Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 9, 10 i 11. Lista kandydatów Łódź, Piotrków Trybunalski, Sieradz. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. Wyboru 460 posłów i 100 senatorów dokonamy 13 października. Pięć ogólnopolskich komitetów (PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica i Konfederacja) podały już do wiadomości skład swoich list. Kto stoczy wyborczy bój w okręgach nr 9 (Łódź), 10 (Piotrków Trybunalski) i 11 (Sieradz)?

W skład okręgu wyborczego nr 9 weszły powiaty: brzeziński i łódzki wschodni oraz Łódź jako miasto prawach powiatu. Mieszkańcy tego powiatu delegują do Sejmu 10 posłów.

Okręg nr 10 utworzono na obszarze Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów: bełchatowskiego, opoczyńskiego, piotrkowskiego, radomszczańskiego, rawskiego, skierniewickiego i tomaszowskiego. Kandydaci będą tu rywalizować o 9 miejsc w niższej izbie parlamentu.  

Okręg nr 11 obejmuje swoim zasięgiem powiaty: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski. Walka będzie toczyć się tutaj o 12 mandatów poselskich. 

Kto znalazł się na listach pięciu ogólnopolskich komitetów?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 9 (Łódź). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Piotr Gliński, Zbigniew Rau, Waldemar Buda, Piotr Adamczyk, Włodzimierz Fisiak, Alicja Kaczorowska, Roman Sasin, Piotr Cieplucha, Renata Kobiera, Jacek Jakubowski, Halina Węcław, Tomasz Anielak, Justyna Łuczyńska, Sławomir Pietrzak, Krzysztof Lik, Anna Przybył, Barbara Lewandowska, Sławomir Emanuel, Paulina Kardas, Włodzimierz Tomaszewski.  

Koalicja Obywatelska: Tomasz Zimoch, Krzysztof Piątkowski, Iwona Śledzińska-Katarasińska, Małgorzata Niemczyk, Marcin Gołaszewski, Tomasz Kacprzak, Agata Kobylińska, Magdalena Gałkiewicz, Krzysztof Makowski, Marcin Hencz, Justyna Chojnacka-Duraj,  Monika Mamulska, Antonina Majchrzak, Katarzyna Caban-Piaskowska, Renata Nowak, Radosław Stępień, Mateusz Karwowski, Niloufar Rahnema-Baj, Maria Krawczyk, Ryszard Bonisławski.

PSL-Koalicja Polska: Elżbieta Bińczycka, Henryk Siemiński, Eugeniusz Majewski, Ewa Gładysz, Irena Gralewska-Jagiełło, Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz, Marcin Piontek, Agata Kuleszka, Maksymilian Bednarek, Adam Kacprzycki, Bartłomiej Lipski, Sylwia Tomasik, Jerzy Jackiewicz, Monika Oleksiewicz, Michał Matysiak, Adam Wojciechowski, Witold Mielczarek, Anna Kasprzyk-Kostrzewa, Piotr Piekelny, Krzysztof Jędrasik.

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Tomasz Trela, Hanna Gill-Piątek, Michał Kwiatkowski, Sylwester Pawłowski, Tomasz Frączak, Martyna Urbańczyk, Agnieszka Wieteska, Maria Markowska-Kurc, Michał Rachalewski, Michał Olejniczak, Patrycja Melaniuk, Igor Wojciechowski, Beata Świderska, Mariusz Sokołowicz, Adam Wojciech, Tomasz Minkiewicz, Jakub Kołaciński, Wioleta Pawlik-Nowacka,  Elżbieta Pędziwiatr, Piotr Bors.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Tomasz Grabarczyk, Adrian Antoniak, Krzysztof Lipczyk, Michał Kamiński, Dawid Lutomski, Ryszard Stangreciak, Piotr Jawornik, Tomasz Słota, Joanna Mazur, Dariusz Ziemba, Klaudia Domagała, Patryk Granisz, Wojciech Górski, Anna Korwin-Mikke, Anna Cieślak, Bogusław Ciupka, Marzena Szczesek, Justyna Modrzejewska, Aleksandra Gacek, Przemysław Kicowski.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 10 (Piotrków Trybunalski). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Antoni Macierewicz, Grzegorz Wojciechowski, Robert Telus, Anna Milczanowska, Beata Dróżdż, Grzegorz Lorek, Dariusz Kubiak, Ewa Wendrowska, Krzysztof Maciejewski, Małgorzata Janowska, Beata Ozga-Flejszer, Waldemar Wyczachowski, Martyna Wojciechowska, Paweł Sałek, Agnieszka Wysocka, Dariusz Misztal, Zbigniew Ziemba, Krzysztof Ciecióra.

Koalicja Obywatelska: Cezary Grabarczyk, Magdalena Spólnicka, Dorota Rutkowska, Barbara Klatka, Jacek Sokalski, Arkadiusz Różniatowski, Robert Telus, Elżbieta Kuba, Roman Janiec, Andrzej Senejko, Anna Listwoń, Roman Siedlecki, Kuba Bilski, Piotr Tokarski, Sylwia Wolińska, Jan Kowalczyk, Ewa Poniatowska, Marlena Wężyk-Głowacka. 

PSL-Koalicja Polska: Dariusz Klimczak, Tomasz Łuczkowski, Teresa Jędraszek, Elżbieta Ościk, Henryk Majewski, Bogdan Kącki, Krystyna Czechowska, Agnieszka First, Zbigniew Wyszogrodzki, Bożena Grałek, Alicja Górska, Grażyna Olszewska, Jacek Walczyk, Stanisław Łoś, Barbara Robak, Damian Pazurek, Ewelina Skorupa, Marek Mazur. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Anita Sowińska, Artur Ostrowski, Marta Panak, Tadeusz Rozpara, Małgorzata Ptak, Małgorzata Wałach, Andrzej Pawelczyk, Julia Klemba, Tomasz Lewandowski, Paweł Zięba, Agnieszka Bienias, Paweł Rochmiński, Joanna Mandat, Mariusz Podpora, Monika Sulka, Elżbieta Żuraw, Marek Jabłoński, Mariusz Kowalczyk.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Patryk Marjan, Jacek Rak, Andrzej Fąk, Piotr Zaborny, Alicja Heinzel, Paweł Wychowałek, Bernadeta Florczyk, Marcin Budkiewicz, Wiesława Madejska, Adrian Sęk, Anna Chmielarska, Kamil Sypka, Katarzyna Kleska, Ewa Liszewska, Mirosław Kostrzewa, Jadwiga Gajda, Krzysztof Grabowski.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 11 (Sieradz). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Joanna Lichocka, Piotr Polak, Tadeusz Woźniak, Beata Mateusiak-Pielucha, Krzysztof Ciebiada, Tomasz Rzymkowski, Paweł Rychlik, Marek Matuszewski, Iwona Wieczorek, Andrzej Górczyński, Ewa Rzymkowska, Krzysztof Nowak, Michał Krzak, Olga Kołoszczyk, Katarzyna Paprota, Mariusz Gałka, Sławomir Walczak, Iwona Chadryś, Monika Twardowska, Elżbieta Ratyńska, Sylwia Wrzała, Wieńczysław Kaźmierczak, Paweł Kaleta, Waldemar Wojciechowski. 

Koalicja Obywatelska: Cezary Tomczyk, Dariusz Joński, Agnieszka Hanajczyk, Krzysztof Rąkowski, Andrzej Owczarek, Artur Gierula, Michał Pabich, Jacek Lewera, Piotr Seweryn, Iwona Lewandowska, Katarzyna Wróbel, Edyta Strumian, Zbigniew Wójcik, Michał Kowalczyk, Anna Lipińska, Karolina Matusiak, Beata Zielińska, Tomasz Kącki, Barbara Jesionowska, Marcin Sieradzki, Katarzyna Wolna, Nina Okoń-Wyder, Marek Jachimek, Małgorzata Grabarczyk. 

PSL-Koalicja Polska: Paweł Bejda, Jolanta Zięba-Gzik, Adam Nowak, Elżbieta Nawrocka, Bogdan Jarota, Tomasz Woźniak, Zbigniew Stasiak, Michał Pacholski, Marek Krawczyk, Ewa Bednarek, Marek Jankowski, Andrzej Karniszewski, Paweł Plewiński, Michał Terka, Maria Kaczorowska, Marcin Łabędzki, Alina Błach, Andrzej Żóraw, Ewa Krawczyk, Justyna Romanow-Przybylak, Agnieszka Morga, Danuta Czupryniak, Adam Grzegory, Andrzej Stępień. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Paulina Matysiak, Cezary Olejniczak, Wiktor Idzikowski, Iwona Kaźmierska-Małyska, Henryk Waluda, Anna Sikora, Michał Pietrzak, Zdzisława Lewicka, Patryk Lorenc, Marcin Karpiński, Anna Błaszczyk, Sebastian Walczak, Monika Kościan, Przemysław Raj, Agnieszka Bundzylak-Dąbrowska, Anna Wolska, Piotr Zięba, Piotr Ciuborski, Olga Jędrysiak-Urbańska, Marek Płóciennik, Adrian Skoczylas, Kinga Borkiewicz, Rafał Grabski, Marek Gryglewski. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Izabela Walczak, Łukasz Owczarek, Andrzej Kaniewski, Łukasz Ożadowicz, Dariusz Dyoniziak, Ewelina Matusiak, Joanna Kędziak, Justyna Sobczak, Wojciech Nowak, Malwina Gogulska, Adam Wolniewicz, Angelika Skowronek, Konrad Kociński, Weronika Gackowska, Sebastian Hejniak, Katarzyna Szcześniak, Rafał Kardas, Magdalena Wasiewicz, Mateusz Zając, Natalia Rosińska, Aleksandra Ziemba, Rafał Gierowski.

Więcej o: