Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 14 i 15. Lista kandydatów Nowy Sącz, Tarnów. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. O tym kto wygra wyborczą walkę zdecydujemy 13 października. Ogólnopolskie komitety wyborcze (PiS, KO, PSL-KP, SLD-Lewica i Konfederacja) ogłosiły już swoich kandydatów na posłów. Jakie nazwiska znalazły się na listach w okręgach nr 14 (Nowy Sącz) i 15 (Tarnów)?

Mieszkańcy Nowego Sącza oraz powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzański będą oddawać głosy w wyborach do Sejmu w ramach okręgu nr 14 (do obsadzenia będzie tu 10 mandatów poselskich). Z kolei z obszaru Tarnowa oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, proszowickiego, tarnowskiego i wielickiego utworzono okręg nr 15 (9 mandatów).

Jak wyglądają listy ogólnopolskich komitetów w okręgach wyborczych nr 14 i 15?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 14 (Nowy Sącz). Lista kandydatów do Sejmu:

Prawo i Sprawiedliwość: Arkadiusz Mularczyk, Anna Paluch, Barbara Bartuś, Wiesław Janczyk, Edward Siarka, Józef Leśniak, Jan Duda, Jan Piczura, Andrzej Gut-Mostowy, Grzegorz Biedroń, Patryk Wicher, Elżbieta Zielińska, Zofia Nika, Ewa Filipiak, Grażyna Tylka, Tomasz Walicki, Marta Adamczyk, Zygmunt Paruch, Bartosz Leksander, Marcin Zubek. 

Koalicja Obywatelska: Jagna Marczułajtis-Walczak, Andrzej Czerwiński, Marta Fogler, Witold Kochan,Elżbieta Ruchała, Piotr Musiał, Waldemar Olszyński, Sylwia Lehner, Marek Janczak, Jan Karpiel, Janusz Cymer, Maria Sprawka-Bazydło, Halina Wąsowska-Schirmer, Bogusław Pachniowski, Barbara Cichańska, Andrzej Lorek, Stanisław Pater, Danuta Balcerzyk, Jacek Gwóźdź, Jerzy Majka. 

PSL-Koalicja Polska: Urszula Nowogórska, Józefa Kolbrecka, Iwona Tumidajewicz, Anatol Krygowski, Małgorzata Półchłopek, Katarzyna Kiełbasa, Grzegorz Baran, Przemysław Paluch, Maria Białoń, Andrzej Barna, Mirosław Janus, Maria Bąk, Irena Popławska, Wioletta Grabska, Krzysztof Filas, Maria Tylka, Hubert Rapciak, Małgorzata Wójciak, Rafał Czarnecki, Stanisław Pasoń. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jakub Bocheński, Barbara Żytkowicz, Zuzanna Jakowicka, Henryk Plato, Beata Czerska, Marzena Drzewińska, Eugeniusz Orzechowski, Grażyna Cempa-Pulit, Jolanta Reichert, Stanisław Gąsienica-Daniel, Maria Alchowśka, Iwona Smoleń, Łukasz Kołodziej, Bartosz Kęska, Jolanta Żylińska, Krzysztof Długosz, Danuta Piotrowska, Magdalena Majerczak-Kieszkowska, Dorota Szlagowska-Budacz.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Andrzej Skupień, Rafał Głąb, Marzena Matonog, Kamil Wojtyczka, Halina Maślanka, Krystian Lachner, Alicja Balcerak, Radosław Lazar, Ryszard Wilk, Radosław Czosnowski, Mariusz Bożyk, Sylwester Matusik, Marcin Mazgaj, Marcin Król, Wojciech Jaskółka, Karolina Florek, Maria Lis, Małgorzata Taliszczak-Słyś, Barbara Szterleja-Belda, Stanisław Dobrowolski.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 15 (Tarnów). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Anna Pieczarka, Józefa Szczurek-Żelazko, Michał Wojtkiewicz, Urszula Rusecka, Wiesław Krajewski, Piotr Sak, Anna Czech, Stanisław Bukowiec, Mariusz Zając, Norbert Kaczmarczyk, Jarosław Sorys, Piotr Wajda, Celina Jacewicz, Małgorzata Jaśko, Magdalena Kopczyńska, Kazimierz Żurowski, Dariusz Pietruszka, Wojciech Skruch.

Koalicja Obywatelska: Urszula Augustyn, Robert Wardzała, Jacek Pająk, Lech Pankiewicz, Barbara Krupa, Grzegorz Cygonik, Jolanta Kramarczyk, Krzysztof Janas, Anna Polańska, Adam Kramarczyk, Rafał Rojewski, Łukasz Sadkiewicz, Piotr Szklarski, Magdalena Łacna, Oliwia Błeszyńska, Tomasz Kluza, Dominika Gondek-Podosek, Bogusław Sambor.

PSL-Koalicja Polska: Władysław Kosiniak-Kamysz, Joanna Kordula, Stanisław Sorys, Ryszard Drożdżak, Marcin Gaweł, Bogusław Kamiński, Grzegorz Duda, Anna Skalak, Adam Biedroń, Maria Łakoma, Marian Zalewski, Stella Dąbroś, Tadeusz Żak, Magdalena Powroźnik, Artur Chmiela, Beata Myśków-Skoczek, Małgorzata Tokarczyk-Kozioł, Marcin Mikos. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Jacek Jabłoński, Jerzy Woźniak, Ewa Skowrońska, Dorota Kocoń, Stanisław Piwowarski, Agnieszka Sienicka, Antoni Czapkiewicz, Maria Wilczyńska, Przemysław Dańda, Przemysław Węgrzyn, Romana Jewuła, Renata Niziołek, Liliana Konopka, Artur Borowicz, Justyna Małek, Maciej Mrozowski, Alicja Sewin, Andrzej Sztorc. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Czesław Kwaśniak, Radosław Macoń, Konrad Wójcikiewicz, Barbara Łach, Grzegorz Pocięgiel, Andrzej Szuba, Agata Smoła, Ewelina Jeziorek, Marta Mucha, Maria Lechowicz, Kamil Stachowicz, Alina Boryczka, Karol Serafin, Maciej Sosin, Jadwiga Nowak, Bartłomiej Niedziułka, Krzysztof Gagatek. 

Więcej o:
Skomentuj:
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 14 i 15. Lista kandydatów Nowy Sącz, Tarnów. Kandydaci PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX