Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 36, 37, 38 i 39 lista kandydatów Konin, Poznań. Kandydaci PiS, KO, PSL, Lewica, Konfederacja

W wyborach parlamentarnych do Sejmu wyznaczonych zostało 41 okręgów wyborczych. Okręgi numer 36, 37, 38 i 39 przypisane zostały dla województwa wielkopolskiego. Jednostki te skupione są wokół miast: Kalisz, Konin, Piła i Poznań.

Z okręgów wyborczych wyłonionych zostanie następująca liczba posłów do Sejmu: okręg 36 - 12 mandatów, okręg 37 - 9, okręg 38 - 9, a okręg 39 - 10. Okręg 36 przydzielono dla Kalisza (powiaty: gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i rawicki oraz miasta Kalisz i Leszno), okręg 37 przydzielony został dla Konina (powiaty: gnieźnieński, kolski, koniński, słupecki, średzki, śremski, turecki i wrzesiński oraz miasto Konin), a okręg 38 dla Piły (powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, grodziski, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, wolsztyński i złotowski). Z kolei okręg 39 przypada dla Poznania (powiat poznański i miasto Poznań). Jak prezentują się listy wyborcze PiS, Koalicji Obywatelskiej, PSL-Koalicji Polskiej, SLD (Lewicy) i Konfederacji w wyborach parlamentarnych w okręgach przypisanych dla Wielkopolski?

Okręg 36 Kalisz - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Jan Dziedziczak, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński, Marlena Maląg, Piotr Kaleta, Lidia Czechak, Leszek Bierła, Marek Sowa, Roman Michniewicz, Katarzyna Sójka, Agnieszka Kubiak, Jerzy Kozłowski, Piotr Januszkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Czesław Szymoniak, Alicja Śniegocka, Sławomira Kalak, Dorota Słowińska, Maciej Jagodziński, Teresa Andrzejewska, Joanna Nawrot, Jan Szczerbań, Marek Bąkowski, Andrzej Plichta.
  • Koalicja Obywatelska: Mariusz Witczak, Jarosław Urbaniak, Bożena Henczyca, Grzegorz Rusiecki, Marzena Budnik, Milena Kowalska, Szymon Jakubowski, Piotr Kusiakiewicz, Daniel Moeglich, Stanisław Martuzalski, Aleksander Sowa, Marcin Gagatek, Marzena Wodzińska, Sławomir Szymański, Anna Koniewicz-Kruk, Marcin Barczyk, Aleksander Kołodziej, Mariusz Chojnacki, Magdalena Walczak, Ewa Dziubka, Urszula Balcer, Adrianna Machowiak, Zuzanna Mocek, Alicja Łuczak.
  • PSL-Koalicja Polska: Andrzej Grzyb, Piotr Walkowski, Bartosz Korbus, Agnieszka Góralczyk, Franciszek Marszałek, Wiesława Małycha, Jan Grzesiek, Grzegorz Martyn, Małgorzata Banaś, Piotr Pierzchlewicz, Jacek Konopka, Janusz Perski, Beata Kucharska, Karolina Piekarska-Nowak, Agnieszka Rybacka, Alojzy Motylewski, Małgorzata Krakowiak, Kinga Kożańska, Bożena Wysota, Dorota Kinal, Maciej Wasilewski, Joanna Kobus-Marczak, Andrzej Kubiak, Krzysztof Grabowski. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Wisław Szczepański, Marek Mazur, Karolina Pawliczak, Beata Błażejczak-Kleczewska, Józef Wajs, Zbigniew Słodowy, Krzysztof Kłosowski, Krzysztof Synoracki, Zbigniew Zalesiński, Ewa Kędzia, Bożena Humelt, Sławomir Trąbka, Arkadiusz Stachowiak, Alina Szymańska, Elżbieta Cieślak, Violetta Witczak, Grzegorz Stępniak, Monika Gurdek, Angelika Machowska, Karol Hibner, Bernardyna Kaźmierczak, Grażyna Jaszczyk, Konrad Nowacki. 
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Witold Stoch, Ireneusz Czech, Dominik Idkowiak, Antoni Wieczorek, Piotr Kois, Dominik Dolata, Michał Pasek, Mariusz Skrobała, Mikołaj Fiebich, Rafał Welke, Julia Kurzawska, Lucyna Krośniewska, Mikołaj Mąka, Joanna Oszmian, Anna Stoch, Danuta Skorupińska, Janina Spieszalska, Arkadiusz Maślak, Marta Kordylas, Andrzej Kuświk.

Okręg 37 Konin - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Zbigniew Hoffmann, Witold Czarnecki, Zbigniew Dolata, Ryszard Bartosik, Leszek Galemba, Krzysztof Ostrowski, Marek Waszkowiak, Robert Popkowski, Anna Woźniak, Paweł Wojna, Anita Szykowna, Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, Emilia Derucka-Kolata, Łukasz Grabowski, Małgorzata Cichacka, Jacek Bartkowiak, Halina Musiałek, Zofia Itman.
  • Koalicja Obywatelska: Tomasz Nowak, Miłosława Stępień, Paulina Hennig-Kloska, Artur Mokracki, Ireneusz Niewiarowski, Grzegorz Ciesielski, Andrzej Szurgot, Barbara Kubiak, Piotr Gałan, Edmund Derwich, Danuta Winiarska, Inez Niszczak, Piotr Kubisiak, Alicja Marek, Dariusz Młynarczyk, Żanetta Matlewska, Dariusz Pilak.
  • PSL-Koalicja Polska: Jacek Tomczak, Anna Majda, Mirosława Kaźmierczak, Władysław Kocaj, Marek Tomicki, Piotr Łykowski, Teodor Stępa, Marek Wesołowski, Michał Pyrzyk, Paweł Guzik, Barbara Zielińska, Izabela Stajkowska, Urszula Remisz, Krzysztof Czajkowski, Bożena Frankowska, Irena Maciejewska, Bernard Brzoski, Jerzy Berlik.
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Paulina Nowak, Tadeusz Tomaszewski, Andrzej Wnuk, Ryszard Nawrocki, Robert Galęba, Joanna Maciejewska, Paweł Kleczewski, Krystyna Kubicka-Sztul, Jadwiga Jaroniewska, Marek Sikorski, Kacper Parol, Leszek Stawicki, Sylwia Przybyła, Martyna Bunalska, Paweł Bartkowiak, Tomasz Czapczyk, Anna Bąk, Dariusz Wilczewski.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Anna Bryłka, Maciej Jóźwiak, Eryk Korzeniewski, Paweł Rusin, Przemysław Gronek, Łukasz Jankowiak, Karolina Wiśniewska, Andrzej Smolarek, Kinga Wiśniewska, Jolanta Nowicka, Monika Podolska, Katarzyna Sadzisz, Izabela Głowacka, Jakub Rakowski, Mirosław Strzelecki, Anna Pinińska, Jakub Talent-Dominiak, Wojciech Ziętkowski. 

Okręg 38 Piła - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Krzysztof Czarnecki, Marta Kubiak, Grzegorz Piechowiak, Marcin Porzucek, Michał Zieliński, Dorota Banaś, Bogdan Fleming, Danuta Nijaka, Maja Jankowska, Józef Felcyn, Maria Miler, Robert Kasprzyk, Andrzej Okpisz, Rafał Prętkowski, Wiesław Pietruczuk, Emilia Muzyka, Anna Hoffman, Krzysztof Błaszczyk.
  • Koalicja Obywatelska: Małgorzata Janyska, Jakub Rutnicki, Iwona Kamińska-Lech, Zbigniew Ajchler, Kilion Munyama, Henryk Szopiński, Dorota Tułodziecka-Adams, Janusz Mrozkowiak, Karolina Uryzaj, Krzysztof Poszwa, Artur Wróblewski, Tomasz Wojciechowski, Lidia Nowakowska, Arkadiusz Dolecki, Magdalena Sroka, Agnieszka Kowalska, Maria Jewszeł-Bogunia, Rafał Lipski.
  • PSL-Koalicja Polska: Krzysztof Paszyk, Błażej Parda, Tadeusz Teterus, Jarosław Maciejewski, Tomasz Kranc, Marcin Piszczek, Agnieszka Linkiewicz-Mendel, Józef Kwaśniewicz, Anna Korpik, Julian Hermaszczuk, Jolanta Lubińska, Małgorzata Bejma, Lucyna Nawrot, Sławomira Król, Daniel Sztych, Maria Galas, Radosław Łanoszka, Bartłomiej Górny. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Dariusz Standerski, Romuald Ajchler, Kamil Bocian, Agnieszka Grzechowiak, Katarzyna Józefowska, Anna Wilk-Baran, Jacek Flieger, Karolina Smykowska, Stanisław Śliwak, Paulina Birula, Andrzej Meliński, Natalia Minge, Maksym Kaplanskyy, Patrycja Buśko, Marta Bilon, Jakub Mięsikowski, Hanna Mańkowska, Adam Cukier. 
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Adam Urbański, Jerzy Moeglich, Patrycja Stempniak, Małgorzata Jędrych, Agata Ostaszewska, Radosław Musiał, Justyna Wiatr, Marcin Mahsel, Radosław Kos, Weronika Domagała, Daniel Włudarczak, Adam Feldmann. 

Okręg 39 Poznań - lista kandydatów

  • Prawo i Sprawiedliwość: Jadwiga Emilewicz, Tadeusz Dziuba, Szymon Szynkowski vel Sęk, Małgorzata Stryjska, Tadeusz Zysk, Bartłomiej Wróblewski, Jacek Sommerfeld, Zbigniew Czerwiński, Mateusz Raczkowski, Filip Żelazny, Anna Stachowiak-Gauden, Iwona Brzozowska, Ewa Krzyżanowska-Walaszczyk, Piotr Szelągowski, Wojciech Bratkowski, Ewa Kuleczka-Drzewiecka, Marian Markiewicz, Marta Daleszyńska, Katarzyna Włodarczyk, Krzysztof Dembiński.
  • Koalicja Obywatelska: Joanna Jaśkowiak, Rafał Grupiński, Adam Szłapka, Waldy Dzikowski, Agata Gutorska, Szymon Ziółkowski, Izabela Janicka, Marta Mazurek, Maciej Wituski, Arkady Fiedler, Karolina Fabiś-Szulc, MarekPankowski, Magdalena Kosakowska, Nina Wieczorek, Bartłomiej Ignaszewski, Dawid Murawa, Beata Karczewska-Krzemińska, Wioletta Cybulska, Izabela Sadyś, Franciszek Sterczewski.
  • PSL-Koalicja Polska: Wojciech Jankowiak, Włodzimierz Zydorczak, Julia Krakowiak, Marcin Kalemba, Marek Baumgart, Agnieszka Brzezińska, Arkadiusz Błochowiak, Grażyna Manikowska-Krawiec, Sylwester Pawłowski, Wojciech Wośkowiak, Aneta Wicher, Szymon Frąckowiak, Urszula Kaczmarek, Miranda Pawłowska, Rafał Klimek, Michał Tomczak, Martyna Włodarczyk, Olga Kostaniak, Marek Beer, Paweł Siemiński. 
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej: Katarzyna Ueberhan, Anna Wachowska-Kucharska, Katarzyna Kretkowska, Henryk Kania, Beata Urbańska, Maciej Szlinder, Magdalena Wojciechowska, Daniel Majewski, Marek Mondry, Halina Owsianna, Renata Borusińska, Zuzanna Lewandowska, Łukasz Dylewicz, Adrianna Palus, Maciej Wróbleski, Grzegorz Krystek, Dariusz Jóźwik, Marcin Staniewski, Jakub Skurzyński, Agnieszka Ziółkowska.
  • KW Konfederacja Wolność i Niepodległość: Jakub Mierzejewski, Ryszard Oszmian, Paweł Mączka, Paweł Zimmer, Grzegorz Sakowicz, Aldona Muszak, Justyna Socha, Sylwia Szczesiak, Michał Andrzejewski, Marcin Dombkowski, Katarzyna Andrzejczak, Jan Paech, Alicja Dudziak, Michał Frankowski, Ewa Heidrych, Jędrzej Spieszalski, Szymon Świergiel, Krystyna Pulik, Radosław Karbowski, Paweł Malicki. 





     


Więcej o:
Skomentuj:
Wybory parlamentarne 2019. Okręgi 36, 37, 38 i 39 lista kandydatów Kalisz, Konin, Piła, Poznań. PiS, KO, PSL, Lewica, Konfederacja
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX