Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 12 i 13. Lista kandydatów Kraków. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. Mieszkańcy Krakowa oraz okolicznych powiatów będą oddawać głosy w październikowych wyborach w ramach okręgów nr 12 i 13. Kogo ogólnopolskie komitety postanowiły wystawiły do wyborczej walki na tym obszarze?

13 października zdecydujemy o nowym kształcie polskiego parlamentu. W skład okręgu wyborczego nr 12 weszły następujące powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki. Mieszkańcy delegują stąd do niższej izby parlamentu 8 swoich przedstawicieli.

Okręg wyborczy nr 13 utworzono z kolei na obszarze Krakowa oraz powiatów: krakowskiego, miechowskiego oraz olkuskiego. Kandydaci stoczą tu bój o 14 mandatów poselskich.

Jak prezentują się listy ogólnopolskich komitetów (PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica, Konfederacja) w okręgach nr 12 i 13?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 12 (powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Rafał Bochenek, Marek Polak, Zbigniew Biernat, Ewa Filipiak, Krzysztof Kozik, Sławomir Hajos, Władysław Kurowski, Zbigniew Starzec, Iwona Gibas, Wojciech Kasprowski, Jolanta Majka, Filip Kaczyński, Grażyna Świerkosz, Stanisława Kasprzycka, Grażyna Trojanowska, Roman Duda. 

Koalicja Obywatelska: Dorota Niedziela, Marek Sowa, Adam Potocki, Adam Styczeń, Mateusz Klinowski, Ewa Wątroba, Michał Chowaniec, Adam Lubański, Ewa Wincenciak-Walas, Kinga Skowrońska, Marcin Brózda, Katarzyna Bliźniak, Szymon Arkit, Tomasz Klaja, Maria Miranowicz, Tadeusz Żaba. 

PSL-Koalicja Polska: Józef Brynkus, Józef Kała, Dawid Herbut, Grzegorz Zawadzki, Maria Dębińska, Katarzyna Gołąb, Magdalena Bolek, Renata Bedra, Sylwia Michalec, Marek Sikora, Ewa Hyjek, Dorota Pająk, Tomasz Jakubowski, Daniel Kierpiec, Andrzej Górecki, Miłosz Motyka. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Ryszard Śmiałek, Katarzyna Wójtowicz, Tomasz Zawada, Dominika Brożek, Paweł Jezierski, Michał Kowalówka, Jan Rauch, Iwona Stasik, Magdalena Filipek, Maria Kuc, Władysław Januszyk, Natalia Legoń, Jarosław Gugulski, Agnieszka Tyman, Dorota Kajdas, Jakub Jaglarz. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Bartosz Wilczyński, Emil Krawczyk, Dariusz Chmiel, Grzegorz Kumanek, Marcin Bajer, Jerzy Curzydło, Marta Salawa, Adam Czachur, Sylwia Siłuszyk, Anna Urbańska, Tomasz Mreńca, Piotr Banet, Katarzyna Skwarczyńska, Sylwia Jastrzębska, Katarzyna Zasłona-Polak, Tomasz Kłeczek. 

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 13 (Kraków). Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Małgorzata Wassermann, Ryszard Terlecki, Andrzej Adamczyk, Barbara Bubula, Jacek Osuch, Piotr Ćwik, Elżbieta Duda, Krzysztof Świerczek, Piotr Gamrot, Jan Ziobro, Adam Podosek, Ewa Danioł, Bogusław Dopart, Piotr Serafin, Stanisław Nowak, Bogusława Stanowska-Cichoń, Rafał Kuś, Krystyna Frankiewicz, Anna Budkowska, Szymon Kałuża, Magdalena Kaczmarczyk, Paweł Firlej, Bogdan Pęk, Justyna Kosecka, Zbigniew Gęgotek, Stanisław Gruszka, Monika Bętkowska, Jarosław Gowin. 

Koalicja Obywatelska: Paweł Kowal, Grzegorz Lipiec, Aleksander Miszalski, Lidia Gądek, Dorota Marek, Ireneusz Raś, Józef Lassota, Bogusław Sonik, Marta Wodyńska, Artur Mazur, Alicja Szczepańska, Władysław Dyna, Dariusz Szczotkowski, Edyta Nowak, Zbigniew Ulmaniec, Andrzej Buczkowski, Michał Znamirowski, Sebastian Piekarek, Urszula Majcher-Legawiec, Janusz Bartyzel, Piotr Grabarczyk, Ewelina Węgrzyn, Marzena Pilch-Kocjan, Andrzej Domański, Emil Bajorek, Maria Iwanicka, Maria Strzelecka, Jerzy Meysztowicz. 

PSL-Koalicja Polska: Agnieszka Ścigaj, Piotr Kempf, Marta Patena, Łukasz Wantuch, Jerzy Pułka, Beata Stach, Bartłomiej Szczoczarz, Joanna Zielnik-Pielka, Elżbieta Lęcznarowicz, Jolanta Gajęcka, Przemysław Klempa, Marzena Paszkot, Marian Apostoł, Włodzimierz Okrajek, Czesław Pobędza, Katarzyna Mitka, Marcin Florek, Halina Kurtyka, Radosław Sławomirski, Łukasz Strutyński, Krzysztof Sosenko, Janusz Pasternak, Dawid Drwal, Barbara Szwed, Grzegorz Machnik, Adam Wójcik, Stanisław Dziedzic, Anna Prokop-Staszecka. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Maciej Gdula, Daria Gosek-Popiołek, Joanna Lipińska-Piekarska, Józef Król, Magdalena Dropek, Magdalena Kubańska, Barbara Bielawska, Marek Trzybiński, Monika Szymańska, Piotr Plebańczyk, Joanna Hańderek, Piotr Środa, Alicja Beryt, Monika Frenkiel, Dorota Kawęcka, Mateusz Burzawa, Katarzyna Wolańska, Olesia Ivchenko, Tomasz Idzik, Anna Gulińska, Bartłomiej Modzelewski, Piotr Grobler, Rafał Zieleniewski, Adam Jaśkow, Marcin Galent, Paulina Tekiel, Kinga Gałka, Tomasz Leśniak. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Konrad Berkowicz, Kamil Kupiec, Jakub Krzysztonek, Bartosz Bocheńczak, Wojciech Golonka, Tomasz Moszkowicz, Gabriela Masztafiak, Józef Woch, Stanisław Papież, Joanna Łukaszewska-Bauman, Piotr Bartosz, Michał Walkiewicz, Bartłomiej Drozd, Tomasz Trzajna, Barbara Łopacińska, Aleksandra Czosnowska, Krzysztof Monticelli, Grzegorz Zając, Miłosz Sobieniowski, Anna Smoroń, Jakub Adamczyk, Jagoda Dziadosz, Janina Pęczek, Iwona Hojda,  Aldona Dymanus, Grzegorz Pędziwiatr, Lucyna Kulińska. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 12 i 13. Lista kandydatów Kraków. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się
  • qznia

    Oceniono 1 raz -1

    Wg Marcina Palade
    sejmowych preferencji wyborczych w okręgu nr 13 (Kraków) z 29 września 2019. Podział mandatów (14):

    @pisorgpl
    6(7)
    @KObywatelska
    5(6)
    @__Lewica
    1(2)

    sejmowych preferencji wyborczych w okręgu nr 12 (Chrzanów) z 29 września 2019. Podział mandatów (8):

    @pisorgpl
    5(6)
    @KObywatelska
    2
    @__Lewica
    0(1)

    Nie glosujciena Poko szkoda glosow

  • xxlxx63

    Oceniono 2 razy -2

    POsowieci i POUBecy nie histeryzujcie już za cztery lata będziecie mieli kolejną szanse

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX