Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 16, 17 i 18. Lista kandydatów Płock, Radom, Siedlce. PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. Ogólnopolskie komitety podały już składy swoich list na październikowe wybory parlamentarne. Wiemy już na kogo będzie można oddać głos w okręgach nr 16 (Płock), 17 (Radom) i 18 (Siedlce).

W sierpniu prezydent Andrzej Duda zdecydował, że wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę 13 października. Tego dnia zdecydujemy o tym, kto zasiądzie w poselskich i senatorskich ławach w kolejnej kadencji parlamentu. 

Mieszkańcy Płocka, a także powiatów: ciechanowskiego, gostynińskiego, mławskiego, płockiego, płońskiego, przasnyskiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, żuromińskiego i żyrardowski będą oddawać głosy w okręgu wyborczym nr 16. Ze wspomnianego obszaru zostanie oddelegowanych do Sejmu 10 posłów.

Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, lipski, przysuski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz Radom (jako miasto na prawach powiatu) wchodzą w skład okręgu wyborczego nr 17. Mieszkańcy zdecydują tu o obsadzie 9 mandatów poselskich. 

Okręg wyborczy nr 18 został utworzony na obszarze Siedlec i Ostrołęki oraz powiatów: garwolińskiego, łosickiego, makowskiego, mińskiego, ostrołęckiego, ostrowskiego, pułtuskiego, siedleckiego, sokołowskiego, węgrowskiego, wyszkowskiego. Kandydaci powalczą tutaj o 12 mandatów. 

Kto więc znalazł się na listach ogólnopolskich komitetów w okręgach nr 16, 17 i 18?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 16 (Płock). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Łukasz Szumowski, Maciej Małecki, Maciej Wąsik, Marek Opioła, Anna Cicholska, Waldemar Olejniczak, Robert Kołakowski, Rafał Romanowski, Jacek Ozdoba, Krzysztof Bieńkowski, Maria Gajewska, Marlena Mazurska, Marek Kiełbiński, Wioletta Kulpa, Ewa Leśniewska, Łukasz Choiński, Beata Marzęda-Przybysz, Elżbieta Kuźniewska, Jolanta Karpińska, Waldemar Humięcki. 

Koalicja Obywatelska: Marcin Kierwiński, Elżbieta Gapińska, Beata Rusinowska, Adam Krzemiński, Agnieszka Korajczyk-Szyperska, Dariusz Zielski, Marcin Baczewski, Arkadiusz Gmurczyk, Małgorzata Rzeplińska, Rafał Ciesielski, Kinga Legięć-Doroba, Rafał Woźniowski, Katarzyna Kwarcińska-Kulis, Urszula Pawlak, Wiktor Oniszk, Paulina Adamiak, Marcin Piotrowski, Mariusz Pogonowski, Stanisław Pietraszek, Wiesław Raboszuk. 

PSL-Koalicja Polska: Piotr Zgorzelski, Mirosław Orliński, Konrad Wojnarowski, Zenon Szczepankowski, Maria Wróblewska, Jerzy Rzymowski, Iwona Sierocka, Łukasz Lewandowski, Jacek Ryziński, Michał Sosnowski, Wojciech Szustakiewicz, Katarzyna Durczak Kuźmińska, Anna Derlukiewicz, Karolina  Koper, Piotr Rzeszotarski, Nina Mirgos-Kilanowska, Agata Sosińska-Osiecka, Elżbieta Aptewicz, Anna Smolińska, Tomasz Kominek. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Arkadiusz Iwaniak, Adrian Brudnicki, Zbigniew Augustyński, Małgorzata Linowska, Krzysztof Kwasiborski, Janina Antoszkiewicz, Piotr Kaniewski, Dariusz Łuczak, Renata Jasińska, Eugeniusz Nowak, Renata Głuskowska, Anna Welenc, Olga Górecka, Sebastian Andrzejczak, Mateusz Dobrowolski, Wioletta Kujawa, Zbigniew Królikowski, Jerzy Piórowicz, Jan Staniszewski, Marek Kiwit. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Paweł Usiądek, Dorota Smosarska, Grzegorz Ciechanowski, Tomasz Stelmach, Krzysztof Sękowski, Paweł Rzeczkowski, Katarzyna Szadkowska, Mirosława Florysiak, Beata Szydłowska, Bartosz Zadrożny, Agnieszka Dłutowska, Adrian Zagórski, Marek Makara, Monika Bartosewicz, Joanna Grotkowska-Puścikowska, Krzysztof Spaliński, Anna Dłutowska, Anna Adamska, Krzysztof Kowalski, Jerzy Wałkuski. 

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 17 (Radom). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Marek Suski, Radosław Fogiel, Anna Kwiecień, Andrzej Kosztowniak, Dariusz Bąk, Ewa Białecka, Agnieszka Górska, Jan Rejczak, Ewa Markowska-Bzducha, Leszek Margas, Aurelia Michałowska, Dorota Paczyńska, Karol Burek, Kinga Kołaga, Mariusz Dziuba, Łukasz Mierzejewski, Marcin Łukasiewicz, Jan Strzeżek.

Koalicja Obywatelska: Joanna Kluzik-Rostkowska, Leszek Ruszczyk, Anna Białkowska, Konrad Frysztak, Andrzej Oziębło, Magdalena Nowacka, Mieczysław Maciąg, Iwona Łukasiewicz, Bartłomiej Majcher, Marek Warchoł, Adam Pałgan, Barbara Kwiatkowska, Agnieszka Denkiewicz, Mariola Szymczyk, Wojciech Kutyła, Elżbieta Szczepaniak, Tomasz Śmietanka.

PSL-Koalicja Polska: Mirosław Maliszewski, Dariusz Grabowski, Bogusława Jaworska, Adam Duszyk, Robert Fidos, Robert Dobosz, Ewa Malec, Irena Nalewajko, Ilona Jaroszek-Nowak, Jadwiga Dudek, Mirosław Ślifirczyk, Agnieszka Stolarczyk, Maria Węgrzecka, Barbara Gąsiorowska, Karolina Siniarska, Krzysztof Rejczak, Ireneusz Gumowski, Zbigniew Gołąbek. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Patryk Fajdek, Ireneusz Sitarski, Anna Żytkowska-Prus, Daniel Oliszewski, Małgorzata Ziemnicka, Ewa Figurska, Judyta Perczak, Kalina Szewczyk, Iwona Jagiełło, Piotr Szmigiel, DRELA Beata, Karol Wicik, Bartosz Giziński, Edyta Malec-Ćwiek, Zygmunt Gorycki, Sławomir Grychtal, Justyna Kosiec, Jolanta Sokołowska.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Marek Szewczyk, Dawid Nowak, Marzena Paduch, Krystian Amanowicz, Rafał Foryś, Krzysztof Lechowski, Alina Drabik, Miłosz Anduła, Ewelina Lagner, Bartłomiej Kuchcik, Bożena Rodziewicz, Mateusz Konopski, Martyna Araszkiewicz, Dorota Szydło, Maksymilian Kaca, Dominika Szymanowska, Marcin Błaszczyk, Władysław Kumorek.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 18 (Siedlce). Lista kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Tchórzewski, Henryk Kowalczyk, Arkadiusz Czartoryski, Marek Zagórski, Teresa Wargocka, Grzegorz Woźniak, Anna Siarkowska, Maciej Górski, Dorota Skrzypek, Jerzy Żukowski, Bartosz Pawelczyk, Marek Gromadzki, Bartłomiej Kurkus, Iwona Kurowska, Bartłomiej Pieńkowski, Barbara Rogalska, Grzegorz Makowiecki, Anna Kaszuba, Anna Śniadach, Ewa Runo, Zygmunt Żyluk, Urszula Hawryluk, Agnieszka Gaś, Daniel Milewski.

Koalicja Obywatelska: Kamila Gasiuk-Pihowicz, Czesław Mroczek, Krzysztof Chaberski, Mariusz Popielarz, Jarosław Grenda, Zbigniew Kamiński, Alicja Cichoń, Wiesław Kalicki, Daniel Ryjewski, Dariusz Żochowski, Ryszard Dziadak, Grzegorz Kobyliński, Bożena Sawicka, Robert Sobiech, Klaudia Prusaczyk, Bartosz Truszkowski, Mateusz Obłudka, Agnieszka Wnorowska, Maciej Wójcik, Dorota Jastrzębska, Katarzyna Falkowska, Emilia Kozioł, Marta Kawka, Sybilla Daniluk. 

PSL-Koalicja Polska: Marek Sawicki, Krzysztof Borkowski, Beata Jóźwiak, Rafał Kowalczyk, Dariusz Stopa, Paweł Natkowski, Marian Krupiński, Stanisław Jastrzębski, Marek Chciałowski, Bartłomiej Bodio, Anna Tarkowska, Dorota Czyż, Mariusz Kozera, Justyna Zembrowska, Lidia Sopel-Sereja, Kamil Nalewka, Marcin Zawistowski, Ewa Szurnicka, Beata Kaczyńska, Krystian Kania, Magdalena Sałata, Cezary Kołodziejski, Hanna Kelleher, Michał Postek. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Dorota Olko, Anna Piasecka, Maria Parzychowska-Kurpiewska, Michał Skrzyniarz, Tomasz Kardacz, Jacek Kuźniarski, Izabela Trzpil, Beata Zygmunt, Radosław Komor, Maciej Karwowski, Maria Pawlak, Maciej Prandota, Krzysztof Grochowski, Tomasz Oleksy, Grzegorz Lis, Justyna Kasparek, Małgorzata Adamczyk, Rafał Chojecki, Małgorzata Wojtowicz, Marta Gastoł, Tomasz Pniewski, Delfina Haszczyńska, Grzegorz Guz, Henryk Krasucki.

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Krzysztof Tołwiński, Jakub Gągol, Dariusz Pastor, Edyta Radzikowska, Krzysztof Mulawa, Roman Składanowski, Anna Krupińska, Ewa Dłuska-Redes, Paweł Więckowski, Izabela Reduch, Rafał Wielądek, Mariusz Woźniak, Marek Jasiński, Hanna Socharska, Ada Kasjaniuk, Paweł Bala, Anna Usiądek, Grzegorz Ignaciuk, Maria Tobiasz, Marcin Krassowski, Bartłomiej Bryk, Jakub Żmudziński, Michał Harasim, Beata Jończyk. 

Więcej o:
Skomentuj:
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 16, 17 i 18. Lista kandydatów Płock, Radom, Siedlce. PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX