PiS z dwukrotnie lepszym wynikiem niż KO. Spada chęć udziału w wyborach [SONDAŻ]

Wybory parlamentarne 2019. CBOS opublikował wrześniowy sondaż poparcia komitetów wyborczych. PiS nadal ma znaczącą przewagę nad Koalicją Obywatelską. To, co uległo zmianie, to zapowiadana frekwencja wyborcza - spadła o 5 proc. Według centrum wskazuje to na "lekkie przegrzanie atmosfery politycznej".

Najnowszy sondaż poparcia komitetów wyborczych przeprowadzony przez CBOS nie zapowiada rewolucji w wynikach wyborów parlamentarnych w 2019 roku.

Wybory parlamentarne 2019. Nowy sondaż CBOS potwierdza przewagę PiS

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, zdecydowanie najwięcej głosów otrzymałby Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Chęć jego poparcia zadeklarowało 46,4 proc. badanych. To zaledwie o 0,2 punktu procentowego mniej niż w sondażu sierpniowym.

Wzrost odnotowała Koalicja Obywatelska. Deklarowane poparcie wzrosło z 18,8 proc. w sondażu sierpniowym do 23,2 proc. w ostatnim badaniu. 

Wynik poprawiło też Polskie Stronnictwo Ludowe. Nieco ponad 2 proc. więcej badanych zadeklarowało chęć zagłosowania na komitet z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem na czele - wrześniowy sondaż pokazuje poparcie dla PSL w wysokości 7,7 proc.

Tymczasem, jak wynika z badania, maleje poparcie dla Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z deklarowanych w sierpniowym sondażu 8,8 proc. poparcia, spadło ono do 5,2 proc.

O nieco ponad 1 proc. wzrosło poparcie dla Konfederacji Wolność i Niepodległość. Nadal jednak nie weszłaby ona do Sejmu, podobnie jak żaden inny komitet niewymieniony wyżej.

Wybory parlamentarne 2019. Spada chęć udziału w wyborach

Sondaż CBOS zbadał również deklarowaną chęć udziału w wyborach parlamentarnych. W porównaniu do badania z sierpnia, spadła ona o 5 punktów procentowych. Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, do urn poszłoby 72 proc. respondentów. 11 proc. z nich definitywnie odrzuca udział w głosowaniu. To o 4,4 punktów procentowych więcej niż miesiąc temu.

Sondaż poparcia komitetów wyborczych został przeprowadzony w ramach badania "Aktualne problemy i wydarzenia" w dniach 12-19 września na reprezentatywnej ok. 1000-osobowej próbie dorosłych mieszkańców Polski. Przeprowadzono go metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).

Więcej o:
Komentarze (652)
Wybory parlamentarne 2019. PiS z dwukrotnie lepszym wynikiem niż KO [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 59 razy 35

  CBOS :):):) Ponoć mieli sondaże ze 120% poparciem dla PiS ale z Nowogrodzkiej zadzwonili, że to przesada :):)

 • marc.pl

  Oceniono 49 razy 25

  Naprawdę ale Polacy oszaleli i przyjdzie czas że my oraz nasze dzieci drogo zapłacimy za to szaleństwo.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 55 razy 25

  Kurde, wiem że mam własne problemy i wyczerpany wcześnie chodzę spać, jeszcze wcześniej wstając ....ale , że wybory przespałem ? qrwa nieeee !!! ...."PiS z dwukrotnie lepszym wynikiem niż KO" ... takie horrory mi się śnią ?! Niech mnie ktoś uszczypnie, zanim całkowicie stracę szacunek do "obywateli RP" ... wiem, że mówią iż "głupich nie sieją" ale ostrzeganie komunistów przed "stonką" którą ponoć częstowały nas władze reżimowych USA ... to pikuś wobec reżimu jaki nas czeka gdyby te koszmary senne przekształciły się w real !!!!

 • maly_obibok

  Oceniono 39 razy 21

  "...do urn poszłoby 72 proc. respondentów..."

  i wszystko jasne w kwestii wiarygodności tych badań - jak zwykle dzwonili sami do siebie

 • czechy11

  Oceniono 42 razy 16

  To nie sondaż to CBOS ogłosił wyniki wyborów przygotowane na Nowogridxkiej 😂😂😂

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX