Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 6, 7 i 8. Lista kandydatów Lublin, Chełm, Zielona Góra. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. 13 października dokonamy wyboru 460 posłów i 100 senatorów. Pięć ogólnopolskich komitetów (PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica, Konfederacja) ogłosiło już, kto zawalczy o mandaty z ramienia ich list. Na kogo będzie można oddać głos w okręgach nr: 6 (Lublin), 7 (Chełm) i 8 (Zielona Góra)?

Mieszkańcy powiatów: janowskiego, kraśnickiego, lubartowskiego, lubelskiego, łęczyńskiego, łukowskiego, opolskiego, puławskiego, ryckiego, świdnickiego oraz Lublina będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu w ramach okręgu wyborczego nr 6. Ze wspomnianego obszaru do niższej izby parlamentu zostanie delegowanych 15 posłów.

Okręg wyborczy nr 7 utworzono na obszarze: Chełma, Białej Podlaskiej, Zamościa oraz powiatów: bialski, biłgorajskiego, chełmskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, parczewskiego, radzyńskiego, tomaszowskiego, włodawskiego i zamojskiego. Głosujący zdecydują tu o obsadzie 12 mandatów poselskich.

Okręg wyborczy nr 8 obejmuje swoim zasięgiem całe województwo lubuskie. Kandydaci będą rywalizować na tym obszarze o 12 miejsc w Sejmie

Jakie nazwiska znajdziemy na listach pięciu ogólnopolskich komitetów w okręgach nr 6, 7 i 8?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 6 (Lublin). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Sylwester Tułajew, Przemysław Czarnek, Gabriela Masłowska, Artur Soboń, Lech Sprawka, Krzysztof Szulowski, Krzysztof Głuchowski, Sławomir Skwarek, Adam Kałaska, Jerzy Bielecki, Teresa Bogacka, Magdalena Filipek-Sobczak, Leszek Kowalczyk, Kazimierz Choma, Marek Wojciechowski, Tomasz Pitucha, Arkadiusz Jurek, Piotr Patkowski, Jolanta Szałas, Andrzej Pruszkowski, Ewa Zybała, Krzysztof Podkański, Renata Szczypa, Dorota Baranowska, Ewa Szałachwiej, Dorota Skrzat, Magdalena Udrycka, Radosław Śpiewak, Ilona Duda, Jan Kanthak.

Koalicja Obywatelska: Joanna Mucha, Michał Krawczyk, Marta Wcisło, Paweł Nakonieczny, Bożena Lisowska, Krzysztof Babisz, Krzysztof Komorski, Krzysztof Bojarski, Lucjan Orgasiński, Bożenna Wasilewska, Waldemar Białowąs, Józef Juchnikowski, Sylwia Guz, Paweł Kurek, Magdalena Szabała, Maciej Tryboń, Małgorzata Dunecka, Adam Kalbarczyk, Tomasz Buczek, Joanna Hołda, Katarzyna Fatyga, Krzysztof Gładysz, Magdalena Wojciechowska-Jędrzejczyk, Michał Miłosz, Mariusz Ausz, Anna Pado, Piotr Szczucki, Marek Rak, Katarzyna Więcek, Zbigniew Jurkowski. 

PSL-Koalicja Polska: Jan Łopata, Marek Kos, Henryk Smolarz, Grzegorz Kapusta, Dariusz Krzęcio, Piotr Rzetelski, Zenon Rodzik, Grzegorz Szyszko, Marek Kopeć, Dariusz Kołodziejczyk, Marceli Niezgoda, Karolina Kucharczyk, Edyta Dudzińska, Jerzy Bednarski, Anna Grzywaczewska, Anna Szmidt, Eliza Franczak, Krzysztof Chochowski, Daniel Stanibuła, Marlena Piątek, Magdalena Misiaszek, Renata Kasprzak, Urszula Drążyk-Świtaj, Małgorzata Bujak, Magdalena Wdowiak, Jacek Wilk, Henryk Rudnik, Barbara Kot, Aneta Odrobińska, Daniel Słowik.

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jacek Czerniak, Magdalena Długosz, Tomasz Kitliński, Marek Mazurek, Katarzyna Zabratańska, Marek Kołodziejczyk, Robert Lachowski, Agnieszka Lenart, Paulina Skiba, Agnieszka Marcinkowska-Kozak, Władysław Maszkowski, Jolanta Rebejko, Beata Wicha, Andrzej Banaś, Adrian Stępniak, Jarosław Iwan, Patryk Stolarski, Karolina Słomka, Barbara Kowalska, Gabriel Kaczyński, Anna Łabarewicz, Grażyna Rojek, Dariusz Figura, Walenty Kułago, Monika Mikita-Skiba, Grzegorz Nowicki, Joanna Kasza, Emilia Skubis, Szymon Furmaniak, Jacek Gallant. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jakub Kulesza, Rafał Mekler, Jacek Tomasiak, Małgorzata Tylus, Mateusz Gryz, Zbigniew Wach, Anna Zajączkowska, Michał Wypych, Arkadiusz Gajda, Rafał Kulicki, Piotr Zduńczyk, Piotr Marek, Ryszard Milewski, Andrzej Więcławski, Alicja Wieczorek-Kabat, Paweł Kusiak, Anna Reja, Anna Skwarek, Ewa Krawczyk, Marek Skarżyński, Monika Augustynowicz, Waldemar Czerniec, Dorota Mazek, Damian Łazowski, Olga Drozd, Anna Kabasa, Anna Flis, Szczepan Kupisz, Piotr Panasiuk. 

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 7 (Chełm). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Jacek Sasin, Sławomir Zawiślak, Marcin Duszek, Teresa Hałas, Tomasz Zieliński, Dariusz Stefaniuk, Marcin Romanowski, Lucjan Cichosz, Zdzisław Szwed, Leszek Skiba, Maria Gmyz, Robert Gmitruczuk, Beata Strzałka, Krzysztof Gałaszkiewicz, Konrad Sawicki, Anna Kusiak-Janiec, Jerzy Szwaj, Barbara Barszczewska, Iwona Chmielewska, Mariusz Zańko, Halina Czarnecka, Stanisław Misztal, Agnieszka Piekarska, Anna Dąbrowska-Banaszek. 

Koalicja Obywatelska: Riad Haidar, Stanisław Żmijan, Kornelia Wróblewska, Krzysztof Grabczuk, Małgorzata Gromadzka, Rafał Zwolak, Mariusz Grad, Tomasz Antoniuk, Tomasz Pańczyk, Kamil Jóźwik, Magdalena Zając, Grażyna Lamczyk, Mariusz Kowalewski, Bożena Kieliszek-Wasiołek, Katarzyna Pietraszkiewicz, Barbara Żbikowska, Karolina Hukiewicz, Kamila Ćwiklińska, Katarzyna Pelc, Anna Kolasińska, Wioleta Zarębska, Antoni Rusinek, Jan Musolf, Piotr Zygarski. 

PSL-Koalicja Polska: Jarosław Sachajko, Arkadiusz Bratkowski, Przemysław Litwiniuk, Wiesław Różyński, Kazimierz Smal, Andrzej Romańczuk, Anna Szymala, Jan Kowalczyk, Anna Wiśniewska, Sławomir Suszczyński, Marzena Malesa,  Agnieszka Czuba, Karolina Piwko, Teodora Wypych, Ryszard Stanibuła, Mirosław Fornal, Irena Kamińska, Teresa Nowak, Bartosz Koczkodaj, Anna Dziuba, Grzegorz Siemakowicz, Marek Wilbik, Sławomir Nosek, Janusz Zieliński. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Monika Pawłowska, Piotr Szeląg, Bolesław Borysiuk, Sławomir Rogala, Michał Gołoś, Anna Czobodzińska-Przybysławska, Gerard Waszkiewicz, Łucja Pamulska, Patrycja Dobosz-Furman, Magdalena Kamola, Ewa Bartoszewska-Wic, Grażyna Maceroni, Aldona Trojniel-Goździołko, Zbigniew Litwiniec, Jacek Malczewski, Justyna Jasek-Kosobucka, Monika Kapłon, Jacek Chęc, Magdalena Tabor, Jan Kurowski, Stanisław Żukowski, Katarzyna Kozicka, Mateusz Roczon, Bogdan Kiełbasa. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Witold Tumanowicz, Wiktor Kasprzak, Marcin Iwanowski, Stanisław Bąk, Agnieszka Gocel, Beata Bielecka, Agnieszka Marciniuk, Kamil Kubica,  Ewelina Kupisz, Michał Mazurek, Łukasz Banaszczuk, Kamil Czerwieniec, Agnieszka Pawlak, Agnieszka Nagrodzka, Dorota Wójcik, Zbigniew Sadocha, Daniel Rekuta, Anna Mekler, Justyna Mulawa, Kamil Kędzierawski, Edyta Tarnowska, Łukasz Bataliński, Bartłomiej Witkowski, Artur Sobich.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 8 (Zielona Góra). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Marek Ast, Władysław Dajczak, Jerzy Materna, Elżbieta Płonka, Jacek Kurzępa, Stanisław Iwan, Andrzej Wieczorek,  Ewa Gancarz, Piotr Barczak, Małgorzata Gośniowska-Kola, Joanna Werstler-Wojtaszek, Anita Molicka, Tomasz Rafalski, Gabriela Trzpis, Jarosław Porwich, Grzegorz Grabarek, Alicja Szułcik, Mieczysław Jaszcz, Bożena Ronowicz, Anna Górska, Marzanna Kujtkowska, Urszula Słomińska, Krzysztof Czerniawski, Sebastian Pieńkowski. 

Koalicja Obywatelska: Tomasz Aniśko, Waldemar Sługocki, Krystyna Sibińska, Katarzyna Osos, Jerzy Wierchowicz, Tomasz Kucharski, Marcin Jabłoński, Witold Pahl, Grzegorz Potęga, Cecylia Brodzińska, Olaf Napiórkowski, Krystyna Magdziarek, Radosław Sujak, Agata Wdowiak, Krzysztof Kola, Alina Jągowska, Piotr Kowalski, Danuta Malinowska, Miłosz Brodzikowski, Marcin Pabierowski, Marek Kraśny, Elżbieta Kozak, Jolanta Kaniewska, Bogusław Zaborowski. 

PSL-Koalicja Polska: Jolanta Fedak, Jan Świrepo, Artur Groc, Roman Król, Wioleta Haręźlak,  Stanisław Tomczyszyn, Zofia Plewa, Jarosław Kaczmarek, Zbigniew Kołodziej, Iwona Czerepko, Anna Chinalska, Anna Dębicka, Izabela Kumor-Pilarczyk, Marek Halasz, Sławomir Kulczyński, Mirosław Olejniczak, Dariusz Wróblewski, Andrzej Gembara, Antoni Sołtys, Waldemar Starosta, Wanda Szumna, Anna Komar, Krystyna Bryszewska, Łukasz Mejza. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Anita Kucharska-Dziedzic, Bogusław Wontor, Adrianna Ruszkowska, Artur Stojanowski, Anna Gargul, Wojciech Starszak, Ewa Och, Bernard Łysiak, Irena Buzarewicz-Kowal, Damian Hałabura, Iwona Raksa, Waldemar Włodek, Monika Bąk, Eugeniusz Rożek, Julita Szkudlarek, Tomasz Walczak, Katarzyna Żegilewicz-Zawadzka, Paweł Wita, Natalia Komajda, Leszek Sokołowski, Julieta Grande, Wacław Wiśniewski, Monika Drubkowska, Michał Szmytkowski. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krystian Kamiński, Beata Pachnik-Łodzińska, Marcin Sygutkowski, Piotr Szymański, Michał Paluch, Paweł Kamrad, Marek Banyś, Marta Srebniak-Buszewska, Rafał Borkowski, Karol Waszczuk, Grzegorz Rutkowski, Urszula Cantemir, Piotr Wasylciów, Karolina Ladra, Agnieszka Masternak, Krzysztof Kieszewicz, Danuta Karowska, Anna Kosicka-Dombek, Andrzej Domaradzki, Emilia Kopacka, Maciej Kościelny, Karolina Piątkowska, Henryk Jabłoński, Krzysztof Łopatowski.

Więcej o:
Komentarze (1)
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 6, 7 i 8. Lista kandydatów Lublin, Chełm, Zielona Góra. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się
  • 6drabin

    Oceniono 1 raz 1

    Na terenie okręgu 7 wszystkie płoty wokół kościołów są oklejone kandydatami tylko jednej partii.
    Podobno w innych okręgach jest bardzo podobnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX