Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska jedzie do Brukseli. Spotka się z Donaldem Tuskiem

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę. Właśnie rozpoczął się ostatni tydzień kampanii wyborczej. Na jej finiszu kandydatka Koalicji Obywatelskiej na premiera, Małgorzata Kidawa-Błońska, spotka się w Brukseli z Donaldem Tuskiem.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest "jedynką" Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 19, czyli na warszawskiej liście kandydatów do Sejmu. W poniedziałek polityk wybierze się do Brukseli. Jak informuje portal 300polityka.pl, Kidawa-Błońska spotka się tam z przewodniczącym Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem. Politycy w przeszłości ze sobą współpracowali - gdy Donald Tusk był premierem, Kidawa-Błońska w okresie od stycznia do września 2014 roku była rzeczniczką jego rządu.

Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska spotka się z Donaldem Tuskiem

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się w niedzielę 13 października. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7-21. Przypomnijmy, że na początku września Koalicja Obywatelska poinformowała, że w razie zwycięstwa w wyborach, to właśnie Małgorzata Kidawa-Błońska zostanie premierem. Kolejne sondaże wyborcze wskazują jednak na zwycięstwo partii rządzącej. Z najnowszego sondażu Kantara dla "Gazety Wyborczej", Gazeta.pl i TOK FM wynika, że gdyby wybory parlamentarne2019 odbyły się na początku października, PiS obroniłby samodzielną większość w parlamencie. Z badania wynika, że na Zjednoczoną Prawicę (PiS, Porozumienie i Solidarna Polska), głos oddałoby 42 proc. respondentów. Z kolei na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby 29 proc. badanych. Do Sejmu dostałyby się jeszcze Lewica (13 proc. głosów) oraz Konfederacja (5 proc.).

Sondaż został przeprowadzony w dniach 1-5 października na próbie 1005 osób, reprezentatywnej dla populacji 18+.

Więcej o:
Komentarze (83)
Wybory parlamentarne 2019. Małgorzata Kidawa-Błońska jedzie do Brukseli. Spotka się z Donaldem Tuskiem
Zaloguj się
 • jasiek45

  Oceniono 11 razy 3

  lepsza wersja kopacz jedzie po nauki do mistrza rudego belkotu , ale Grzesiowi z paska się nie urwie ,o nie , Neuman pogrzebal wszelkie nadzieje POsmiewiska , stolki już tylko dla swoich.
  Koryto adie !

 • fitt

  Oceniono 11 razy 3

  Po wskazówki do Brukseli
  Zmienił sie tylko kierunek
  Poz tym nihil novi nad Wisłą.

 • prawdawaszaboli

  Oceniono 16 razy 2

  Tusku, ratuj !...

 • slon2002

  Oceniono 3 razy 1

  Ućciwy Donald przyjedzie na białej hulajnodze, tej z Paryża, i odmieni losy tej ziemi umęczonej przez ptactwo łowne. Krul Europy jest z nami!!! Teraz, dzięki Bolesławowi Mondremu mamy pewne zwycięstwo.

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 7 razy 1

  Jak sie bardzo postara, to może Tusk z żoną na nich zagłosuje. Ale nie ma pewności.

 • goetterdaemmerung_2015

  Oceniono 7 razy 1

  Dosyć to żałosne i histeryczne. Co to jest za informacja? PO co Kidawa jedzie do tego Tuska? Kampanię robić? Prosić o coś? Ogrzać się na tłiterze cysorzo ojropy? W sygnet pocałować?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX