polski burdel PiSsie ssyny.
  Matka Boska na godziny.
  Podbechtanie, połechtanie.
  Wóda wam popłynie w kranie.
  Śpiewa matko nawiedzony.
  Pragnie dziatek i mamony.
  Kiedy kradną z wolą bożą.
  Kiedy wiarę upokorzą.
  Matka Boska na godziny.
  Czy my tego nie widzimy?
  Z patronatem sutenera.
  Niechaj weźmie ich cholera.

  2019-10-08 almagus

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX