Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 1, 2 i 3. Lista kandydatów Legnica, Wałbrzych, Wrocław. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Mieszkańcy województwa dolnośląskiego będą głosować w ramach okręgów wyborczych o numerach: 1 (Legnica), 2 (Wałbrzych) i 3 (Wrocław). Ogólnopolskie komitety ogłosiły już nazwiska kandydatów, którzy na wspomnianym obszarze będą ubiegać się o mandaty poselskie.

Okręg wyborczy nr 1 utworzono na obszarze: Legnicy, Jeleniej Góry oraz powiatów: bolesławieckiego, głogowskiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, lwóweckiego, polkowickiego, zgorzeleckiego i złotoryjskiego. Kandydaci zawalczą tutaj o 12 mandatów poselskich. 

W skład okręgu nr 2 wchodzą z kolei powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski, ząbkowicki oraz Wałbrzych (jako miasto na prawach powiatu). Głosujący delegują stąd do niższej izby parlamentu 8 swoich przedstawicieli. 

Wrocław oraz powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski tworzą okręg wyborczy nr 3. Wyborcza walka będzie się tu toczyć o 14 mandatów poselskich.

Ogólnopolskie komitety - PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica, Konfederacja - zaprezentowały już skład swoich list w okręgach nr 1, 2 i 3.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 1 (Legnica). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Adam Lipiński, Elżbieta Witek, Marzena Machałek, Krzysztof Kubów, Wojciech Zubowski, Ewa Szymańska, Teresa Zembik, Adam Babuśka, Józef Rypiński, Szymon Pogoda, Wojciech Marciniak, Jacek Karwan, Andrzej Kredkowski, Jadwiga Buciuto, Dagmara Gęborys, Kamila Brzozowska, Agnieszka Badzińska, Aurelia Sadowska-Kowalska, Eurydyka Czyrko, Ewa Kwiatkowska, Łukasz Urbanowicz, Dawid Sarbak, Dorota Bojakowska, Wojciech Leszczyk.

Koalicja Obywatelska: Piotr Borys, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki, Iwona Krawczyk, Ewa Drozd, Jarosław Dudkowiak, Dorota Baranowska, Michał Bander, Konrad Sikora, Konrad Rowiński, Anna Pichała, Ksenia Dowhań-Domańska, Beata Rolska, Zbigniew Grześków, Krystyna Barcik, Urszula Magryś, Jakub Jagiełło, Barbara Skórzewska, Joanna Strączek, Małgorzata Surwiło, Anna Brok, Grzegorz Zieliński, Mirosław Graf, Włodzimierz Bartkowiak. 

Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska: Stanisław Żuk, Tadeusz Samborski, Mariola Szczęsna, Andrzej Rojek, Stanisław Laskowski, Artur Jurkowski, Zofia Rak, Wiktor Piotrowski, Bożena Brzozowska, Olga Burdyna, Maria Wrona, Cecylia Stankiewicz, Roman Sadowski, Stanisław Grzyb, Waldemar Matys, Romuald Salata, Marcin Krasowski, Kazimiera Tuchowska, Mariusz Imielski, Bartosz Łasica, Barbara Otrociuk, Eugenia Bukat, Stanisław Gnat, Leszek Supierz. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Robert Obaz, Kaja Filaczyńska, Ryszard Zbrzyzny, Damian Piątek, Krystyna Burakowska, Piotr Paczóski, Joanna Orzechowska, Paweł Gryć, Rafał Miara, Magdalena Jankowska, Dominika Królewiecka-Wala, Przemysław Majewicz, Mikołaj Bidnyk, Piotr Kohlman, Rafał Głuszko, Paweł Baczmański, Edyta Płaneta-Siewierska, Leszek Grzyb, Alicja Rakszewska, Magdalena Jóźwik, Inez Bryczkowska, Daniel Koko, Sławomir Gadek.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Waldemar Utecht, Krzysztof Jasiński, Anna Potocka-Kaczyk, Krzysztof Mistoń, Dominik Gudowski, Marcin Bustowski, Krystian Sosiński, Remigiusz Burdziński, Kacper Korwin-Mikke, Paweł Paszyn, Jakub Malicki, Andrzej Gryf-Tomaszewski, Małgorzata Świerzowska, Sabina Karpiej, Emilia Solarek-Strumińska, Sebastian Sprysak, Regina Winnicka, Małgorzata Burdzińska, Jarosław Hoszowski, Agnieszka Paszyn, Joanna Niciejewska, Paweł Majewicz.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 2 (Wałbrzych). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Michał Dworczyk, Ireneusz Zyska, Wojciech Murdzek, Maciej Badora, Marcin Gwóźdź, Zuzanna Bielawska, Renata Surma, Beata Mucha, Jerzy Dec, Jarosław Węgłowski, Bogusław Szpytma, Małgorzata Greiner, Marek Tarnacki, Ewelina Szydłowska, Renata Wierzbicka, Grzegorz Grzegorzewicz.

Koalicja Obywatelska: Tomasz Siemoniak, Izabela Mrzygłocka, Monika Wielichowska, Tomasz Szuszwalak, Tomasz Mitraszewski, Teresa Świło, Rafał Glapiński, Andrzej Inglot, Mateusz Rosiak, Paweł Onyśków, Zbigniew Szczygieł, Jędrzej Świerczyński, Małgorzata Beślerzewska, Jacek Iwancz, Joanna Ben Amara, Marta Tumidalska.

Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska: Paweł Gancarz, Józef Kołt, Ewa Kwiatkowska, Magdalena Kuczek, Jarosław Rudnicki, Joanna Boniecka, Maria Sokołowska, Wacław Dziendziel, Paweł Mazur, Jarosław Ubik, Danuta Wierzbicka-Bara, Sylwia Kowalska, Izabela Karch, Natalia Sulikowska, Radosław Kycia, Stanisław Longawa.

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Marek Dyduch, Mariusz Kotarba, Kornelia Lech, Adam Łącki, Małgorzata Musiałek, Wiktor Zaleński, Cecylia Chojnacka, Tomasz Wolak, Renata Chuć, Jolanta Słabicka, Agnieszka Habiera-Górska, Dominik Hüpner, Robert Czajkowski, Janusz Sołtysik, Maciej Zaboronek, Anna Stabrowska.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Roman Łambucki, Karol Michalik, Damian Danielak, Krzysztof Krystyniak, Anna Prześlica-Martynowska, Krystyna Susłowska, Angelika Wieliczko, Przemysław Szachniewicz, Marzena Oleksy-Sarysz, Kamil Łosiak, Damian Gomółka, Piotr Ludkowski, Katarzyna Nowak, Andrzej Mokra, Ewa Okarmus, Stanisław Pokrywka.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 3 (Wrocław). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Mirosława Stachowia-Różecka, Paweł Hreniak, Jacek Świat, Przemysław Czarnecki, Małgorzata Calińska-Mayer, Andrzej Jaroch, Mariusz Jędrysek, Agnieszka Soin, Piotr Dytko, Artur Adamski, Zdzisław Brezdeń, Wojciech Bartnik, Krzysztof Domagała, Roman Kowalczyk, Robert Pieńkowski, Urszula Stopa, Wiesław Zając, Agnieszka Brząkała, Adrian Wawrzyniak, Karolina Wojewódka, Michał Piechel, Marzanna Strumecka, Zofia Leszczyńska-Ner, Marek Harasny, Magdalena Maksymiak, Karolina Mrozowska, Cezary Kempa, Tytus Czartoryski.

Koalicja Obywatelska: Grzegorz Schetyna, Małgorzata Tracz, Michał Jaros, Sławomir Piechota, Aldona Młyńczak, Joanna Augustynowska, Krzysztof Mieszkowski, Anna Horodyska, Krystyna Wójcik, Michał Górski, Zdzisław Żmiejewski, Wojciech Adamczak, Anna Leszczyńska, Jarosław Polański, Sebastian Burdzy, Kacper Mędygrał, Marek Sierpiński, Marek Zalewski, Waldemar Staszewski, Radosław Mołoń, Anna Sobolak, Jacek Makówka, Katarzyna Piwko, Katarzyna Staniów, Ryszard Zelinka, Łukasz Kropski, Daria Gilar, Marek Łapiński. 

PSL-Koalicja Polska: Jacek Protasiewicz, Maciej Zegan, Joanna Bronowicka, Grzegorz Duda, Jan Socha, Tomasz Malec, Ryszard Lech, Witold Szydełko, Ewa Litwin, Hieronim Kuryś, Marek Warcholiński, Janina Kwiatkowska-Korczak, Aleksandra Kucharska, Łukasz Kuźmicz, Bartosz Grocholski, Łukasz Macała, Joanna Szulc, Jolanta Furdyna, Karol Zalewski, Barbara Bubnicka, Arkadiusz Kowalski, Elżbieta Majocha, Jacek Sołtys, Bożena Adamczyk-Pogorzelec, Urszula Bartoszewicz, Emilia Pawnuk, Joanna Mróz-Możdżonek, Mirosław Łopatka.

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Krzysztof Śmiszek, Marta Stożek, Arkadiusz Sikora, Katarzyna Lubiniecka-Różyło, Iwo Augustyński, Marlena Joks, Piotr Kozdrowicki, Anna Łagowska, Wincenty Elsner, Maciej Pilny, Anna Gajdzińska, Stanisław Wicha, Robert Maślak, Katarzyna Dąbrowska, Danuta Śmiałek, Irena Terpiłowska, Tadeusz Mincer, Agnieszka Kordek-Chmielewska, Waldemar Olik, Agnieszka Chłódek, Krzysztof Markowski, Andrzej Hodowany, Jan Niemiec, Maria Banach, Małgorzata Warzycha, Mateusz Pelwecki, Grzegorz Bobiński, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Tuduj, Robert Iwaszkiewicz, Łukasz Poźniak, Miłosz Tamulewicz, Krzysztof Szokalski, Michał Fabisiak, Katarzyna Walczyk, Marta Czech, Halszka Bielecka, Stanisław Zapotoczny, Wojciech Rączyński, Bogdan Ludkowski, Paweł Jagiełło, Ewa Szloser, Piotr Chmura, Ryszard Marszałek, Wojciech Jabłoński, Ewa Wróblewska, Jadwiga Ziółkowska, Adam Nowak, Agnieszka Malara, Tomasz Zieliński, Patrycja Zarzycka, Krzysztof Chrobot, Olga Brzezińska, Paweł Chemielewski, Maria Ludkowska, Piotr Żurek.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 1, 2 i 3. Lista kandydatów Legnica, Wałbrzych, Wrocław. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się
  • stachkaz47

    Oceniono 1 raz 1

    W okręgu WROCŁAW RESORTOWE DZIECI zapragnęły lekkiego chlebusia.
    Czaruś KEMPA -syn BEATY z Brukseli , Przemuś Czarnecki - syn Obatela z Brukseli..

    No i jak tu na tych biedaków , chudzinki takie nie głosować.
    Ale to z NEPOTYZMEM nie ma nic wspólnego--broń Boże.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX