Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 4 i 5. Lista kandydatów Bydgoszcz, Toruń. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. O tym kto zdobędzie poselskie i senatorskie mandaty zdecydujemy już 13 października. Okręgi wyborcze nr 4 i 5 (wybory do Sejmu) utworzono na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego. Wiemy już, jak na tym obszarze prezentują się listy pięciu ogólnopolskich komitetów (PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica, Konfederacja). Pełną listę nazwisk można znaleźć poniżej.

Bydgoszcz wraz z powiatami: bydgoskim, inowrocławskim, mogileńskim, nakielskim, sępoleńskim, świeckim, tucholskim, żnińskim znalazła się w okręgu wyborczym nr 4. Mieszkańcy tego obszaru zdecydują o obsadzie 12 mandatów poselskich. Z kolei Toruń, Grudziądz, Włocławek oraz  powiaty: brodnicki, chełmiński, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, lipnowski, radziejowski, rypiński, toruński, wąbrzeski, włocławski utworzyły okręg nr 5. Kandydaci zawalczą tutaj o 13 miejsc w niższej izbie parlamentu

Kto znalazł się na listach pięciu ogólnopolskich komitetów (PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica, Konfederacja) w okręgach nr 4 i 5?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 4 (Bydgoszcz). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Tomasz Latos, Łukasz Schreiber, Piotr Król, Bartosz Kownacki, Ewa Kozanecka, Marek Witkowski, Marcin Wroński, Ireneusz Stachowiak, Jerzy Kowalik, Michał Krzemkowska, Grażyna Szabelska, Anna Falkowska, Tomasz Szamocki, Jolanta Kołodziej, Elżbieta Gogola, Krzysztof Napieralski, Stanisława Kuffel, Kamila Jabłońska, Antoni Lewandowski, Paulina Wenderlich, Danuta Pilarska, Żaneta Śrubkowska, Maria Warda, Dariusz Ciesielczyk. 

Koalicja Obywatelska: Tadeusz Zwiefka, Paweł Olszewski, Iwona Kozłowska, Ireneusz Nitkiewicz, Magdalena Łośko, Michał Stasiński, Tadeusz Pogoda, Marian Mikołajczak, Olga Brzezińska, Mirosław Królewicz, Juliusz Młodecki, Robert Baranowski, Stanisław Gliszczyński, Bashar Al-Shaer, Nicole Pietryga, Jarosław Katulski, Monika Bielińska, Paulina Popa, Danuta Woźniak, Dariusz Wądołowski, Radosława Staszak-Kowalska, Martyna Galińska, Piotr Malich, Wojciech Szczęsny. 

PSL - Koalicja Polska: Dariusz Kurzawa, Krzysztof Sikora, Klaudia Śmigielska, Zofia Kozłowska, Jadwiga Nawrot, Jan Biernacki, Franciszek Koszowski, Ewa Ankiewicz-Jasińska, Zbigniew Kapusta, Tomasz Miłowski, Hanna Sobiechowska, Aleksandra Pazderska, Krzysztof Różański, Tomasz Bagnerowski, Paweł Sankowski, Aleksandra Stanek, Łukasz Urbański, Wiesława Prochownik, Grzegorz Rowiński, Henryk Pawlina, Jarosław Słoma, Kamila Łączna, Jacek Superczyński, Ewa Mes. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Krzysztof Gawkowski, Jan Szopiński, Michał Wysocki, Izabela Nowak, Anna Ludwisiak-Kawecka, Marek Jeleniewski, Danuta Kończak, Damian Skałecki, Karolina Kozłowska, Magdalena Knioła, Elżbieta Budzińska, Sławomir Ginter, Aleksandra Smolaga, Wiesław Menard, Katarzyna Osuch, Teresa Warsicka, Mateusz Fręś, Joanna Piaskowska, Piotr Jarosz, Artur Grupa, Sebastian Skaja, Michał Pisarek, Tomasz Krzesiński.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Marcin Sypniewski, Filip Strzemkowski, Radosław Ginther, Luiza Kubacka, Krystyna Jarocka, Mateusz Stachowiak, Łukasz Jawornik, Grzegorz Kluczyński, Natalia Popławska, Joanna Geisler-Grygrowicz, Marcin Pilarski, Maciej Borkowski, Marek Stankiewicz, Dominik Kalinowski, Krzysztof Pastuszka, Marek Lewandowski, KURLANDT-OŚWIECIŃSKA Maja Kurlandt-Oświecińska, Agnieszka Bocian, Magdalena Ćwiklińska, Klaudia Kalinowska, Sławomir Liss, Małgorzata Łusiak, Dariusz Gnyszek, Cyprian Sajna.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 5 (Toruń). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Jan Ardanowski, Krzysztof Czabański, Iwona Michałek, Joanna Borowiak, Anna Sobecka, Anna Gembicka, Maria Mazurkiewicz, Mariusz Kałużny, Wojciech Jaranowski, Zbigniew Girzyński, Arkadiusz Stefaniak, Marcin Strych, Krzysztof Kosiński, Jacek Tyburski, Anna Szwed, Arkadiusz Orłowski, Edyta Jaszczak, Piotr Sadurski, Łukasz Klimek, Ewa Klimaszewska-Antos, Ziemowit Kłosowski, Paweł Komorowski, Alina Kaliszewska, Zbigniew Warnel, Izabela Ratyńska-Drabczak, Marzenna Drab.

Koalicja Obywatelska: Tomasz Lenz, Arkadiusz Myrcha, Iwona Hartwich, Tomasz Szymański, Krystian Łuczak, Przemysław Termiński, Dariusz Alabrudziński, Katarzyna Lubańska, Wojciech Czerwiński, Sylwester Jankowski, Jerzy Kowalski, Lidia Zwierzchowska, Alicja Stańco-Wawrzyńska, Emilia Jaskólska, Barbara Zalewska, Grażyna Ziółkowska, Mirosław Graczyk, Sławomir Bogucki, Aneta Wojtkowska, Halina Kowalkowska, Danuta Rak, Paweł Montowski, Wacław Szramowski, Mariusz Gralak, Dominika Piotrowska, Marcin Skonieczka.

PSL-Koalicja Polska: Paweł Szramka, Zbigniew Sosnowski, Janusz Dzięcioł, Edyta Zakrzewska, Ewa Kierzkowska, Damian Kaczan, Marcin Okruciński, Magdalena Kiciak-Kucharska, Andrzej Gross, Jarosław Najberg, Sławomir Staniszewski, Anna Kubczak-Kosicka, Bartosz Kubacki, Marzena Rachubińska, Sławomir Słowik, Angelika Baryło, Andrzej Owczarz, Danuta Warszawska, Przemysław Mamrot, Marika Matuszewska, Tomasz Łuczak, Anna Pastuszka, Witold Kwapiński, Joanna Budzińska, Krzysztof Czarnecki, Krzysztof Baranowski. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Robert Kwiatkowski, Joanna Scheuring-Wielgus, Marek Rozpłoch, Piotr Kowal, Kazimiera Janiszewska, Maria Rumińska, Czesława Augustinowicz, Krzysztof Małecki, Zofia Kuczmarska, Sebastian Olewiński, Jolanta Maćkiewicz, Andrzej Krzyżanowski, Andrzej Krajewski, Tomasz Matraszek, Katarzyna Czernic, Jerzy Zawadzki, Inez Szczurowska, Artur Eichhorst, Paweł Bytner, Anna Turska, Julia Pokorska, Stanisław Olejnik, Dorota Bielska, Łukasz Kowarowski. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Sławomir Mentzen, Piotr Czajkowski, Marcin Łasiński, Grzegorz Buczek, Jarosław Romanowski, Leszek Zieliński, Artur Jackowski, Anna Malendowicz, Tomasz Walczuk, Joanna Sewerynowicz, Jakub Lisiecki, Przemysław Szczech, Remigiusz Lipiński, Justyna Kuk, Paweł Zwoliński, Maria Krzywińska, Anna Czarnecka, Ewa Tarazewicz, Andrzej Gontarek, Tomasz Sikorowski, Lucyna Toczyska, Klaudyna Kulińska, Rafał Błażejowski, Karolina Domańska, Agata Cybuchowska, Paweł Januszewski. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 4 i 5. Lista kandydatów Bydgoszcz, Toruń. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się
  • wo151

    Oceniono 1 raz 1

    Teoretycznie w mateczniku możnaby Czabańskiego wyeliminować. Oby!!

  • stachkaz47

    0

    Tomasz Latos+ Paulina WUNDERLICH + Schreiber niezłe PiS owskie ziółka.
    Szubrawstwo i krętactwo to ich dewiza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX