Wybory 2019. Wyzwiska i groźby wobec kandydatki KO w Gdańsku: "ścierwo, komuch, żydowska k...a"

Ewa Lieder, kandydatka Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku, została zwyzywana, gdy razem z mężem wymieniali pocięte banery. Polityczka twierdzi, że to jest już drugi atak na nią, jaki miał miejsce w stolicy województwa pomorskiego.

Na portalu społecznościowy Ewy Lieder pojawił się opis całego zdarzenia, do którego doszło w sobotę 28 września wieczorem. Kandydatka w wyborach parlamentarnych z list Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku została zaatakowana i zwyzywana przez nieznanego mężczyznę.

Wybory parlamentarne 2019. Ewa Lieder z Koalicji Obywatelskiej została zaatakowana

Ewa Lieder wraz z mężem pojechała wymienić swoje plakaty wyborcze, które wcześniej zostały przez kogoś pocięte. Wtedy podszedł do nich mężczyzna, który zaczął wyzywać posłankę. Kobieta miała usłyszeć pod swoim adresem takie słowa jak: "ścierwo, komuch, żydowska k...a". Sprawca ataku dodatkowo wytrącił mężowi kandydatki telefon i zaczął mu grozić.

W rozmowie z Onetem posłanka przyznała, że napastnik miał około 30-40 lat - "napakowany, czuć było od niego alkohol. Był bardzo agresywny". Mężczyzna miał odejść dopiero, jak Lieder zagroziła, że zadzwoni na policję. Polityczka złożyła już zawiadomienie na policję w tej sprawie.

W czerwcu tego roku, w okolicach dworca PKP, Ewa Lieder została zaatakowana przez inną kobietę. Posłanka została wtedy uderzona pięścią w twarz.

Więcej o:
Komentarze (372)
Wybory 2019. Wyzwiska i groźby wobec kandydatki KO w Gdańsku: "ścierwo, komuch, żydowska k...."
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 151 razy 121

  Napastnik - typowy wyborca PiS. Skupieni w większej szajce nazywani są suwerenem.

 • j1200

  Oceniono 111 razy 99

  to ta wolność obiecywana przez PIS. Każdy może na każdego napluć, naubliżać i uderzyć, byle tylko atakujący kochał PIS, a atakowany nie. Wtedy jest wolność.

 • robson15

  Oceniono 71 razy 61

  Prymitywizm a często zwykłe chamstwo bardzo często związane jest z sympatykiem czy nawet członkiem PIS-u. Nie oszukujmy się, czują się coraz bardziej bezkarni. Prokuratura spacyfikowana przez mgr Zero już tak pociągnie sprawę że tępemu, pijanemu osiłkowi wyklętemu nic się nie stanie. Pewnie w przyszłości jeszcze jakiś medal mu przykleja i nagrodzą lukratywną posadka.

 • antropoid

  Oceniono 64 razy 54

  Tak Polskę zalewa i zatruwa szambo, które wypuścil z siebie ten, co plótł, że jest w nim "tyle dobra"...

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 49 razy 43

  Wokabularz Suwerena jest zaiste bogaty. Zwinność i lekkość wywodu wprawia w zdziwienie niejednego słuchacza.

 • june-of-44

  Oceniono 33 razy 33

  To polscy katolicy, miłujący bliźniego, tolerancyjni i otwarci na świat. To oni. To na tym fundamencie będzie zbudowana kolejna najjaśniejsza, przenajświętsza, błogosławiona, wiecznie cnotliwa Rzeczypospolita.
  Amen

 • 99venus

  Oceniono 37 razy 33

  Chamstwo i agresja - jedyne argumenty dostępne dla wielbicieli partii kaczyńskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX