Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 19 i 20 lista kandydatów Warszawa. PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja

Wybory parlamentarne 2019. Mieszkańcy Warszawy oraz okolicznych powiatów będą oddawać głosy w ramach okręgów wyborczych nr 19 i 20. Wiemy już, kto znalazł się na listach pięciu ogólnopolskich komitetów (PiS, KO, PSL-KP, SLD, Konfederacja).

Wybory parlamentarne 2019 odbędą się 13 października. Okręg nr 19 w całości został utworzony z obszaru miasta stołecznego Warszawy. Do Sejmu mieszkańcy stolicy delegują 20 posłów. Z kolei w skład okręgu nr 20 wchodzą następujące powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni, wołomiński. Mieszkańcy wspomnianych powiatów zdecydują o obsadzie 12 mandatów. 

Kto znalazł się na listach pięciu ogólnopolskich komitetów w okręgach wyborczych nr 19 i 20?

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 19. Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Jarosław Kaczyński, Mariusz Kamiński, Małgorzata Gosiewska, Piotr Naimski, Jarosław Krajewski, Paweł Lisiecki, Zbigniew Gryglas, Ewa Tomaszewska, Sebastian Kaleta, Małgorzata Wypych, Andrzej Melak, Olga Semeniuk, Patryk Górski, Adam Borowski, Filip Frąckowiak, Wojciech Chojnowski, Mirosława Terlecka, Piotr Gozdek, Ewa Peret, Krzysztof Górski, Krzysztof Bosak, Bożena Kolasińska, Marek Cackowski, Katarzyna Polak, Sławomir Kacprowicz, Ewa Smalcerz, Teresa Mioduszewska, Stefan Kulesza, Izabela Czartoryska-Plutecka, Paweł Terlecki, Krzysztof Wysocki, Anna Kęzik, Irena Gajewska, Paweł Szymański, Aneta Paluszek, Agnieszka Jakubowska, Maciej Molicki, Paweł Księżąk, Grzegorz Rejowski, Wojciech Zabłocki. 

Koalicja Obywatelska: Małgorzata Kidawa-Błońska, Katarzyna Lubnauer, Dariusz Rosati, Joanna Fabisiak, Jarosław Szostakowski, Katarzyna Piekarska, Michał Szczerba, Sławomir Potapowicz, Urszula Zielińska, Roman Kosecki, Paweł Potroczyn, Alicja Dąbrowska, Klaudia Jachira, Krzysztof Skolimowski, Dorota Łoboda, Bożena Manarczyk, Wojciech Borkowski, Sylwia Krajewska, Dawid Kacprzyk, Jolanta Miśkiewicz, Krzysztof Luft, Bogusław Łobacz, Jerzy Skrzecz, Marta Turska, Arkadiusz Piotrowski, Agnieszka Wyrwał, Anna Rudziak, Anna Samczyk, Lilianna Lach, Ilona Łącka, Igor Rogulski, Edyta Leśniak, Aleksander Wasyluk, Patrycja Chmiel, Tadeusz Ross, Paweł Wojda, Anna Stelmaszyk, Myroslawa Keryk, Łukasz Krasoń, Aleksandra Gajewska.

PSL-Koalicja Polska: Władysław Bartoszewski, Anna Ojer, Joanna Staniszkis, Stanisław Helwing, Michał Wąsowicz, Walentyna Rakiel-Czarnecka, Halina Flis-Kuczyńska, Juliusz Zawłocki, Emil Sawicki, Michał Strąk, Teresa Bogiel, Wiktor Masłowski, Adam Łukasiewicz, Lucyna Wasilewska, Marcin Płowicz, Karol Bielski, Janusz Dyduch, Tatiana Garstka, Roman Łazarski, Anna Panas, Teresa Wyszyńska, Agata Grudowska, Mirosława Rutkowska, Marek Marecki, Aleksander Mazurek, Piotr Owczarski, Elżbieta Kozubek, Karolina Misiejko, Małgorzata Pastewka, Kamil Nowosielski, Katarzyna Wieczorek, Bożenna Gołota, Zbigniew Czaplicki, Andrzej Wróblewski, Jerzy Mazurek, Alicja Choińska, Piotr Szymanek, Sebastian Tyszczuk.

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Adrian Zandberg, Anna Żukowska, Anna Tarczyńska, Magdalena Agnieszka Biejat, Krzysztof Liedel, Filip Pelc, Bożena Przyłuska, Hanna Brózda, Katarzyna Duda, Mateusz Stępień, Sebastian Liszka, Danuta Postnikoff, Joanna Wicha, Jacek Kubiak, Mateusz Goździkowski, Urszula Kuczyńska, Łukasz Mycka, Joanna Kelles-Krauz, Wojciech Ożdżeński, Dariusz Rozenek, Joanna Bronowicka, Maciej Dunin-Borkowski, Inga Domańska, Jerzy Rytel, Andrzej Wróblewski, Anna Pajęcka, Anna Jagodzińska, Daniel Meniewski, Agnieszka Lutostańska, Małgorzata Gąsiorowska, Cezary Żurawski, Anna Sadowska, Krzysztof Mierzwiński, Katarzyna Kowalska-Ziętara, Joanna Godlewska, Karol Szustakiewicz, Grzegorz Janiczak, Patryk Utowka, Marta Sayed, Piotr Gadzinowski. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Janusz Korwin-Mikke, Bartłomiej Pejo, Paweł Skutecki, Mirosława Modelska-Creech, Wiesław Magiera, Aleksander Kowaliński, Ewa Nitecka, Jan Borowski, Krystyna Krzekotowska, Gabriela Jurkiewicz, Alina Wawer, Sławomir Tumanowicz, Andrzej Kumór, Justyna Kranas, Krystian Żelazny, Sebastian Ross, Magdalena Ziętek-Wielomska, Antoni Urbanek, Wojciech Ziółkowski, Jan Bodakowski, Jarosław Kowalski, Łukasz Jarząbek, Agnieszka Kowalska, Izabela Kessling, Andrzej Babiak, Jacek Florysiak, Piotr Sterkowski, Rafał Dmowski, Angelika Pokojska, Martyna Utecht, Urszula Kreller-Stanisławek, Paulina Nieznańska, Rafał Kłos, Marcin Kuśmierczyk, Rajmund Kasprzak, Adam Kasjaniuk, Jakub Rumiński, Włodzimierz Rosowski, Katarzyna Ziółkowska, Mariusz Krogulski.

Wybory parlamentarne 2019. Okręg 20. Listy kandydatów do Sejmu

Prawo i Sprawiedliwość: Mariusz Błaszczak, Anita Czerwińska, Andrzej Smirnow, Jan Szyszko, Zdzisław Sipiera, Piotr Uściński, Andrzej Bittel, Dariusz Olszewski, Marcel Klinowski, Michał Prószyński, Monika Kwiek, Robert Szydlik, Stefan Traczyk, Tomasz Laskus, Dorota Bojemska, Jolanta Madziar, Grzegorz Pruszczyk, Zbigniew Niezabitowski, Aurelia Zalewska, Renata Mirosław, Piotr Choroś, Małgorzata Szymańska-Suchecka, Anna Rudzka, Dominika Chorosińska. 

Koalicja Obywatelska: Jan Grabiec, Paweł Zalewski, Kinga Gajewska, Maciej Lasek, Jacek Wiśniewski, Piotr Niemczyk, Katarzyna Szostak, Jolanta Koczorowska, Krzysztof Rzyman, Artur Kołosowski, Ewa Krawczyk-Dębiec, Wojciech Herner, Halina Bonecka, Tomasz Szturo, Grażyna Orzechowska-Mikulska, Piotr Wasilewski, Magdalena Mierzejewska-Was, Patryk Luboiński, Olga Wierzbicka, Patryk Wydurski, Maja Winiarska-Czajkowska, Karol Bielec, Grzegorz Kamiński, Piotr Kandyba. 

PSL-Koalicja Polska: Robert Mordak, Bożena Żelazowska, Jakub Stefaniak, Agnieszka Petelicka, Artur Świercz, Magdalena Biernacka, Emilia Oleksiak, Dariusz Grajda, Piotr Galiński, Karol Małolepszy, Artur Pozorek, Krystian Buszta, Marek Sudomirski, Ewa Szynkiewicz, Zdzisław Litwińczuk, Ilona Nasiadka, Joanna Ciepielewska, Michał Dominiak, Maryla Łukasińska, Małgorzata Okurowska, Daniel Sosin, Damian Piekut, Erwina Ryś-Ferens, Łukasz Borkowski. 

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Andrzej Rozenek, Julia Zimmermann, Sylwia Buźniak, Leszek Poniewierka, Marcin Górski, Andrzej Radzikowski, Konrad Gołota, Ewa Skórska, Katarzyna Braiter, Bartosz Gawkowski, Joanna Cieplińska-Kowalska, Małgorzata Starzyńska, Katarzyna Kowalska, Remigiusz Mazur-Hanaj, Liliana Kozielska, Andrzej Wojcieski, Robert Urbanek, Monika Błaszczak, Sławomir Miłow, Mateusz Szymański, Ewa Wróblewska, Wiesław Tomaszewski, Mateusz Stefankowski, Marek Papuga. 

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Michał Wawer, Rafał Pazio, Michał Nieznański, Jacek Korwin-Mikke, Bogdan Chmielecki, Tomasz Cynkier, Anna Śliwa, Beata Trochanowska, Piotr Filipek, Zbigniew Witaszek, Teresa Lech-Rączka, Julia Żołek, Michał Janik, Edyta Luty, Adam Skwarski, Anna Pintara, Rafał Bajkowski, Piotr Dróżdż, Sebastian Puławski, Anna Rumińska, Ewelina Sterkowska, Karol Tott, Grażyna Chojnacka, Konrad Smuniewski. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 19 i 20 lista kandydatów Warszawa. PiS, KO, PSL-KP, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się
  • stachkaz47

    Oceniono 2 razy 2

    Nawet Krzysztofa Bosaka tego WESZPOLAKA przygarnął dobry wujaszek Kaczyński.
    Zawsze trzeba mieć faszystów w odwodach.
    Jakieś MARSZE z flarami się zorganizuje ku czci i chwale.
    Narodzie i ty to widzisz i nie reagujesz??? -ciągnie was też w "TĄ" stronę???.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX